Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

    Чак да е задължително не е. Че ще върви различно - различно ще е
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #92
      От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Пълна липса на дим казваш...аз бих откачил генерацията при първата връзка,за тест,че прилича на запушена генерация/катализатор...а и симптомите с ниското налягане на турбото са такива...
      Да , има логика в думите ти , откачих и ауспуха и въздушния филтър и промяна нямаше , това беше и преломния момент за окончателното вземане на решение за механично ГНП .
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #93
        От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

        Чудих се известно време дали да споделя в тази тема, в какво се развали или какво направих днес. Реших да е тук, понеже тази тема е пряко свързана с проблема с оборотите, заради който повечето от нас се замислят за механична помпа.

        Преди седмица Кичка започна да клати още по-осезаемо оборотите. Усещах и леко придърпване, когато я задържа на едно положение на газта, особено в ниските. Отдадох го на кофти гориво, но след ново зареждане проблема остана. Преди 2 дни след минаване през дупка колата изгасна, след последващите два легнали полицая пак така. Това разбира се беше на свободна, по инерция. Вдигнах капака и почнах да се чеша. Дизелова кола така да гасне няма много опции. Нафта има, буксите са ок, нищо не е откачено и тогава ми светна - клема на акумулатора. Навързах събитията в главата си и се сетих, че всичко това започна след като последно свалях акумулатора. Минуса видимо не мърдаше, махнах предпазната гумичка на плюса и всичко ми стана ясно. Клемата, макар и стегната до край не уплътняваше добре и можех спокойно да я изнижа от полюса на акумулатора с ръка. Никога до сега не бях обръщал внимание на това, когато свалям винаги първо развивам. Отделно, самата ламарина на клемата, за която са хванати двата кабела се беше самоизяла от окисляването на половина. Тези от вас, които са с оригиналните клеми ще разберат коя част точно от клемата се е разяла(парчето плосък метал между самата клема и мястото където са защипани кабелите за нея). Купих нова клема, бронзова. Старата свалих с ъглошлайфа, понеже няма подходящ инструмент да разчекна стиснатите пластини. Сложих днес новичката и бях изумен. Всички тия проблеми изчезнаха. Няма клатене в ниските, няма придърпвания. Оригиналната клема явно с времето се разпъва и не уплътнява добре от там явно и проблема при мен с клатенето, което ту се появяваше, ту изчезваше, ту се усилваше, ту намаляше. На няколко пъти си мислих, че съм излекувал проблема с пръскане по други букси. Заблудата ми е дошла от там, че всеки път преди такава манипулация съм откачал акумулатора и после съм го връщал, като първите няколко дни всичко винаги е било ОК, докато не почне пак да се изнизва клемата. Може би трябваше да обърна внимание още когато сд-то в колата изгасваше понякога, когато натисна спирачка или свалям прозорците, отдадох го на проблем в него, а и не го правеше постоянно. Изобщо, много симптоми, които до момета в който кичка не изгасна така смущаващо ми бяха изключително странни, а то ми било под носа през цялото време...

        Това го направих днес сутринта и за момента всичко е ок, ако пак се появи клатенето ще пиша. Добра идея е обаче наистина да хвърлите по едно око на клемите, преди всичко останало. Изглежда уж очевидно, но явно е толкова просто, че до сега съм го пренебрегвал тотално. От всичко изписано по въпроса си дадох сметка, че електрониката е изключително чувствителна към подобни проблеми, но наистина до сега това ми е убягнало тотално като решение въпреки, че прегледах всички маси и букси още след като я взех, смених тпс, слагах добавки в нафтата, преглеждах вакуми, маркучи и какво ли още не.

