Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя - Соренто 2.5 CRDI 2003 г.-ръчни скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем със съединителя - Соренто 2.5 CRDI 2003 г.-ръчни скорости

    Да, само дето моята е 2002 г. Имах да правя и други работи по нея и след като от сервиза на Киа в Бургас ме "отказаха" по финансови причини това да стане при тях, се оказа че монтьора във фирмата в която работя се нае да направи тези ремонти. Обади се в някаква фирма продиктува модела, рамата и незнам какво още и за 30 мин доставиха съединител комплект с лагера , ако не се лъжа цената беше към 3хх лева. Работата обаче не е лесна. С въже сваляха "говедото" през кабината долу в канала а и после за монтирането трябваше на струга да правят някакво приспособление. Майстора поправя предимно служебните бусове и се шашна като видя че съединителя на Сорентото е доста по-грамаден от тях. Иначе в сервиза ми казаха че цената ще е над 1000 лв и не се знае кога във времето ще стане.В интерес на истината,в сервиза само като им казах че проблема е както и ти го описа, веднага ми казаха че съединителя е за смяна.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем със съединителя - Соренто 2.5 CRDI 2003 г.-ръчни скорости

      А бе 300-400 колкото толкова.Имам приятел който работи в авто сервиз и който от години ми поддържа колите.Та той ме посъветва за сега да карам така и ако стане по-зле тогава ще сваляме съединителя.Не знам и аз се шудя какво да правя
      Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

      Коментар


      • #33
        От: Проблем със съединителя - Соренто 2.5 CRDI 2003 г.-ръчни скорости

        Дали намерихте какъв е проблема? Същият се появи тези дни при мен - Соренто, 2,5 170 к.с. ръчни скорости. Съединителя потъна и едва се върна след като карах продължително на 5-та по магистралата поне около час и то с 140-150. На влизане в София на светофара посегнах да превключа и хоп-съединителя мек и остана долу и едва отлепи. След две три припомпвания всичко се оправи и в града никакъв проблем. Два пъти го прави и то след продължително каране по магистрата - и то само първия път като тръгна да превключвам. След това изчезва. Някакви идеи??

        Коментар


        • #34
          От: Проблем със съединителя - Соренто 2.5 CRDI 2003 г.-ръчни скорости

          За да не пускам нова тема ще питам тук. Съединителя на Сорентото ми започна да отделя много ниско, няма почти никакъв ход на педала преди да "зацепи" на скорост. По- рано не ми правеше впечатление, бях свикнал с ниското отделяне, но от скоро карам нов бус и разликата, като сменя колите е осезателна. Този съединител има ли възможност да се регулира механично по някакъв начин или да мисля за смяна?

          Коментар


          • #35
            От: Проблем със съединителя - Соренто 2.5 CRDI 2003 г.-ръчни скорости

            Не
            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

            Коментар


            • #36
              От: Проблем със съединителя - Соренто 2.5 CRDI 2003 г.-ръчни скорости

              Кое "не"? Да не го сменям ли?

              Коментар


              • #37
                От: Проблем със съединителя - Соренто 2.5 CRDI 2003 г.-ръчни скорости

                Здравейте и аз имам същия проблем със превключването на скоростите- СОРЕНТО 2,5 140 коня 2003г.
                Например на светофар като стоя или като я изгася за 15 минути ,след това не мога да включа на скорост,педала си е еднакво твърд натискам по няколко пъти и форсирам че да се излъже да включа на скорост .На ден ми го прави по няколко пъти.иначе като се включват скоростите,съединителя си отделя в средата.Държи се така че все едно ми залепва съединителя към маховика.При натиснат съединител все едно не съм го натиснал, като река да натисна лоста на 1 скорост почва да увлича да потегля колата,а на задна като пробвам със сила да включа колата чак подскача цялата,след това неправи проблем един път като отлепи при всяко натискане ми отделя съединителя,педала си е все еднакво твърд ,поведението е такова че все едно е спукана диафрагмата на притискателя или пластини счупени и при натискане не всеки път отделя.Дали може да се разкопчава лагера.
                Кажи ми при теб откъде излезе проблема, и какво ти смениха.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем със съединителя - Соренто 2.5 CRDI 2003 г.-ръчни скорости

                  Имах същото Соренто от същата година. Маховикът е твърд. Имах същия проблем с включване на 1-ва и задна. Не го правеше постоянно. Смених съединителя и се оправи.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X