Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED крушки за задната на стопа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LED крушки за задната на стопа

    За задната крушката е 21w.Колко вата трябва да бъде ледовите или деодни крушки за да осветяват колкото 21w.

  • #2
    От: LED крушки за задната на стопа

    Като се вземе предвид КПДто на диодите -м/у 3 и 5 Вата. Не знам дали си струва.

    Коментар


    • #3
      От: LED крушки за задната на стопа

      Има добри диоди CREE:http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...%3Disch&itbs=1

      Коментар


      • #4
        От: LED крушки за задната на стопа

        Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
        Има я. С такива са ми DRL светлните и светлината на задните. И светят повече от 21 ватова крушка.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: LED крушки за задната на стопа

          Благодаря за отговорите колеги.

          Коментар


          • #6
            От: LED крушки за задната на стопа

            трябва да обърнете специално внимание на охлаждането на светодиодите - в противен случай няма да изкарат дълго!
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: LED крушки за задната на стопа

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              трябва да обърнете специално внимание на охлаждането на светодиодите - в противен случай няма да изкарат дълго!
              С тия от снимките карам цяло лято на DRL, Както и миналата зима. Нищо им няма. Това синьото около лупата е радиатор.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: LED крушки за задната на стопа

                Имали в България,от каде да се купят?Ако някой знае,моля да сподели на ЛС.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • #9
                  От: LED крушки за задната на стопа

                  Не знам да има. А и да има, предполагам ще режат зелки.

                  Има ги в eBay например.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: LED крушки за задната на стопа

                    Китайска му работа...
                    Cree твърдят, че Q5 е 104 лумена и ~3W. В крушката има един светодиод, но в нея вече е 400 лумена и 7W. Сигурно ги захранват с браун-газ...
                    Естествено, светят бяло-виолетово...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: LED крушки за задната на стопа

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Естествено, светят бяло-виолетово...
                      И как по-точно разбра как светят, без да си ги пробвал???

                      А конкретно светят като всеки читав фенер с диод студено-бяло. Ако бяха топли, биха ме радвали повече, ама няма.

                      Ако имам време тия дни ще премеря колко реално харчат. 7 вата не са естествено (мерих, ама съм забравил), а колко са лумените не знам и няма как да премеря, но резултата е осезаемо повече светене от 21 ватова крушка. Неоправдано скъпи са, обаче. Ама точно толкова неоправдано скъпи са и крушките за фар на OSRAM +50% да речем, с тая разлика че има надежда да изкарат доста повече. (няма как да знам от една година експлоатация). Според това, което мога да видя през лупата, диодите изглежда да са истински.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: LED крушки за задната на стопа

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        И как по-точно разбра как светят, без да си ги пробвал...
                        Е как? С баналното RTFM.
                        CCT Range
                        Min. Max.
                        Cool White 5000 K 10,000 K
                        А ще се престраша да ги изпоробвам, когато Филипс, Осрам или друг именит производител се престраши да ги произведе. Чунг-Ква, Лонг-уй и т.н. да си ги продават...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: LED крушки за задната на стопа

                          Е да де, ама как светят зависи от диодите предимно (цвета - съвсем), а не в кой китайски гараж са правени. Та, щом са CREE, какъв е проблема спрямо всички други, дето ползват същото (включително и разни броещи се за маркови производители на фенери и прочие)?

                          А именит производител точно такива автомобилни крушки надали ще произведе някога. Автомобилите с диодни светлини си излизат вече така от завода, и тенденцията е да стават все повече. Да влагат пари за разработки, предназначени за автомобили, които си заминават от тоя свят, никога не е и няма да бъде приоритет на никой голям производител.

                          Впрочем, понеже много държиш на именити производители - в MrBricolage има диодни крушки както на Philips, така и "лонг-хуй". Иди ги пробвай. Едните са по-скъпи, 2-5 пъти по-маломощни, съответно светят 2-5 пъти по-мижаво. Можеш да ги сложиш една до друга в магазина още. Осрам също вече правят "домашни" LED крушки, че се и продават (първите резултати в гугъл за "LED крушки").
                          Последно редактирано от sparkybg; 27-09-12, 11:06.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: LED крушки за задната на стопа

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Е да де, ама как светят зависи от диодите предимно (цвета - съвсем), а не в кой китайски гараж са правени. Та, щом са CREE, какъв е проблема спрямо всички други, дето ползват същото (включително и разни броещи се за маркови производители на фенери и прочие)?

                            А именит производител точно такива автомобилни крушки надали ще произведе някога. Автомобилите с диодни светлини си излизат вече така от завода, и тенденцията е да стават все повече. Да влагат пари за разработки, предназначени за автомобили, които си заминават от тоя свят, никога не е и няма да бъде приоритет на никой голям производител.

                            Впрочем, понеже много държиш на именити производители - в MrBricolage има диодни крушки както на Philips, така и "лонг-хуй". Иди ги пробвай. Едните са по-скъпи, 2-5 пъти по-маломощни, съответно светят 2-5 пъти по-мижаво. Можеш да ги сложиш една до друга в магазина още. Осрам също вече правят "домашни" LED крушки, че се и продават (първите резултати в гугъл за "LED крушки").
                            Не бре, имах предвид, че конкретния диод който се монтира е по към синята гама. А слагат такива, тъй като при един и същ диод, колкото по отива към жълтото, толкова повече пада яркостта. Поне с такова впечатление съм останал от документацята им...

                            Като дойде моментът, ще погледна по-сериозно и към тая технологична новост. Засега още им е рано според мен.

                            За именитите производители - не робувам на марки, но ми втръсна да се явявам "бета тестер" на китайска и всякаква друга евтина и боклучава продукция. Да го купиш, да го дооправиш, да го тунинговаш... Отдавна ми мина ми мерака. Който иска да се забавлява. Искам да съм консуматор - ръг и тръг!
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              От: LED крушки за задната на стопа

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Не бре, имах предвид, че конкретния диод който се монтира е по към синята гама.
                              Факт. За бели монтират предимно такива. Топло и неутрално бяло са изключения. Вероятно и в тая гама са най-евтини, освен че и най-ярки - сам виждаш че спецификациите са най-широки там.

                              А студеното като яркост е най-много, ама като усещане и реално свършена работа - топлите ги бият, въпреки по-малкото лумени. Бе изчекната работа.

                              ...ама щом на пазара се появиха диодни крушки за ширпотреба, че и реално светещи и вършещи истинска работа, аз поне очаквам до към 2-3 години да станат по-масови, предвид че и цените би трябвало да паднат. "Лонгхуй"-а, за който ти говоря струваше нещо от сорта на 20 кинта. Като започне да струва около 10, и започен да има по-добро цветоотдаване, ще започне и да се купува масово. Сега си е екзотика, както и да го погледнем. Обаче пък за помещения, където често гасиш и светкаш, се е утепало. Това ако го сложиш в кенефа като завършиш училище, нищо чудно да се пенсионираш с него.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X