        П. С. Знам, че отдавна не съм писал във форума, но смятам, че е нещо което наистина заслужава внимание и е добре човек да хвърли по едно око. Дано това е полезно на някой
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #94
          От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

          Благодаря за споделеното, Нико!
          Накара ме да се замисля.
          Аз имам същия проблем, но с минусовата клема. Болтчето е стегнато докрай, и въпреки всичко, между клемата на акумулатора има навита латунена ламаринка. Понякога ми се случва при палене, да ми изчезнат всички токове. Първия път се шашардисах. Преди два дни пак ми направи тоя номер, ма вече знаех от какво го прави. Сега съм намерил още ламаринка, но имам и нови клеми (щипки), та вероятно минусовата директно ще я сменя. Плюсовата ми е наред, като нямам окислявания и на двете.
          Не бях се замислял за това. Ще сложа нова щипка и ще споделя, дали има разлика. Иначе, и при мен лашкането си го има при постоянна скорост с ниски обороти и равномерна газ. Сведено е до минимум, но при определени режими се появява.

          Поздрави!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #95
            От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

            Аз сложих съвсем нормлна клема, като за жигули. Сигурно всички знаят, но е добре да се отбягват евтините алуминиеви клеми. Оригиналните са ужасни, една от тия дреболии, които са останали леко недомислени и могат да ти скъсат нервите. Тия дни ще взема и минусова и ще сменя и нея преди да е почнала и тя да прави номера. Дано ти подобри положението.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #96
              От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

              Здравейте,

              Оригиналната помпа нещо здаде багажа и колата почна едвам да върви .
              И понеже никои не се наема да я прави си търся обикновенна от Мазда .
              Хората които вече са сменяли тази помпа могат ли да покажат снимка и да дадат номер на маздоват помпа .
              Примерно този номер помпа ще станели :



              Благодаря
              Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

              Коментар


              • #97
                От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                Прочетох цялата тема,и искам точен отговор на въпроса.
                Става ли ГНП от Мазда компрекс,на Киа 2000ТДИ?
                Нека да отговори някой,който е поставял такава и кара с нея.
                Благодаря!

                Kia Sportage - Проверки системы питания - Киа Спортейдж
                Последно редактирано от georgipetkov64; 08-11-16, 14:02.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #98
                  От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                  ГНП от мазда 626 2.0 цд компрекс става на киа спортидж 2.0 тд.
                  Не се преправя нищо даже жилото на гаста оставя от киата.
                  Двигателите са мазда RF едно кам едно разхода и динамиката са еднакви и с двете помпи.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                    Двигателя на Мазда 2.0 RF е 75к.с. Кията е 83 к.с.
                    Значи все пак има разлика...може би в налягането на турбото и на механичния компресор при Мазда???
                    От друга страна пък винаги може да се промени цикловата порция гориво на механичната помпа...
                    Ще ми бъде интересно да покарам Кия с механична помпа. За сравнение. Засега съм доволен от моята...до кога ли
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                      Механичната помпа от мазда става на киата, но не виждам
                      какъв е смисълът да се сменява електрическата помпа на киата като ще искара колкото мотора.
                      Разхода и динамиката са същите.
                      Ако нямате проблеми с помпите по добре не си правете експерименти защото нищо няма да се промени само ще отпадне ел. управлението.

                      Коментар


                      • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                        Ще ми бъде интересно да покарам Кия с механична помпа. За сравнение. Засега съм доволен от моята...до кога ли
                        Ми, звънни, ако имаш път наоколо.

                        Коментар


                        • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                          Дизелджията Боби(препоръчван във форума), каза че помпата от Мазда Компрекс не ставала, защото някакъв клапан бил по-друг. Не съм компетентен - само предавам неговите думи, когато го попитах. Попитах го, защото тук четох, че стават без проблем. Добре е някой разбиращ да внесе яснота по въпроса.
                          От Компрекс могат да се намерят на добра цена. Оригиналните на Спортидж са по-редки и по-скъпи.
                          KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

                          Коментар


                          • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                            Пенчо твоита помпа от мазда ли е?

                            Коментар


                            • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                              Първоначално публикуван от sabiqta93 Преглед на мнение
                              Пенчо твоита помпа от мазда ли е?
                              Нямам идея. Боби я слага, ама от какво е взел - не зная.

                              Коментар


                              • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                                Може ли да я снимаш и да качиш две три снимки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X