Обява

Свий
Няма добавени обяви.

разлика м/у двигател 2,0 и 2,2 Д КИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • разлика м/у двигател 2,0 и 2,2 Д КИЯ

    Здравейте оказа се, че двигателят ми май е Мазда 2,2 ащото гледахме колянов вал от 2,0 но не е същият
    та питането ми е има ли някаква разлика в главата съединител и други, защото има опасност коляновият ми вал да е заминал а мога да намеря блок с колянов вал без глава но от 2,0
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

  • #2
    От: разлика м/у двигател 2,0 и 2,2 Д КИЯ

    1. По каталог 2,2 е с по-голям ход на буталото от 2,0. Диаметъра на буталото е еднакъв. Така, че и разлика ще има в коляновите валове

    2. От написаното от теб, излиза, че не си сигурен с кой двигател си. До колкото знам, 2,2 е само без турбо, а 2,0д е винаги с турбина. Ти имаш ли турбо?

    3. 2,0 ТД RF на Мазда се слага още и в Сузуки Гранд Витара след 1996 г някъде. Така, че и там може да проверите за съвпадения.

    Нека и някой по-запознат да каже.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: разлика м/у двигател 2,0 и 2,2 Д КИЯ

      интересува ме дали главите са еднакви, нямам турбо с чист дизел съм, в една морга в града има блок от 2.0 чист дизел но без глава... Затова питам как е по каталог дали главите са еднакви
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • #4
        От: разлика м/у двигател 2,0 и 2,2 Д КИЯ

        Няма 2,0 литра чист дизел?Атмосферката е 2,2 ,а 2-литровия е с турбина.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: разлика м/у двигател 2,0 и 2,2 Д КИЯ

          хммм може и така да е, гледах го на сузуки витара отзад пише 2.0D и малко не се загледах вътре ... та главите на 2.0 и на 2.2 еднакви ли са или имат разлика
          Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
          Калоян Кирилов
          LZ2ZGT

          Коментар


          • #6
            От: разлика м/у двигател 2,0 и 2,2 Д КИЯ

            според всички каталози са еднакви да се надяваме последно да не ми се налага да го проверявам това
            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
            Калоян Кирилов
            LZ2ZGT

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X