Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

    Аз всъщност в началото не уточних, но всъщност багажа не е толкова много като обем(много е за самолет обаче, ако трябва да го мъкнеш на ръка). В общи линии става въпрос за снимачна техника. Някоя друга камера, някои друг статив, осветление...

    Коментар


    • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

      Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
      Дизел и комби? Добър избор[emoji3]
      Това е добър избор,но обикновено са убити от каране,на над 500000 км,и има голям риск от закъсване...Най-малкото трябва една пълна проверка и ревизия,едно обслужване от поне 2-3000 лв

      Коментар


      • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        Аз всъщност в началото не уточних, но всъщност багажа не е толкова много като обем(много е за самолет обаче, ако трябва да го мъкнеш на ръка). В общи линии става въпрос за снимачна техника. Някоя друга камера, някои друг статив, осветление...
        Добре но пак опираме в размисли.Ако си ловец на снимки само в градовете става.Но ако искаш да ловиш такива в природата кво правиш колата на пътя и пеш с цялото оборудване.Не говоря за екстремен офроуд.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
          Добре но пак опираме в размисли.Ако си ловец на снимки само в градовете става.Но ако искаш да ловиш такива в природата кво правиш колата на пътя и пеш с цялото оборудване.Не говоря за екстремен офроуд.
          А не съм ловец на снимки. Наи много да се наложи да сляза до някои плаж. В смисъл не да се заровя в самия пясък, ами да сляза от асфалта и да ида до там докъдето вървят нормални коли...
          Имах една случка миналата година с "леко недостъпно" място но това по скоро е изключение...

          Коментар


          • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

            Тогава успех в търсенето на автомобил.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              За ръжди ли трябва да гледам или?
              За всичко, скорости, мотор, електроника и ти препоръчвам да четеш чужди форуми, има причина повярвай ми.
              Real Recognize Real

              Коментар


              • Re: От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                Да е320 след файслифта 2003-та
                Добър избор,
                Наскоро взехме такава за един приятел, като я търсихме много дълго време.
                Та взе една 2005 320cdi седан на около 350-400 хиляди км, ама поддържана Фаровете бяха полирани, заминал един тампон на мотора, радиото не работеше всеки ден, предното стъкло има 10-на люспи, няма удари и пребоядисвано, а салонът и воланът са в добро състояние
                Разход дава около 7,5 със 160 София-Пловдив и обратно, вози добре и е сравнително стабилна.
                Неща, на които трябва да се обърне внимание, освен стандартните за всеки половинмилионник
                Всичките преди фейслифта от 2006 имат т.нар. SBC помпа - sensotronic brake control. Съветвам те да проучиш за проблема, макар че при повечето Е-класи тази помпа вече е сменена.
                При комбито има нивомат отзад, като амортисьорите са скъпички.
                Гледай да няма въздушно окачване - ако има въздух се познава по ето това копче зад скоростния лост и те чакат сериозни сметки:
                http://thumbs.ebaystatic.com/images/...ttB/s-l225.jpg
                Гледай да работят всички екстри, включително всичко свързано с навигацията.
                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                Коментар


                • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Аз всъщност в началото не уточних, но всъщност багажа не е толкова много като обем(много е за самолет обаче, ако трябва да го мъкнеш на ръка). В общи линии става въпрос за снимачна техника. Някоя друга камера, някои друг статив, осветление...
                  Малко извън темата, но: Умната при евентуално преминаването през Сърбия/Македония/Албания с техника, която може да се квалифицира като "профи" от някой алчен митничар. Подсигури се с документи, удостоверяващи покупката, по възможност със серийни номера.

                  Коментар


                  • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                    Мерси за препоръката...

                    Коментар


                    • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                      А документа дали трябва да е invoice или и Българска фактура върши работа?

                      Коментар


                      • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                        Нямам лични преживявания в тази насока. Ще питам тия дни пАтил.

                        Коментар


                        • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Аз всъщност в началото не уточних, но всъщност багажа не е толкова много като обем(много е за самолет обаче, ако трябва да го мъкнеш на ръка). В общи линии става въпрос за снимачна техника. Някоя друга камера, някои друг статив, осветление...
                          Е не е толкова много значи багажа. Един статив, чифт дслр-и и две кесийки с обективи се носят безпроблемно като ръчен багаж в самолета, даже има и чанти специално за тая работа с точните размери. Сега ако ще се носят и дронове и други подобни глезотии е друг въпрос. И в тоя ред на мисли, като ще се носи снимачн техника си мисля, че е по-добре автомобила да е седан. Има редица причини, но като почнеш от това, че багажника на седана обикновено е с температура по-близка до външната и елиминира от части проблема с конденза по техниката при често вадене и прибиране(зимата проблема е заради парното, лятото заради климатика). От чисти съображения за сигурност, на комбито можеш да забравиш щората свита като си паркираш колата и техниката да остане видима и примамлива(и в белите страни се краде). Има си и предимствата комбито и не са малко, но от фотографска гледна точка, на мен седана ми е бил винагипо-удобен.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                            Много полезно. Благодаря!
                            Не бях мислил в тази насока.
                            До сега притесненията ми бяха как да навра голям дрон, без притеснения, но мисля, че и в седан ще се побере, багажника не е толкова малък...
                            @bokomo научи ли нещо по другия въпрос?

                            Коментар


                            • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                              Ако не е фенщина, каква е причината БМВ Е60/61 3.0хд да не е пъти по-добрия автомобил пред Е-класата? Или някой ще каже че Мергела е по-добрия дизел? За бензинови бих казал че не съм подготвен да кажа каквото и да е, но за дизела дилемата не е дилема. БМВ

                              Коментар


                              • От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                                Както се каза по напред. МС е ориентиран към комфорта на пътниците, а БМ към комфорта на шофьора

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X