Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е разликата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е разликата?

    Здравейте колеги, някой знае ли има ли разлика между дизеловите двигатели 3.0 тд. Kz.T и 3.0 тд.KZ.N на Тойота?

  • #2
    Едното е към означението на мотора, а другото е означение на модел возило с двигател 1KZ.
    KZN е Тойта Хайлукс.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      Може и да съм писал глупост, ама Гугъл ми намеква че сравняваш тип двигател с тип шаси.

      Според Уйкипедия:

      1KZ-T било стария двигател с механична помпа
      1KZ-TE е новия с инжектори

      Новия намира приложение в следните модели:



      Коментар


      • #4
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210213_112631.jpg
Прегледи:212
Размер:454.7 КБ
ID:6709695Моята Тойота Рънър е с механична помпа, а на табелката е KZN-130.
        Последно редактирано от Гюлето; 15-02-21, 20:48.

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Тука четеш за моторите - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Toyota_KZ_engine
          А тука за модела Тойота - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Toyota_4Runner

          Общо взето модела ти е N130. Когато е с "L" накрая е с ляв волан и се води 4Runner, иначе с десен е Хайлукс.
          Моторите са в две версии, различават се по ГНП, при 1KZ-TE тя не е с жило от педала на газта, а се управлява от компютър. Доколкото схванах, на 4Runner от тия години като твоя, има само с механична помпа, а при тези с десен волан(Хайлукс) е имало и с електронно управление. Доколкото знам, можеш да си сложиш твоята механична ГНП, на мотор, който е бил с еректронноуправляемата. Мотора би трябвало да пасне и от Ленд Крюйзър J90/95(KZJ90/95 - къса/дълга база)

      • #5

        Коментар


        • #6
          Благодаря ти за изчерпателната информация Колега - cecoa1.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X