Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за клапани.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за клапани.

    Здравейте колеги.При стоден двигател има едно чукане като на клапани.Като загрее изчезва.Карам с масло на bmv 5w40 .Чувал съм че са самореголиращи но не ми е ясно точно как става и дали е това.И с какъв двигател е?Разработен от КИА или по лценз на някоя друга марка.Става въпрос за 2.5 crdi.

  • #2
    От: Въпрос за клапани.

    Почети малко повече във форОма. Има доста писанУ по темата за двигателите на Хюндай/Киа. И можеше да напишеш от къде си и какъв модел е Киа-та (нали не произвеждат само един модел?), току-виж се случи колега със същата кола наблизо и се навие да ги сравните
    Георги Кулишев
    Ямбол
    0889 42 00 74

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за клапани.

      Колата е КИА СОРЕНТО 2.5crdi и съм от Ст. Загора. Мже би съм го пропуснал но не намерих нищо по 1ия въпрос.А относно 2ия ми въпрос не намерих 100% категоречен отгововор за лицезно или собствено производство.И се извенявам ако нещо не съм открил в форума и питам.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за клапани.

        Пробвай да сипеш малко двутактово масло в резервоара - после пиши....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          Re: Въпрос за клапани.

          Благодаря ти Злой.
          Имаш предвит че по този начин ще разбера ддали е от клапаните.
          Ще пробвам и ще пиша.

          Коментар


          • #6
            От: Re: Въпрос за клапани.

            Възможно и твърде вероятно да са износени хидравличните повдигачи или да са запушени маслените им отвори.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за клапани.

              ОФФ// Извинявам се, ама ако може мааалко повече старание при писането, че така сякаш някой неграмотен чернокрак пише насреща (не целя да ви обидя) Така е малко .... сякаш от някой тинейджърски форум.
              В повечето случай ефекта е положителен, човека четящ темата (която и да е всъщност) гледа по-сериозно на въпроса. //ОФФ

              Успех с диагностицирането на проблема и отстраняването му .
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #8
                Re: От: Въпрос за клапани.

                Благодаря за отговорите.А някой знаели добър майстор на КИА в Ст.Загора.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за клапани.

                  Колега мохера, това “ѝ“ в “случаи“ не ти дава право да порицаваш за правопис.
                  нищо лично.....смятам , че проблемите ни са повече ценностни от някаква правописна грешка.
                  Все пак не сме на изпит по граматика, а търсим някаква помощ за решаване на проблемите си.
                  А на колегата винкела мога да дам един съвет- ако кията ти е с партикелфилтър най-доброто двутактово масло и единственото което не вреди е MEGUIN немско двутактово масло. мога само да кажа, че кията пее с него. дозата е на 10 литра нафта 50 милилитра (гр.) двутактово масло. за коли без филтър нямам информация
                  Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Въпрос за клапани.

                    Какъв е този филтар.И от каде се купува това масло.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за клапани.

                      Как да ти го обясна , някакво устройство за намаляване на вредните емисии. Намира се между катализатора и гърнето. Поне при мен е така.Шибаното при него е, че ако караш само градско се задръства и започва да гасне колата. Затова трябва поне веднъж месечно да се кара около 1 час извънградско за прочистване. Маслото е немско и се поръчва от нета
                      http://www.meguin.bg/ тук мисля е за БГ
                      Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за клапани.

                        Филтърът е за фини частици в горивото, монтиран е след тръбите от резервоара, а маслото http://www.meguin.bg/ дори има представителство у нас. Ползвай честичко Гугъл (например). Може да си спестиш доста време и въпроси. Нафтата е доста суха, слагай спокойно на 20 л нафта 100 мл масло.
                        Георги Кулишев
                        Ямбол
                        0889 42 00 74

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за клапани.

                          Благодаря за отговорите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за клапани.

                            сигурно неговорим за един и същ филтър колега кулишев....
                            Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за клапани.

                              10W30 полусинтетика за умерен климат.Промий мазителната система и сипи правилното.(Има една тема за маслата в съвременните дизели-ти ще си я намериш)Алтернативно по SAE e 15W40.Другите съвети на колегите също са уважителни.Успех!
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X