Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

    Колеги да споделя каква неприятна изненада ми поднесе моята КИА.Както всяка сутрин закарвам сина ми на градина в с.Кичево. Оставям и се връщам в колата паля,първа и тръгвам да правя обратен завой,ноооо неее само чувам едно ДРЯЯЯЯН и след това нищо???Викам си ебаси кво стана,обаче продължавам да правя опит да завия и чувам нещо трака,тропа ужас,слизам и гледам от моята страна нищо поглеждам от другата и лелеее УЖАС предната гума почти легнала на земята,горния и край опира в пружината на амортисьора е тука УЖАСА беше двоен Викам си айде втасах я.Минаха минута две в чудене какво да правя и на кого да се обаждам и решиш все пак да погледна за какво става дума.Повдигнах кията с крика и какво да вида горния носач излязъл от ябълката(шарнирния болт)тука вече започнах да псувам много ))))
    Ама нали съм си умник и в колата боклуци колкото щеш веднага ми дойде идеята да го завържа с ТЕЛ.Така и стана стегнах го и тръгнах да се прибирам към Виница.Леко леко ама стигнах )))
    През това време се обадих на колегата Росен(благодаря му за съдействието) да провери цял носач ли се продава или само шарнир.Е оказа се цял носач както и да е.От там започна едно звънене по магазини и складове за части обаче гредаааа никъде няма и само с поръчка.Добре че имам познати насам натам и в 13:00ч. носача беше при мен за сметка на моите 100лв. )))Здраве да е .И тогава започнах сваляне на стария и поставяна на новия.
    Стига съм писал разгледайте снимките и ще видите крайния резултат.
    Да допълня само че тази процедура я правя за пръв път!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P200411_15.16.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5926381Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P200411_14.01.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5926382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P200411_13.56.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5926383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P200411_14.45.jpg
Прегледи:1
Размер:173.9 КБ
ID:5926384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P200411_14.43.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5926385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P200411_15.05.jpg
Прегледи:1
Размер:147.3 КБ
ID:5926386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P200411_13.56_[01].jpg
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:5926387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P200411_13.55.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5926388

  • #2
    От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

    Е....това не е ли топуркало от доста време?
    То, бива, бива, ама чак толкоз!

    Коментар


    • #3
      От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

      Не е тропала.

      Коментар


      • #4
        От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

        Това не е тел а автотел . Поздрави от мен за бързата техническа мисъл !

        Коментар


        • #5
          От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

          Първоначално публикуван от mitaka333 Преглед на мнение
          Не е тропала.
          Колега. Няма как да не е тропала. И луфт във волана е имала.
          Иначе и аз ползвам тел има няма от 35г. Ама тогава нямаше части под път и над път.
          Вземи я качи на някой подемник и я огледай и разклати добре. 100% ще има и друго за смяна.
          Детето си караш, все пак.

          Коментар


          • #6
            От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Колега. Няма как да не е тропала. И луфт във волана е имала.
            Иначе и аз ползвам тел има няма от 35г. Ама тогава нямаше части под път и над път.
            Вземи я качи на някой подемник и я огледай и разклати добре. 100% ще има и друго за смяна.
            Детето си караш, все пак.
            + 1! Няма начин да не е тропало! Щом се е извадил и то при не много голямо натоварване е бил ужасно разбит! Имаш късмет че не е станало на скорост в някоя дупка например!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              + 1! Няма начин да не е тропало! Щом се е извадил и то при не много голямо натоварване е бил ужасно разбит! Имаш късмет че не е станало на скорост в някоя дупка например!!
              То така се прави предно салто. После и с това може да се похвали.

              Коментар


              • #8
                От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

                Пак казвам,че не е тропала!!!Джипката я имам от декември и по нея е проверено всичко(луфтове,тракане)
                Дайте да не търсим под вола теле просто споделих как реагирах в тази ситуация.
                Само да допълня,че след тази интервенция трябва да се ходи на реглаж защото болтовете които държат носача към купето са с ексцентрични шайби от които се регулира наклона на гумата.

