Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви маншони да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви маншони да взема?

    Днес ходих да ми гледат КИА-та в сервиз. Казаха, че маншоните и тампоните са за смяна(друго не видяха). Какви маншони ще ми препоръчате да взема?

  • #2
    От: Какви маншони да взема?

    Както си рових в нета попаднах на това - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:manshon-za-burz-montaj.jpg
Прегледи:1
Размер:17.2 КБ
ID:5294331 Води се маншон "за бърз монтаж" на HOFFER е и струва около 50 лв...
    Какво ще кажете?

    Коментар


    • #3
      От: Какви маншони да взема?

      Никои ли не е сменял маншони?!

      Коментар


      • #4
        От: Какви маншони да взема?

        Каквито и да вземеш е по-добре,да си свалиш каретата,да ги почистиш и гресираш на ново (отпада смисъла на тези за бърз монтаж).Ако все пак не ти се занимава,има едни,май се водеха неопренови-15-20 лв броя,пак се монтират без да сваляш карето с една фуния,според мен ще са по-добри от тези дето са разцепени по дължина.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: Какви маншони да взема?

          Сега се връщам от един магазин. Предложиха ми точно такива неопренови. 30 лв с монтажа. Слагали ги с някаква машина. Питах дали ще може да се гресират нещата. Казаха, няма проблем, свалят се старите, гресира се и се слагат новите(в комплекта даже има някаква грес).
          Най-много ме притеснява ако вземат "майсторите" да разглобяват да не остана без предно... Тука такава кола не са виждали...

          Коментар


          • #6
            От: Какви маншони да взема?

            Нищо не казахте за маншоните...
            1. Интересува ме, ако взема неопренови, ще може ли да се почисти качествено всичко от насъбралата се прах(карам поне месец със скъсаните) и да се гресира наново.
            2. Ако взема обикновенни и трябва да се разглобява, предното, може ли после да остана само с задно. Още повече, че не знам какви са ми хъбовете. Но като включа от малкия лост 4х4 действа, и не превключвам нищо ръчно...

            Коментар


            • #7
              От: Какви маншони да взема?

              Е,то,без разглобяване няма да мине,най-малкото каретата трябва да се извадят от главините...Хъбовете явно са автоматични.Ако немогат да се справят с такова елементарно нещо,по-добре не им давай да пипат,на монтьорите.
              Ако не те събаря цената вземи неопренови,мисля,че ще са по-трайни от гумените(има някой дето не изкарват и 5 месеца.)
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Какви маншони да взема?

                Не ми е проблем цената. 60 лв неопренови, 50 обикновени с монтажа...
                Тези неопренови които гледах бяха някакви английски...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DBC-400.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5294476 Това са маншоните (ако смятате, че става реклама, можете да изтриете снимката)
                http://www.bailcast.com/products/duraboot

                Сега се разрових, и видях, че самите маншони струват 15 лв + 15 за монтажа, които става така - http://www.youtube.com/watch?v=f7U8K...9E71A2C53904F9

                Коментар


                • #9
                  От: Какви маншони да взема?

                  Полиуретанови са, иначе байлкаст са добри маншони.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви маншони да взема?

                    Явно тези ще бъдат.
                    Можете ли накратко да обясните стъпка по-стъпка каква е процедурата за "надяване" на тези маншони на КИА-та.
                    1. Сваля се гумата, после?!
                    2. Кога и какво трябва да се гресира?!


                    "Полиуретанови са, иначе байлкаст са добри маншони" - Неопреновите по-добри ли са? Този в магазина каза, че са неопренови, но явно и тои толкова разбира...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X