Обява

Свий
Няма добавени обяви.

айде и аз с KIA SPORTAGE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: айде и аз с KIA SPORTAGE

    Някой монтирал ли си е допълнителни уреди на джипа като за налягане и температура на маслото? Интересува ме на двигателя има ли оставено място за монтиране на датчик.
    Honda HR-V 4WD D16W1

    Коментар


    • #62
      От: айде и аз с KIA SPORTAGE

      искам да попитам колегите, които са с обикновени газови свети ли им постоянно чека, имат ли симулатор на ламбда сондата.
      Honda HR-V 4WD D16W1

      Коментар


      • #63
        От: айде и аз с KIA SPORTAGE

        Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
        искам да попитам колегите, които са с обикновени газови свети ли им постоянно чека, имат ли симулатор на ламбда сондата.
        Да моя чек свети постоянно.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #64
          От: айде и аз с KIA SPORTAGE

          Аз съм с ГИ и от време на време ми свети чека.Когато карам с постоянна скорост или по инерция.

          Коментар


          • #65
            От: айде и аз с KIA SPORTAGE

            да разбирам ли, че няма проблем като свети чека. При евентуален проблем с обороти или нещо подобно откачам плюсовата клема на акумулатора и натискам спирачката за няколко секунди и би трябвало да съм готов, нали?
            Друг проблем, който който се появи тези дни е леко стържене само при включено 4Х4, вероятно иглени лагери. Чува се при завиване и изчезва при движение направо.
            Honda HR-V 4WD D16W1

            Коментар


            • #66
              От: айде и аз с KIA SPORTAGE

              Мисля че не е иглен лагер щом се чува само при завои, ако е лагер ще стърже постоянно щом включиш 4х4.

              Коментар


              • #67
                От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                вчера от чудене какво да правя реших да отворя главата и да почистя чукащите повдигачи. Като махнах капака ми направи впечатление, че гърбиците на двата вала не са в еднакво положение, стъмни се и не ми остана време да сваля капака на ангренажния ремък за да видя дали са спазени белезите, но днес след работа и това ще стане. Като се порових из нета видях тази снимка, където положението на двата вала е единтично, на първи цилиндър гърбиците на валовете сочат наляво, спазени са и белезите. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01081.JPG
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5274243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01084.JPG
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5274244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01082.JPG
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5274245
                Някой от колегите, който е отварял двигателя може ли да ми каже нещо по въпроса?
                Honda HR-V 4WD D16W1

                Коментар


                • #68
                  От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                  повдигачите са свалени и до сега си играх да ги празня от маслото. Два от тях нямат почти никакъв ход, вероятно са пълни с мизерия, сега ще ги сложа в нафта и ще ги сваря малко. Голяма играчка си отворих, но ме дразнеше чукането им. Убедих се, че нищо по колата не е сменяно както ми каза продавача, ремъка също не е сменян. Тъкмо сега и това ще свършим. Мошеници.
                  Honda HR-V 4WD D16W1

                  Коментар


                  • #69
                    От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                    Ей, не се ядосвай, ами си се кефи на хубавата KIA ...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #70
                      От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                      след 10 минутно стоене във вряща нафта повдигачите са раздвижени като нови, не вярвах, че ще има такъв положителен резултат. Остава сглобяване и проба.
                      Honda HR-V 4WD D16W1

                      Коментар


                      • #71
                        От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                        ако някой е решил да чисти своите повдигачи ето малко снимки. Вземате повдигача Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2355.jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5277464, и започвате яко блъскане с буталцето надолу в дървена повърхност например за да не го нараните. След няколко удара се получава това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2346.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5277465Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2348.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5277466. Разглабяме самото буталце и забърсвате всички мизерии от негоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2351.jpg
Прегледи:1
Размер:37.3 КБ
ID:5277467Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2352.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5277468. После го сглобявате отново и с натиск го вкарвате в тялото на повдигача. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2350.jpg
Прегледи:1
Размер:86.8 КБ
ID:5277469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2345.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5277470. При натиск с пръста на сглобения вече повдигач трябва да се чува щракане в сгънато положение, което значи, че е почистен добре. Ето това е цялата философия, която коства един ден разглабяне на главата, един ден чистене на повдигачите и един ден сглабяне на всичко.
                        Honda HR-V 4WD D16W1

                        Коментар


                        • #72
                          От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                          Е,сега как са,чукат ли?

                          Коментар


                          • #73
                            От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                            Довечера или утре ще я събираме и ще видим. Дано да има файда от цялата работа.
                            Honda HR-V 4WD D16W1

                            Коментар


                            • #74
                              От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                              Първоначално публикуван от Димо_73 Преглед на мнение
                              Е,сега как са,чукат ли?
                              еми, пак чука един. Майната му, явно така ще се кара.
                              Honda HR-V 4WD D16W1

                              Коментар


                              • #75
                                От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                                С какво масло си?
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X