Обява

Свий
Няма добавени обяви.

E46, какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: E46, какво?

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Да ви питам сега той комплект за сервизиране на бмв ли търси или е46ца?!
    И да само в бмв форума могат да се намерят една камара народ дето може и сервизира бмвта отделно от официалните сервизи.
    Отделно още колко могат.....божа работа.
    Важното е спам да има.
    Райковски смятам се ориентира.
    Дизел комби 2.0 ръчка или автомат.Инфо има много.Сядаш и четеш преди да стреляш.
    Имат си детски болести,решими са и не са безбожно скъпи.
    Комби ще ти върши повече работа за багаж и предвид,че ще се пътува доста и най-вероятно с други на партия е хубаво да има къде да си слагате багажа.
    С добри гуми зимата няма да е проблем повече от колкото за всяка друга кола в зимни условия.Ако не е минавал снегорин всичките ще стигнат кой до където може.
    Поздрави и чакам снимки да се похвалиш.
    Благодаря! Ще се похваля.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: E46, какво?

      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
      Това не е начина(като пуснеш една пръдня без да се обосновеш) да станеш утвърден участник ,има си други начини.
      Нещо старо куче ли го играеш? 'Айде по-спокойно, има кой да преценява вместо теб кое е пръдня и кое не. Кое от написаното от мен в тая тема не е вярно, та да трябва да се обосновавам? Има точно 15 смислени мнения, всичко друго е съчинения по картинка и по слух. Чакай и аз да намигна тарикатски
      Успех на човека с избора на 46-ца, с тия уместни изказвания на утвърдените няма да е по-лесно
      П.П. Гледай вин-а и сверявай, че бая обръщани англичанки има на пазара. По принцип си личи, ако знае човек къде да гледа....

      Коментар


      • От: E46, какво?

        Първоначално публикуван от deso_bg Преглед на мнение
        Нещо старо куче ли го играеш? 'Айде по-спокойно, има кой да преценява вместо теб кое е пръдня и кое не. Кое от написаното от мен в тая тема не е вярно, та да трябва да се обосновавам? Има точно 15 смислени мнения, всичко друго е съчинения по картинка и по слух. ....
        А ти какво смислено написа в темата та си позволяваш такъв тон?
        Кое е пръдня?
        Че масово ремонти свеързани със зацепване на ваносите с клинове, скоби и не знам още какви "майсторлъци" компрометират и най-добрия ремонт?
        Че при подобен разход на масло като при това при изправен катализатор дори не пуши през ауспуха, пада налягането на маслото и почти винаги се налага ремонт на цялата бутална група заедно с лагерите, а понякога и вала?
        Че алусила и никасила са се наложили като технология за обработха на цилиндрите за по-висока износоустойчивост и то от много производители а не само от BMW?

        Само не се рзбра ти какво го играеш ....

        Коментар


        • От: E46, какво?

          Какъв тон държа бе човек, я се осъзнай малко. Смешно ми стана какви нелепици се пишат. Я дообясни за маслото как пръскало от лагерите...Алусила, за разлика от никасила не е технология за обработка на цилиндрите и не е твърд. Аз лично, предостатъчно БМВ-та съм засилил към Надин, та не държа да ми обясняваш кое, как и защо. Изобщо тия горните твърдения какво общо имат с избора на 46-ца ?
          Пишете си на воля, няма да ви досаждам повече

          Коментар


          • От: E46, какво?

            А финализирай с нещо по-конкретно помагащо за избор на Е46?!
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: E46, какво?

              Първоначално публикуван от deso_bg Преглед на мнение
              ...Алусила, за разлика от никасила не е технология за обработка на цилиндрите и не е твърд.
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=73473
              Тука пише ,че било доста твърдо покритие Но не споря де,може и да си прав.

              Коментар


              • От: E46, какво?

                Първоначално публикуван от deso_bg Преглед на мнение
                . Изобщо тия горните твърдения какво общо имат с избора на 46-ца ?
                Пишете си на воля, няма да ви досаждам повече
                Много като тебе минаха!!!

                пп Общото е че 2л бензин е калпав мотор.Но като караш скрап за надин навярно нямаш време да четеш ,че колегата пита бензин или дизел............Айде нема нужда.
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • От: E46, какво?

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=73473
                  Тука пише ,че било доста твърдо покритие Но не споря де,може и да си прав.

