Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загряване на пета на баирче... Кия спортидж 2.0 чист дизел двигател Мазда РФ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Загряване на пета на баирче... Кия спортидж 2.0 чист дизел двигател Мазда РФ

    Здравейте
    Колата се опитва да ми загрява когато качвам бирче.
    Кия спортидж 1998 година чист дизел - мазда РФ
    поради счупен сигмент /уж хванат навреме без да задере нищо/ отваряхме двигателя и сменихме гарнитури и шлайфаха глава имало е малко за шлайф...
    Когато качвам малко бирче на пета и ми вдига температурата на 2 стрелки над средната - не знам колко е защото няма градуси
    Перката си тръгва без проблем
    Като се прибирах то джулая на 5-та с 90 км започна на равно да ми заграява, промивка на радиатор и смяна на водна помпа
    ама започна да ме дразни на 5-та баир да не мога да кача ...
    майсторите започнаха да се съмняват за микропукнатина в главата
    според вас на какво може да се дължи това
    Извинявам се за несвързаното писане ама главата вече ми е бръмнала
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

  • #2
    От: Загряване на пета на баирче... Кия спортидж 2.0 чист дизел двигател Мазда РФ

    Да се провери дали надува. Ако надува, първо да се провери стегната ли е главата.

    Коментар


    • #3
      От: Загряване на пета на баирче... Кия спортидж 2.0 чист дизел двигател Мазда РФ

      Малка язва на челото на блока до 4-ти цилиндър, главата е проверена няма проблеми явно е от там та сега се замислям шлайф на челото или нов блок
      Ако някой продава блок ... двигателя е Mazda RF дизел
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • #4
        От: Загряване на пета на баирче... Кия спортидж 2.0 чист дизел двигател Мазда РФ

        Отговора е запушен радиатор от препарати за почистване ... Как де не си "разцелуваш" майсторите
        Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
        Калоян Кирилов
        LZ2ZGT

        Коментар


        • #5
          От: Загряване на пета на баирче... Кия спортидж 2.0 чист дизел двигател Мазда РФ

          Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
          Отговора е запушен радиатор от препарати за почистване ... Как де не си "разцелуваш" майсторите
          +1 И аз залагам на проблем с радиатора!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Загряване на пета на баирче... Кия спортидж 2.0 чист дизел двигател Мазда РФ

            Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
            +1 И аз залагам на проблем с радиатора!
            Няма какво да залагаш то това си е отговора ...........
            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
            Калоян Кирилов
            LZ2ZGT

            Коментар


            • #7
              От: Загряване на пета на баирче... Кия спортидж 2.0 чист дизел двигател Мазда РФ

              На твое място бих си сменил или поне проверил водната помпа.Да не останеш изненадан ако липсват перките вътре...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: Загряване на пета на баирче... Кия спортидж 2.0 чист дизел двигател Мазда РФ

                нямаше липсващи перки ама е сменена още в началото на 3 месечното кибичене в коптика
                я да питам имаме ли някой наш човек в Пловдив, че тия тук не могат да ми намерят даже и амортисьори. Вярно, че имам проблеми с номера на рамата колата е правена за Корея и даже в Кия България не им излиза , само един руски декодер ми изкара това..
                Даже се замислям от някой колега с Кия 2,2D 1997 ако взема номер на рама и давам неговият номер като диря части, какво ли ще се обърка
                Последно редактирано от ckaytss; 11-11-12, 05:36.
                Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                Калоян Кирилов
                LZ2ZGT

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X