Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор за Kia Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулатор за Kia Sportage

    Здравейте колеги! Не съм писал във форума от доста време .. бях извън България. Чак сега се връщам и веднага прецених , че трябва да се възползвам от помоща Ви.
    Ще започна с малко предистория. В средата на месец Декември 2010г , се сблъсках с един интересен случай. Тръгвам една вечер да свърша малко работа с колата. Запали от първия път , няма проблем , отидох заредих дизел и пак запали. Стигнах до там където трябваше да стигна без проблем или някакви съмнителни знаци . Загасих автомобила точно за 10 мин, със пуснато радио вътре и чаках един познат да слезе.. Както споменах след 10на минутки бяхме готови за потегляне ... но уви лампичките на таблото едвам се виждаха, лампата в купето също придаваше приглушена светлина, опитах се да запаля , но нито звук .. само едно прецъкване. Нямах инструменти да замеря акумулатора или да го заредя времето ме претискаше. Интересното е ,че на сутринта се върнах при колата и тя запали от първия път! От тогава не съм, я карал цяла зима , прибрана е в гаража с изваден акумулатор. (Да отбележа ,че по акумулатора няма никакви лепенки или данни за година размери, можност и т.н) Но предполаган ,че не е сменян от 2002.... както всичко друго по нея.
    И сега смятам да сменя акумулатора за да няма повече такива изненади. Молбата ми е да ми помогнете с избора на акумулатор , марка мощност размери стартов ток и всички необходимо! Колата е Kia sportage 2002 година 2.0 Дизел.

    Поздрави!
    Аз съм!

  • #2
    От: Акумулатор за Kia Sportage

    Колкото по-голям влезе. Имай предвид, че е с ляв +. Не се срещат често. Аз съм със 100Ач. 800А стартов ток.
    Провери си заряда. При мен се е случвало да сдаде багажа релерегълатора, БЕЗ лампата да светне. Както е възможно и залепващо реле за подгрева, та вече имам изведен индикатор директно от свещите.

    Коментар


    • #3
      От: Акумулатор за Kia Sportage

      Благодаря за отговора. След смянта на акумулатора (мисля ,че е добре да се смени даже и да не е основно от него проблема), ще отида на един задължителен ел преглед!
      Аз съм!

      Коментар


      • #4
        От: Акумулатор за Kia Sportage

        12v,68ah,max 60a-3500rpm, 14,3-15v.Стартер-2kw,консум.137А
        Последно редактирано от jeko47; 11-03-12, 13:18. Причина: още инфоС
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Акумулатор за Kia Sportage

          Пенчо,тоя индикатор не е от толкова умните(лампата за зареждане).Не разпознава нито реле регулатора,нито изправителната група(защото при пробил диод дава 12.5В от две фази) и после си го изкарваме на батерията
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Акумулатор за Kia Sportage

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Пенчо,тоя индикатор не е от толкова умните(лампата за зареждане).Не разпознава нито реле регулатора,нито изправителната група(защото при пробил диод дава 12.5В от две фази) и после си го изкарваме на батерията

            Въобще не съм си го изкарвал на ака. Без заряд се прибрах от Доспат. След смяната на релето изкара още 3г. От тогава имам и волтмер.

            Коментар


            • #7
              Re: Акумулатор за Kia Sportage

              Днес успешно сложих, ето този акумулатор Bosch 95Ah S4 Пусков ток 830 A Размери (Д,Ш,В) 306x173x225 мм. Колата запали , като по конец (като се има в предвид ,че не е палена от 3 месеца). Но неможах да и се порадвам , тъй като ми беше изгоряла крушката на десния фар.
              П.С Смяната й е доста "забавна" борих се повече от час и се стъмни... утре пак ще пробвам!
              Аз съм!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X