Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

    Здравейте,
    Карам един Спортидж, от известно време се появи някакво цъкане от спирачките. По-точно, когато колата седи на място, някъде от отпред се чува цъкане подобно на релето на мигачите. Понякога като обера леко празния ход на спирачния педал и цъкането преминава в блъскане на педала, както когато се задейства АБСа, но в случая колата е в покой. От какво ли може да е и проблем ли е?
    Благодаря.

  • #2
    От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

    Коя година е Спортидж-а?Бензин,дизел?Нещо по таблото свети ли?Кога?Какво?Дай инфо,че иначе няма как.
    П.П.Не е нормално това което описваш.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

      Бензинова е, 1998 г. Нищо особенно няма на таблото, АБС светва на контакт и после си загасва, както си му е реда. Спира нормално (поне предполагам че е така), уж всичко е ок, но седейки на светофар това цъка и като натисна леко започва да рита педала...

      Коментар


      • #4
        От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

        Има проблем с АБСа. Трябва да се види в реално време каки данни показва. За да не свети лампата, значи колата си мисли, че всичко е наред и, че е блокирало колело, и си мисли, че е в движение.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

          Може да провериш първо всички букси по датчиците на мен ми църкаше от една букса която не беше закопчана на щипката си и се друсаше.

          Коментар


          • #6
            От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

            Здравейте,не искам да отварям нова тема.....въпроса ми е следния,може ли да се заменят задните барабани с дискови спирачки (за Kia Sportage disel 96-98 става въпрос)?
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

              Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
              Здравейте,не искам да отварям нова тема.....въпроса ми е следния,може ли да се заменят задните барабани с дискови спирачки (за Kia Sportage disel 96-98 става въпрос)?
              Аз не знам, ама да попитам: защо?

              Коментар


              • #8
                От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Аз не знам, ама да попитам: защо?
                видях на едно самурайче и ми хареса как стоят ,интересно ми е как да закрепя апаратите
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

                  Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
                  видях на едно самурайче и ми хареса как стоят ,интересно ми е как да закрепя апаратите
                  Доколкото знам оразмеряването на спирачните дискове, размерът на апарата, на накладките и т.н. са плод на сериозни изчисления и изпитания. Айде, ако има аналогичен модел, пр. при мойта джипка има модели с барабани и такива с дискове отзад - да вземеш за същия модел, иди-дойди. Ама да насаждаш нещо, `щото ти харесва как стоят . Отделно сега ще скочат десетина човека да ти обясняват как барабанните спирачки са по-добри за офроуд и за какво ли не, че и по принцип
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

                    Занимавката не си струва отникъде.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

                      Всъщност,според мен, си струва всяка една стотинка,вложена правилно в спирачна система.Въпрос на виждане.
                      А барабанните спирачки съм се чудил някога как изкарват по над 200 хил.км.То е щото много спират...
                      Относно преправяне с дискове на Спортидж,трябва да се направи фланец за закрепване на супорта на апарата към моста и да се "резне" на струг барабана,който да се ползва като фланец за джантата.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

                        Сюньиуьш по 200хиляди не защото не спират а защото площа им е в пъти по голяма. Определено не са ефективни като дисковите.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

                          Правил съм няколко пъти конвресия от барабани на дискове от зад на различни коли и джипове и съдейки по резултатите,никой,ама никой не може да ме убеди,че барабанната спирачка е по-добра.И това се доказва с необходимата апаратура за измерване на спирачното усилие.Винаги правя тест на валяци преди и след...
                          Поздрави!
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странност в спирачките на Спортидж 1998 г.

                            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                            Искам да ви покажа какво представляват накладките на Уаз след каране в гората.













                            Сега Стефан трябва да каже кой накладки му харесват повече, дисковите или барабанни.
                            Слава богу че съм ги разглобил. По този начин видях че са износени напълно и е време за смяна на накладките. Говориме за автомобил на 5000 км и за задни накладки. [/img]
                            Темата

                            А сега на дневен ред-джиповете след разходка се движат по Републиканската пътна инфраструктура,където има и други участници в движението...
                            Както каза ninja_1-
                            ...си струва всяка една стотинка,вложена правилно в спирачна система.Въпрос на виждане.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X