Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистачки

    Смятам да сменям трите чистачки на колата ,почнаха много да скърцат. Моля за съвет относно най-добрите на пазара.Поразгледах тук и на други места,извода ми е,че Бош и Шампион са най-добрите на пазара,но пък има и ментета.В момента ползвам чистачки Валео,които са вече доста стари.
    Другия ми въпрос е къде могат да се купят сноцни чистаки на прилична цена в София?

  • #2
    До: Чистачки

    Мисля в Метро Шампиона е най-тънък. Ама скоро не съм пазарувал.

    Коментар


    • #3
      До: Чистачки

      И от Шампион и от Бош съм предоволен...

      Коментар


      • #4
        До: Чистачки

        Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
        Смятам да сменям трите чистачки на колата ,почнаха много да скърцат. Моля за съвет относно най-добрите на пазара.Поразгледах тук и на други места,извода ми е,че Бош и Шампион са най-добрите на пазара,но пък има и ментета.В момента ползвам чистачки Валео,които са вече доста стари.
        Другия ми въпрос е къде могат да се купят сноцни чистаки на прилична цена в София?
        Ако можеш си намери пак Валео,аз съм с такива и съм много доволен.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          До: Чистачки

          Евтини ШАМПИОН има в Г. Лозен складовете в стопанския двор.Там цените са на едро мисля че фирмата се казва Руди

          Коментар


          • #6
            До: Чистачки

            Аз си взех преди месец за колата Шампион ,но нещо не съм доволен.Едната се изправи малко и не чисти в ъгъла,става въпрос за тия новите незнам как им викат едни криви такива
            [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

            Коментар


            • #7
              До: Чистачки

              В крайна сметка ще ми се наложи да си взема по една чистачка от всяка марка май.

              Коментар


              • #8
                До: Чистачки

                BOSCH, CHAMPION, VALEO са марките. Аз съм с BOSCH с тия новите, изчекнати рамена, и съм доволен. Предвид цената им обаче, на твое място бих пробвал от едни в MrBricolage - пак с такива рамена, но в пъти по-евтини, естествено "Куче марка".

                ПП: Мойте у най-големия студ като се вдървят, и те скърцат. Но пък иначе си чистят добре все още. Преди това бях с обикновени BOSCH, купени от OMV, и не бях доволен. Много бързо се скапаха, и шофьорската оставяше следи точно на нивото на погледа ми, което в един дъжд ме вбеси и на другия ден ги смених.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Чистачки

                  ами аз си взех Чемпиън за 24 лева на парче. чистеха идеално в началото.постепенно за 2-3 месеца почнаха да мажат. после на път в един силен дъжд ми писна и спрях в едно магазинче от ония дето продават всякакви "тунинг" (хаха) щуротии и взех по съвет на продавачката едни от тия дето са само едно парче пластмаса (или каквото и да е там композит, тези имитации на чистачките на новите коли) по 10 кинта на чистачка.бях скептичен. но се оказа много по-добра покупка от прехвалените марки. дори сега на големия студ чистят идеално и не замръзват. за мазане и скърцане- въобще липсва. съжалявам не запомних фирмата. но гледам че доста "рейсъри" карат с тях напоследък. въобще съм приятно изненадан. вече са на половин година и са идеални.
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • #10
                    До: Чистачки

                    За същите говоря и аз. Има вече поне 4-5 чишита с най-различна "марка".
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Чистачки

                      тези, целокорпусните, имат едно много важно предимство пред конвенционалните.
                      Когато завали сняг, или е достатъчно студено, обикновените чистачки започват да се обледеняват.
                      Това води до загуба на еластичност на конструкцията, и оттам - намалямане на контактното петно, и респ. мацане по стъклото.

                      При целокорпусните това нещо е избегнато.

                      В момента съм с такава, но тук още сняг не е валял, за да се изкефя напълно на уж " гъзарската " си чистачка.

                      Между другото, в руски форуми съм чел полемики за чистачки, и понеже целокорпусните не са много популярно, там, където е много студено и снежно, се котират чистачки от типа на конвенционалните, но в някакъв калъф, който предпазва отделните стави на чистачката от замлъзване и относителна неподвижност.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Чистачки

                        От 3-4 месеца съм с такива дръвца-не чистят, замазват и правят "деруги". При голям студ подскачат по стъклото.
                        Още карам с тях, но се каня да ги сменям.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Чистачки

                          Аз за Нивата сега си купих едни безмаркови за 6 лева двете. Те за Нива са едни по-къси, със странно закопчаване и се намират трудно маркови чистачки. Честно казано се оказаха странно добри

                          Коментар


                          • #14
                            До: Чистачки

                            Аз пък търся малка чистачка за задното стъкло на моето Liberty - трябва да е не повече от 20 см. Впрочем, едвам намерих и такива за предното стъкло - 41-48 см., съвсем случайно открих изостанал с окъсана и пожълтяла опаковка комплект Champion в "Кауфланд" . Всичко друго на пазара е от дълго, по-дълго
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              До: Чистачки

                              Този новия вид от продавачи съм чувал, че им викат "банани". Дали така се казват незнам. Като цяло мога да споделя малко опит с чистачки. Купих AC Delco банани с отстъпката ми струваха около 50лв за два броя 48см. Резултат два месеца ежедневно каране и се скапаха. Демонтажа им беше толкова улеснен, че си спуках предното стъкло на колата. Докато бях нервен си купих пак тип банани, но куче марка от тях вече съм много доволен 3-ти месец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X