Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Марка/модел на ГИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Марка/модел на ГИ

    Здравейте,
    Тази тема е провокирана от идеята да си сложа ГИ на Киата /2.0, 16 кл, 2001/... Една год се кара на бензин но.. Та, след проверка тук-там Варна/ едни ми казват няма проблем какъв ГИ, горе/долу 900 лв.. Друг ми казва за твоя модел - еди какъв си, 1200 лв, с по-бързо управление и т.н... Трети предлагат три класа ГИ /нисък, среден и висок/ Фобос, цени 770, 900, 1150... Та моля да споделите с какви ГИ карате, има ли значение марка/модел, има ли нужда от омасляващо устройство и други такива подробности.. Лично аз ще бъда благодарен !
    Поздрави
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

  • #2
    От: Марка/модел на ГИ

    Компа на КИА-та е чувствителен към промени.Трябва ти ГИ с бързи дюзи и управление,които да могат да работят на около 2 милисекунди.Ланди Ренцо Омегаз примерно.Фобосите , в повечето случаи са си проблем(лично мнение).Разликата от около 200-300лв за цената на една уредба първоначално,може да ти коства цената на уредбата в последствие...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Марка/модел на ГИ

      Аз си сложих ГИ "BLUE TRONIC" и да си призная не съм много доволен На първо място направих грешка,че го сложих в София а, тук във Варна майсторите нямат такъв софтуер.Наскоро сменях 2 от инжекторните дюзи защото бяха задрали.Лампата на чека ще ти свети почти постоянно неизбежно е Желателно е след поставяне на ГИ сменяш с нови кабели,свещи и въздушен филтър.
      Имам наблюдение и върху Фобос и там отзивите не са добри.Дай 200-300лв. повече,но не слагай българска ГИ!!!

      Коментар


      • #4
        От: Марка/модел на ГИ

        Да, при един от разговорите точно това ми казаха, че за Киа трябва бързо управление, там ми предложиха AC STAG, около 1200-1300 лв..и 18 мес гаранция
        Минавал съм от там и съм виждал все нови коли и джипка да газифицират
        А, кажете има ли нужда от система за допълн мазане на клапаните??
        Николай
        VITARA 1.6, 93 къса кабр
        КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

        Коментар


        • #5
          От: Марка/модел на ГИ

          Не.Няма такава нужда.Във Варна никъде ли не предлагат ЛандиРенцо?
          П.П. С правилна уредба(разбирай с бързи дюзи и управление и ламбда контрол) ,ЧЕК-а не свети.Най-добрите дюзи са японски -Кей Хин.ВМного скъпи,ама всичко друго е компромис.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Марка/модел на ГИ

            От три години карам с италиански ГИ и нямам никакви проблеми. Джипката е с двигател 128 к.с.и към настоящия момент нямам забележки. Чека не свети и всичко нормално. На около 15 000 км. сменям филтъра за газта, профилактика и комп. преди всеки сезон и толкова. Съвсем скоро светна чека, но се оказа ламба сондата, която беше почти заминала / на момненти заработва и прекъсва/ - това го установихме със закачане на компютър. След смяната и с нова всичко си дойде на място.

            Коментар


            • #7
              От: Марка/модел на ГИ

              Аз вече си записах ден за монтаж. Оказа се че графика е доста пълен, но ще поизчакам. Да италиански ще сложа и аз.
              Николай
              VITARA 1.6, 93 къса кабр
              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

              Коментар


              • #8
                От: Марка/модел на ГИ

                Имах преди време Нисан Примера П12,последната примера,нахакана с електроника.Сложих и Фобос,по-скъпия.Никакви проблеми,никакви донастройки,само каране! Много зависи от майстора,който поставя устройството.По принцип италианците да си царете на алтернативните горива.

                Коментар


                • #9
                  От: Марка/модел на ГИ

                  Вече съм с газ ! Като че ли си върви по същия начин, сега проверявам как и кога свършва газта..
                  Николай
                  VITARA 1.6, 93 къса кабр
                  КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                  Коментар


                  • #10
                    От: Марка/модел на ГИ

                    Чакайте да драсна и аз 2 реда .Сложих преди 4 години Ги на фобос.Значи изпаритела и дюзите са на BRC,компа е на фобос и нямам никакви проблеми години.По принцип филтъра на газта е добре да се сменя до15000 км а този на изпарителя на....3-5000км..Като го свалите ще видите защо....По принцип газта е много мръсна особено на лукойла и яко го замазвамалкия филтър във изпаритела.......А разхода ми е ..до 100км. 11-12л/100....цената наГи преди 4 години беше 1250лв ,сега мисля че е същата ....
                    Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Марка/модел на ГИ

                      Да, аз платих 1300. Има и по-евтини варианти, но както Нинджа писа по-горе, така и газаджиите казаха, че си трябва по-бърз комп. Като първи впечатления за една седмица мога да кажа, че си върви много добре машината. Освен това, на бензин жена ми за седмица зареждаше 60 лв, сега газ 30 лв.. Тя си кара ппо един маршрут и по един начин, така че може да се сметне за меродавно. Трудно ми е да кажа точно разхода още, но има време. Доволен съм от начина по който работиха газаджиите, накрая с гаранц карта ми дадоха и схема къде какво са пипали по ел, и такаа. Ден и половина беше всичко. Не пиша кои са, да не стане реклама
                      Николай
                      VITARA 1.6, 93 къса кабр
                      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X