                Коментар


                • #9
                  От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

                  Преди време,докато на моята КИА имаше независимо окачване,срванително 2 пъти в годината се разбиваха въпросните горни шарнири.За сметка на което долните не съм сменял никога.Тропане наистина не се чува,но...се усеща.Особено ако редовно си преглеждаш окачването.Та,този горен шарнир ми се набиваше постоянно в очите като ,може би,единствената по-слаб детайл в ходовата част.И му бях вдигнал мерника...
                  Тунинга може да се направи сравнително просто:Купува се горен носач от КИА Преджио.Това е бусче на базата на Спортидж,но малко подсилено.Шарнира е с 2 мм по-дебел конус.Трябва да се райберова шенкела.Отделно от това,бусовия носач има една идея по-добър ъгъл на горе (малко е кривнат) и шарнира няма да се товари при евентуален лифт на окачването.Би трябвало и минимално да се подобри управлението.
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

                    Привет и от мен.
                    Радвам се, че не е станала някоя беля с Митко и че всичко е ок.
                    Соти, определено ще има за какво да си говорим като се видим, относно подобрения по Киа-та.
                    Не знам защо, но аз като шофирам все с едното ухо слушам как "мърка" Киата и дали не се чува нещо съмнително.
                    Това ме е спасявало доста пъти от бели.
                    За сега съм на половината от пазарната цена на колата, тъй като съм в "бокса", но сменям всичко, което е за смяна :-)))
                    Лек ден от мен и безаварийна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

                      Здравейте. И аз се съмнявам да не е тропала, освен ако не караш постоянно на радио или по паваж. Аз смених същия носач наскоро - усещаше се само на бавна скорост при силно разклащане на купето през дупки. Минах около 4000 км по магистралите преди да го усетя. Майсторът ми първо мислеше че е тампон на двигател или скорости, или някой от тампоните на купето,защото се чуваше като глухо холопане само при силно странично разлюляване. Иначе на мен ми излезе 130 със смяната
                      Последно редактирано от Joey_Starr; 05-05-11, 18:56.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

                        Използвам темата да питам, трябва ли да се махне хебела за да излезе болта на горния носач от тази страна? В момента от другата страна болта се е заварил в тампона и сигурно ще режа болта. Като го махна дали ще мога да изкарам другия?
                        Kia Sortage wagon 2000 128 h p

                        Коментар


                        • #13
                          От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

                          Понякога тропане от горни носачи не се чува и то при доста коли. Преди няколко години имах подобен случай с Пасат В5. Измъкна се единия горен носач точно по същия начин - чукане не се чуваше. Решението - пак тел, да го изкараме от пътя да не пречи. Тези неща обикновено се случват при маневри с ниска скорост и напълно навит волан в едната посока, нито е първото такова, нито последното.

                          По тази причина горните носачи се проверяват щателно веднага след купуването и след това веднъж на 6 месеца, което пак не е гаранция.

                          Има коли, при които пък с долните носачи е точно обратното - чува се тропане, но при проверка нищо(без значение вдигната или пусната), до момента в който не почнат да се свалят по ред всички компоненти на окачването, докато не се появи виновника.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

                            Аз хебл не съм свалял при сваляне на носачите.

                            Няма лошо да отрежеш болтовете на носачите, но имай в предвид, че преди това трябва да намериш нови. Болтовете са с ексцентрична шайба за реглаж на наклона на колелото, по-високоякостни с точните размери.

                            Аз преди година не можах да намеря такива болтове. За това резахме носача и след много чукане и блъскане изкарахме болтовете цели. Както каза, те са като заварени за вътрешната втулка на тампона. При удар с чука, гумата поема и болта не може да се отхлаби от втулката. При опит да завъртиш с ключ, втулката превърта в гумата и пак си остава запекла на болта

                            Сега гледам, че такива болтове се предлагат в Базис-М. Звънни и направо си поръчай такива, ако имат. Режеш старите с тънък диск за неръждавейка покрай носача и не се занимаваш с простотии.
                            Последно редактирано от bullet_pk; 29-02-16, 08:48.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Една история за един горен носач,малко тел и 100лв

                              Мда. Един по-здрав шут по горната част на гумата казва доста. Моите ги "диагностицирам" така през месец-два, и се усеща мноооого преди да станат за смяна.

                              Друг е въпроса че въпросното излизане си е изцяло от конструкцията на шарнира. При тераното не виждам как шарнира изобщо е възможно да изскочи по тоя начин, а дори да е достатъчно (ужасно) износен за да го направи, много преди това няма да има вкаране в пътя.

                              @Соти: Имам чудесен горен шарнир от 4-runner, за който мога да си направя и носачи, ама ме е шубе да разстъргвам конуса, нищо че е само милиметър в диаметър (5 десети радиус) повече. Иначе самия шарнир (горния на 4-runner-а го играе като моя долен - торсиона им е на горния носач, знаеш) ще трае форевър.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X