Обява

Свий
Няма добавени обяви.

E46 изгасна в движение, след това пали и гасне.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • E46 изгасна в движение, след това пали и гасне.

    Здравейте колеги, не става въпрос за джип или 4х4 техника, но тук има доста компетентни хора а всяко мнение ще ми е от полза. Имам особен проблем с BMW 316i e46 M43B19, 2001година 105 коня. Онзи ден както си карам колата изгасна в движение, тръгнах да я паля, тя запали но за секунда и пак изгасна, палих и ѝ с газ, същата работа. Сякаш не стига гориво. На направената от мен аматьорска диагностика с OBD 2, показа 3 грешки P0170, P0101 и P0111 и трите са свързани с дебитомера. При откачена букса на дебитомера колата пали и върви, но понякога пуши черно. Закарах колата на едно момче да я погледне и той е установил дебитомер, след това го е почистил хубаво колата си запалила, по карал я е никакви проблеми. Днес взимам колата паля я никакъв проблем, по карах я 5 км. гасих я пак я палих карах я още - никакви ядове. Тръгвам до магазина и колата пак ми изгасна в движение, запалих я мръднах я 5 метра колкото да я отбия от пътя и пак изгасна и същата работа пали и гасне. От качих буксата на дебитомера и си запали по карах я до нас, движи си без да гасне и без проблеми. След това пак я палих с откачена букса и я по карах малко никакви проблеми. Според вас може ли тези неща да са от дебитомера. Ще съм благодарен на всякакви мнения Забравих да кажа колата е само бензин без АГУ, проверил съм бензиновата помапа- работи, а горивния филтър е на 3000км.
    Последно редактирано от nissan_1978; 29-06-19, 17:40. Причина: Допълнение
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

  • #2
    От: E46 изгасна в движение, след това пали и гасне.

    очевадно

    Коментар


    • #3
      От: E46 изгасна в движение, след това пали и гасне.

      Нов дебитомер, ма цената не е готина, еле пък ако вземеш оригинален Търси втора ръка и се надявай на късмет, че един 2-ра злоупотрба си имаш

      п.с като се замисля, може и температурен датчик. Като взема да не ще да пали свали свещите и виж дали са мокри
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • #4
        От: E46 изгасна в движение, след това пали и гасне.

        Първоначално публикуван от Дрон Преглед на мнение
        Нов дебитомер, ма цената не е готина, еле пък ако вземеш оригинален Търси втора ръка и се надявай на късмет, че един 2-ра злоупотрба си имаш

        п.с като се замисля, може и температурен датчик. Като взема да не ще да пали свали свещите и виж дали са мокри
        Не се бях сетил за свещите ама има логика, че това го направи след голям дъжд, който ме свари в движение. А иначе дебитомер намерих нов и наистина цената му "супер" ама... А иначе смяната му plug and play ли е или иска и нещо друго?
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          От: E46 изгасна в движение, след това пали и гасне.

          Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
          Не се бях сетил за свещите ама има логика, че това го направи след голям дъжд, който ме свари в движение. А иначе дебитомер намерих нов и наистина цената му "супер" ама... А иначе смяната му plug and play ли е или иска и нещо друго?
          мокри, имах предвид от бензин. При кофти топлинен датчик, чат пад дави. Най-вероятно е дебитомер... плъг енд плей мисля да е, най-много някоя грешка да зачистищ
          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

          Коментар


          • #6
            От: E46 изгасна в движение, след това пали и гасне.

            Провери едно нещо, което е специфично за Е46-дали компютъра не е пълен с масло. Идиотски дефект е, но срещан при тая марка. Фабричен дефект на истаналцията- кабелите са намотани в снопа така, че ако падне масло на тях, самият кабелен сноп работи като помпа от вибрациите и качва маслото в компютъра. Не знам защо е така, на няколко пъти съм чувал за подобно нещо при Е46. Екзотичен дефект е, но тук-там се среща. Просто виж дали кабелния сноп при компютъра е сух.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: E46 изгасна в движение, след това пали и гасне.

              Днес пристигна дебитомера, смених го, карах колата за сега нямам никакви проблеми. Дано да е било това.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X