Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento CRDi EX 2.5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KIA Sorento CRDi EX 2.5

    Здравейте! И помагайте!Проблема е, че в началото при потегляне имаше едно леко триене при тръгване, което след месеци премина в малко по продължително .преди 3 дни минах стотина километра и започна да скърца и квичи и накрая взе да звъни на търкащо желязо. Опипах карданите и забелязах, че предния има луфт напред/надзад с около1-2 сантиметра. Това нормално ли е? И после доста масло е пръскала по шасито. Да поясня, че на тема 4Х4 съм пълен лаик. Киата е автоматик и .............не мога да определя дали това са скоростите, но от там тръгват карданите напред и надзад. Доста е омаслено. За съжаление нямам такъв 4-риграм да отвъртя пробката и да проверя има ли масло. иначе скоростите си включват нормално.
    Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

  • #2
    От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

    Колега,по добре я закарай в сервиз и там да проверят маслото в ск.кутия.Ти като я взе провери ли го?И не разбирам защо си пуснал 2 отделни теми за едно и също нещо
    Последно редактирано от ivanmp; 30-04-12, 14:12.
    Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

    Коментар


    • #3
      От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

      Извинявам се за двойната тема, но понеже първия път помислих, че не стана и затова след десетина минути я пуснах пак.....нов съм. а за маслата, взех я от киа автокъща и ми гарантираха , че всичко е сменено. За сервиз да я карам.....не съм сигурен колко ще издържи. не искам да блокирам нещо
      Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

      Коментар


      • #4
        От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

        Явно не си я проверил лично и си се доверил.И сега това доверие може да ти излезе скъпо/дано не съм прав/.А за сервиза не я карай на ход ами я качи на някой камион"Пътна помощ"
        Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

        Коментар


        • #5
          От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

          Благодаря колега! Според теб каква е повредата?да не съм прецакал скоростите ......... това с луфта на кардана нормално ли е?
          Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

          Коментар


          • #6
            От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

            Според мен скоростната кутия е останала без масло или с не достатъчно количество.Трябвало е да го провериш след като си взел автомобила.А това с луфта мисля че е нормално но какъв трябва да бъде - нека каже някой колега който е по запознат.Успех и пиши като решиш проблема.
            Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

            Коментар


            • #7
              От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

              Проверихме маслата навсякъде.Но проблема е в спирачките. Предна десна блокира от време на време и започва стържене, което от шофьорското място се чуваше по средата. като я качихме на канала и пробвахме и контролирахме, всичко си е в ред.а блокирането се получава при доста загряли спирачки..............Е вече без напрежение мога да му метна една начална гроздана за отпускане Наздраве ви!!!И благодаря за отзивите ivanmp.Почерпката е от мене..........живи и здрави, сигурен съм, че ще се видим някога на някоя сбирка....и весел празник!
              Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

              Коментар


              • #8
                От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

                Пак ще псувам......не са спирачките. днес ги оправих, обаче предно десно блокира и стърже. Утре ще я мъчим да видим какво ще покаже, но колко и да ме ядосва, няма да я сменям. .............,.......харесва ми тая кола.
                Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                Коментар


                • #9
                  От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

                  Готова е!!!!!!! Но се наложи да сменя и преден десен лагер на главината. И проблема е бил само той. Но просто и аз и механиците не бяхме чували такова стържене въобще не като лагер, а и проблема беше, че това се получаваше само при тръгване и при нагряване на спирачките.Едното буре въобще го няма.......Е , важното е , че е готова и покрай този лагер я инспектирахме основно. Сега е готова за да ме докара до България и да я подондуркам малко из Родопите да разбере и тя какво е офроуд. Щото на хубавите пътища троши лагери А и един въпрос-имат ли българските офроудъри станции и ако, на кой канал се свързват. Известно е , че тираджиите са на 25 FM.
                  Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                  Коментар


                  • #10
                    От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

                    Здрасти колега.Радвам се че си решил проблема.Дано това да ти е последния ремонт.От тук нататък - само консумативи
                    Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                    Коментар


                    • #11
                      От: KIA Sorento CRDi EX 2.5

                      Kакто казват бабите “Чул те ГОСПОД “ колега.......и ........абе казвам се Георги ама ми викат Гошо
                      Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X