Обява

Свий
Няма добавени обяви.

E46, какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • E46, какво?

    Предстои ми закупуване на автомобил и съм се насочил към BMW E46 facelift 2002-2004. Обаче се затруднявам с избора на мотор. Хем искам 2.0 бензин (газ никога), защото е здрав мотор и що годе върви, но пък е шестак и гори. От друга страна, 2.0 дизел също не е тромав, но пък чувам, че не е най-читав. Говоря за фейслифтовия мотор 150к.с. Заглеждам се и по 330 xd- друго си е 4х4, друго си е 3000 кубика, но пък цените там са други, поддръжката също. Друг въпрос- ръчка или автомат? Ще съм благодарен, ако колеги с такива автомобили споделят мнение. Интересува ме и разход, поддръжка и т.н.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: E46, какво?

    От 320i до 330xd разликата е около 10 000лв.
    Дай първо бюджет.
    После бензин или дизел. Че 2.0 бензин не може да мръдне. И ако си намериш 330d ще си най-доволен.

    Коментар


    • #3
      От: E46, какво?

      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
      От 320i до 330xd разликата е около 10 000лв.
      Дай първо бюджет.
      После бензин или дизел. Че 2.0 бензин не може да мръдне. И ако си намериш 330d ще си най-доволен.
      Около 6,7 хиляди. За тези пари си има доста читави 330, но обслужването им как е?
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: E46, какво?

        Пробвал ли си да седнеш на задните седалки?
        За мен е много тясен и неудобен автомобил.
        Имал съм 318 бензин, а в момента търкалям едно 320 дизел.
        И двете са ми подарени, иначе не бих си купил.
        Ако си сам и нямаш семейство става, иначе си е наказание.

        Коментар


        • #5
          От: E46, какво?

          От 6 години карам 3d мотора на 530d обаче. Навремето не си взех тройка защото е по - тясна и по - ниска. При мен единствения проблем с двигателя за 120к който съм навъртял е турбината която счупи ос на 250 хиляди, просто и е дошло времето. Най - евтини са комбитата Е46, най скъпи купетата почти двойно вървят ( пазар кво да правиш). За мен това е най - добрия мотор като компромис разход и здравина. 2i също не е проблемен но гори доста. Плюс на тройката е че от две и някоя си има шестстенна ръчка която на магистрала трябва да давя по - добър разход, ръчките са безпроблемни. На 3д автомата е ГМ и е проблемен, на по малките мотори не съм сигурен. Направиш ли компромис при избора на такова с дизелов мотор обаще може да си купиш още два пъти колата.
          Последно редактирано от vas33; 05-12-16, 16:41. Причина: още
          Land Rover Discovery
          Където е текло пак ще тече ...

          Коментар


          • #6
            От: E46, какво?

            Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
            Пробвал ли си да седнеш на задните седалки?
            ...


            Опита ми е от преди 7 години.
            За новогодишно празнуване ме излъгаха да не си взимам и моя кола, и пътувах баш до сръбската граница и обратно отзад в Е46 седан.
            Бях изгърбен и с подпряна глава в тавана, и през цялото време, при подаване и връщане на газта, разбитите тампони на задният мост ми думкаха под задника.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: E46, какво?

              карах е 46 320 дизел,136 коня.Прекрасен автомобил и икономичен за класа си.Комби беше.Преди бях с е 36 318 115 коня.Немога да кажа нищо лошо за БМВ.
              HUSGVARNA 630 SMR
              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

              Коментар


              • #8
                От: E46, какво?

                Ако ще се сравняват разходи за поддръжка и експлоатация е важно колко км/год ще е пробегът. Защото може да се окаже, че +2 л/100 бензин ще е по-евтино от дизел. Особено ако градското е в Троян.

                Коментар


                • #9
                  От: E46, какво?

                  Колкото и да е пробега, разликата между бензин и дизел, особено градско не е 2л/100км а доста повече - дизела трудно ще даде над 9-10, докато бензина от раз си прави 14-15 на сто, което си е голяма разлика при липса на газ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: E46, какво?