                  На мерцедес А клас бензин, имах свален блок за изхвърляне (превъртяли основни лагери)и като загледах цилиндрите ми се стори, че все едно са от алуминий но по тъмно сив .Не знам с какво от горните покрития е ,или изобщо има нещо общо с тях,но реших да драсна цилиндъра с ключа от джипа ми без много усилие и се получи една резка около 0,5/1мм дълбочина .
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • От: E46, какво?

                    Избирай, сега е сезона да си купиш изгодно БМВ. Само "Х" държат цена и вървят.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: E46, какво?

                      Той автора май се е ориентирал, и ако не съм се объркал даже има предвид и конкретен екземпляр.
                      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                      Много като тебе минаха!!!

                      пп Общото е че 2л бензин е калпав мотор.Но като караш скрап за надин навярно нямаш време да четеш ,че колегата пита бензин или дизел............Айде нема нужда.
                      A запри се бе човек Много буквално приемаш нещата и информацията. Четенето не ми е баш слаба страна. Kато си почнал, кажи кой от петте 2-ву литрови бензини, влагани в е46, е калпав и защо - М52, М52TU, М54, N42, или N46 ? И с какво 2-ву литровия дизеляк е по- добър, че трябва всячески да го предпочетем ? Ч'Е'й, да не забравя мигача

                      Коментар


                      • От: E46, какво?

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        Благодаря!
                        Типичният мотор на е46 си е 2.0 дизел. Повече ще го карам извънградско Троян-София. Не знам дали ще е автомат, но се замислям дали да не е комби.
                        Привет и от мен
                        Аз карам Е46 330dA 204 магарета, комби!
                        За мен това е колата за извънградско Разхода при спазване на ограниченията е 5,8-6,2, в София в най зверските задръствания 14-15
                        Преди 4 години когато я купувах пробвах и 320dA ,но определено не ме грабна на извънградско при изпреварванията.
                        С 330d където ги настигнеш......там ги изпреварваш
                        Относно подръжката......не съм правил някакви кой знае какви ремонти
                        Смяна на предни амортесьори с всичко там - 550 лв
                        Смяна на масло в скоростите - около 300 лв май беше
                        Смяна на накрайник - около 60 лв
                        Колега Райковски, ако искаш пробвай някое 320d и после ще се разберем да се видим и да покараш и 330d и сам ще си прецениш коя повече ти допада

                        п.п. Забравих да добавя...... при огледите много внимавай да не налетиш на някоя англичанка!!! Вкарват ги от Англия и тук им обръщат воланите, и за незапознат купувач е трудно да разбере дали е обръщана или не
                        Провери я по VIN, погледни лепенките за налягането на гумите дали са си на място, обърни внимание на ръчната спирачка и тн

                        Успех с избора и да се похвалиш
                        Последно редактирано от Hito; 20-12-16, 05:31.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                        BMW Е46 330d 04

                        Коментар


                        • От: E46, какво?

                          Това A след д автоматик ли означава? Можеш ли да кажеш колко ти излиза грубо на година каско, гражданска, преглед, данък и поддръжка? Англичанките ги познавам долу горе, така че ще внимавам. И на мен ми се иска 3.0 дизел, ама май не ми е по джоба все още.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • От: E46, какво?

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            Това A след д автоматик ли означава? Можеш ли да кажеш колко ти излиза грубо на година каско, гражданска, преглед, данък и поддръжка? Англичанките ги познавам долу горе, така че ще внимавам. И на мен ми се иска 3.0 дизел, ама май не ми е по джоба все още.
                            А-то след Д-то означава автоматик
                            Разходите на годишна база без поддръжката (там е божа работа) е около 1300 лв.
                            В тези 1300 лв са включени ГО, каксо, преглед, данък и винетка.......+/- 50-100 лв.
                            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                            BMW Е46 330d 04

                            Коментар


                            • От: E46, какво?

                              Ясно. Благодаря.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: E46, какво?

                                320D 150к.с. е добър мотор с добра динамика,има достатъчно въртящ момент, (вдига си 220км/ч),когато се кара нормално и разхода е приемлив.По бордови компютър съм го свалял до 5.7/100 извън градско (зависи колко може да се вярва на компютъра).Иначе в момента разхода ми е 8.330D обаче е съвсем друга работа-204к.с. върви много,за разходнямам идея.Спрямо конкурентния мотор 2.2 CDI 150 к.с. на Мерцедес (В случая CLK220 CDI W209) 320Д на БМВ ми харесва повече като вървене (Бенца също много върви),ускорява по-бързо и след 160км/ч. има повече еластичност.
                                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X