Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоростна кутия Musso

    Здравейте, счупи ми се задната предавка на Musso след като отворихме кутията видяхме че е счупена муфата за задна и паразитното колело за задна.
    Търся тези две части или евентуално да купя цяла счупена скоростна кутия стига да са здрави разбира се тези два компонента.
    Или ако някои има на представа дали някъде биха могли да се изработят нови ще се радвам да сподели.

    Благодаря ви предварително

  • #2
    От: Скоростна кутия Musso

    Здрасти колега.Имам една счупена кутия от Musso 2,9.Утре ще проверя дали са здрави муфата и колелото.Пиши от къде си или телефон за връзка.

    Коментар


    • #3
      От: Скоростна кутия Musso

      Здравей колега.От Плевен сам телефона ми е 0889 435 099

      Коментар


      • #4
        От: Скоростна кутия Musso

        Здравейте! А скоростната кутия на Мусо болно място ли е и ако някой има наблюдения би ли споделил?

        Коментар


        • #5
          От: Скоростна кутия Musso

          Ами от доста хора чувам, че са имали също разни ядове заради скоростната кутия :/

          Коментар


          • #6
            От: Скоростна кутия Musso

            Колега, след подмяна на счупените детайли, много внимателно регулирай дясното жило (погледнато вътре в купето), то ти осигурява хода на горното лостче на кутията, което включва 2-ра и задна скорост. Иначе кутията е здрава - мотора от 220 кс (3,2 бензин) също се куплира с нея.
            Кутията на свинчо е от Форд Мустанг 76 г. Слагат я на разни американски пикапи повече от 20 години, като същата НЕ я монтират на моделите, изнасяни в Австралия. Слабо място, ако може така да се нарече, е задната скорост, но при правилно регулиране на жилата и включване, не се троши. Предполагам, че това е била идеята за смяна на щангите до кутията от скоростния лост с жила.
            Георги Кулишев
            Ямбол
            0889 42 00 74

            Коментар


            • #7
              От: Скоростна кутия Musso

              Мерси колега, точно това ми се яви като малак проблем откакто го карам отново, имам предвид в движения 2-ра скорост не влиза хубаво всеки път при включване , а като е на място джипа няма проблеми.Ще видя да пипна това жило и дано се махне тоя неприятен проблем.

              Коментар


              • #8
                От: Скоростна кутия Musso

                Първоначално публикуван от Martin Sashev Преглед на мнение
                Мерси колега, точно това ми се яви като малак проблем откакто го карам отново, имам предвид в движения 2-ра скорост не влиза хубаво всеки път при включване , а като е на място джипа няма проблеми.Ще видя да пипна това жило и дано се махне тоя неприятен проблем.
                Регулирай лявото жило (откъм шофьорската седалка). Под купето няма нужда да се завираш, там няма регулировка, закрепването е с ухо и гайка към лостчетата на кутията. Охлаби с 1 оборот, би трябвало да е достатъчно. Здрава ли е втулката на оста, която държи скоростния лост към капака ?
                Георги Кулишев
                Ямбол
                0889 42 00 74

                Коментар


                • #9
                  От: Скоростна кутия Musso

                  Ами да ви кажа без да пипаме жилата сменихме маслото в скоростната кутия и сега скоростите се включват доста по-добре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скоростна кутия Musso

                    Здравейте, изчезна ми 5 - тата скорост на Мусото. Майсторът каза, че вероятно се е счупила включващата вилка. Ако някой има кутия на части, моля да помогне. 0886084158 Й. Йорданов - Русе

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скоростна кутия Musso

                      За счупен държач (муфа) на задната скорост съм чувал, но за счупена 5-та до сега не бях. Пратих съобщение на bocho64, по-нагоре е написал, че има части от такава кутия.
                      Георги Кулишев
                      Ямбол
                      0889 42 00 74

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скоростна кутия Musso

                        Първоначално публикуван от Martin Sashev Преглед на мнение
                        Ами от доста хора чувам, че са имали също разни ядове заради скоростната кутия :/
                        За 4 години каране и 100 000 километра навъртяни на бензиново Мусо 2.3 проблем със скоростната кутия не съм видял .Не, че е най-добрата скоростна кутия , но чак да е проблемна!?
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скоростна кутия Musso

                          Абе не става тази кутия, ей на, за 190 хил. км износи един съединител
                          Георги Кулишев
                          Ямбол
                          0889 42 00 74

                          Коментар


                          • #14
                            Здравейте, скъса ми се лявото жило и след като смениха комплекта, нямам 2, 4 и задна скорост. Проблема с регулировката ли е или има нещо друго?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X