                    Братовчед ми кара Е46 шестак бензин. Не е лоша кола, но на мен ми е скучна.
                    Карал съм я и аз за проба. Не харесвам колата да ме кара мен. Вози дървено. За вървене, върви, но без да съм карал 330, предполагам че върви много повече.
                    И не е, че гроздето е кисело. Просто не е моя тип кола. Пластмасарка, както всички от новото поколение, макар и от по-скъпите.
                    Отзад не съм се возил, за да преценя.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: E46, какво?

                      Манията по БМВ не я разбирам. Миналата седмица купихме на брат ми прекрасна Мазда 3 2003г. 2,0 150к.с. за горе долу същите пари.
                      По темата - имам приятел с 318д което е 2,0 115к.с.. Преди чипа вървеше колкото 320 бензин, след чипа ми се струва, че върви колкото 523 170к.с., ако не и повече. На магистралата му направи над 240км./ч. по скоростомера на колата. Това щом няма да слагаш газ(аз на друго не бих карал към момента, и 4-те коли вкъщи са с ГИ) е доста добър вариант. За мен за тези пари една Е39 е в пъти по-добре, 5-ца и 3-ка нямат нищо общо.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #12
                        От: E46, какво?

                        Ако вече се намират 46-тици за по 6-7 К, не знам какво трябва да говори това. На мен ми говори за скъп за поддръжка, понахарчващ си автомобил, на който да се порадваш малко и после да продадеш.
                        Братчеда го купи преди 2-3 години, и макар да не е фул опшънал, примерно кожен салон, подгреви и други джаджи, го плати от порядъка на 16-18К. тогава.
                        Споделял ми е, че поддръжката на година с включено каско, данъци и каквото е нужно, му е около 3К.
                        Не знам закво ги държат, колкото и за п...ловки да минават.
                        Казва, горял малко. Около 7-7,5, ма не го настъпва с повече от 120 дори на магистралата. Газ няма.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: E46, какво?

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Ако вече се намират 46-тици за по 6-7 К, не знам какво трябва да говори това. На мен ми говори за скъп за поддръжка, понахарчващ си автомобил, на който да се порадваш малко и после да продадеш.
                          Братчеда го купи преди 2-3 години, и макар да не е фул опшънал, примерно кожен салон, подгреви и други джаджи, го плати от порядъка на 16-18К. тогава.
                          Споделял ми е, че поддръжката на година с включено каско, данъци и каквото е нужно, му е около 3К.
                          Не знам закво ги държат, колкото и за п...ловки да минават.
                          Казва, горял малко. Около 7-7,5, ма не го настъпва с повече от 120 дори на магистралата. Газ няма.
                          Е46 ако не бъркам е от 1999г. до 2005г. и като влезеш в сайтовете започват от 2500лв. с малките двигатели, 2003-2004г. може да се намери "перфектна" каквато модификация реши стига да не бърза. Наскоро имах лек инцидент с едно много лачено 330хд 2005г.(леко му жулнах вратата) и май каза, че за 7000лв. го е купил, още не беше го прехвърлил и ходихме 2 пъти при застрахователя с момчето, което пък ми е и съученик и доста си поприказвахме. От доста хора знам, че xDrive не си струва тъй като спъва колата и качва разхода осезаемо. Тъй като имам доста приятели с БМВ сме говорили доста по темата. Всички са на мнение, че Е36 е по-добрия автомобил, като имам приятел който има(ше) Е36 и Е46 и продаде по-новото, сега си кара старата 316 и се чуди пак какво БМВ да си вземе, като единствено Е39 му допада като здравина и кола едновременно, но трудно се намира добра на нормална цена.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: E46, какво?

                            Е-46,2000Д 150кс 6ст ръчка 4-ри врати,такъв взех на лапето преди три години.Преди да му го дам навъртях едни тестови 1000-1200км.Машината върви повече от прилично и разходът и е от порядъка на 5,6-5,8л на 100км извънградско при шофиране със 120-130км/ч.Сачът е внос от Италия и за момента има врътнати към 70000км,като са сменяни масла и накладки.Не съм се мерил на задна седялка,но там се предполага,че е за деца,няма много място.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: E46, какво?

                              Имам Е39 с мотор М52В20 и Е53 с мотор М54В30. И двата мотора са много добри.
                              Дано само предишния собственик не е разбирал смяната на маслото с Life Time буквално, т.е. караш докато има живот в мотора ....
                              xDrive естествено качва разхода, но си има своите преимущесва.

                              Късмет!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X