Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за продажба на джип Audi Q7 2009 Diesel TDI 3.0 (automatic)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за продажба на джип Audi Q7 2009 Diesel TDI 3.0 (automatic)

    Здравейте, предварително се извинявам ако това не е подходящия форум за този въпрос.

    Търся съвет как да подходя към продажба на колата описана в заглавието. Колата принадлежеше на баща ми, който почина скоро за съжаление без време ((. Аз и майка ми сме единствените наследници, и никой от нас не разбира от продажби на коли 2ра ръка в Бг, но бихме искали да продадем колата тъй като тя не шофира, а на мен не ми трябва такава голяма кола и не живея и в БГ постоянно. Освен това продажбата ще помогне финансово на майка ми, която е пенсионер, както разбирате. Знаем, че баща ми си купи тази кола през 2013г. от дилър, като той стана втори собственик. Първият собственик е бил някакъв богат човек който си я е купил нова, покарал я е, и я е сменил за нещо още по-луксозно. В ръцете на баща ми тази кола е карана почти изключително извънградско - той я купи тъй като пътуваше по работа много, и искаше стабилна, комфортна и сигурна (при инциденти) кола. През годините ползваше един и същи сервиз в София за поддръжка и ремотни. Като паркинг винаги е държана на сухо под навес. В момента е на 249 хил. км. Не е имал сериозни инциденти (освен едно изхвърчало камъче което беше пукнало предното стъкло, и сменя стъкло, и дясното огледало също беше смемено в някакъв момент тъй като някой му го беше отнесъл). Мисля, че колата е в добра механична изправност (последен технически преглед, нов акумулатор, и сервиз Август 2023г.) и несъществени забележи по интериора нормални за толкова години ползване. Чувала съм от него нещо, че на тези Ауди-та двигателите от преди 2009/2010-та имали някакъв плюс в сравнение със следващите поколения, но не помня какво точно беше. Аз я карах няколко пъти и бих казала че върви добре, но както виждате не разбирам от коли. Въпроси:

    1. Разбирам, че има сайт mobile.bg, но това ли е най-доброто място да се пусне обява?

    Относно обявата - тези коли има супер много електроника и екстри, които виждам че могат да варират в различни комбинации от кола до кола (например едни имат огледала с памет на позицията, затопляне, автодим, сензори за дъжд за чистачки, някакви сигнали за смяна на ленти, въздушни възглавници на различни места - предни, задни странични, разнообразни затопляния на седалките) - по-очевидните мога да разбера, но вероятно има и такива които не са очевдини, и по тази причина не знам дали съм в състояние да опиша всичко подробно за обява. Още по-трудно ми е да разбера специфични технически характеристики, като например разнообразни системи за стабилизиране, само знам че има адаптивно въздушно окачване.

    2. Необходимо ли е в обявата всички технически и интериорни характеристики да се опишат подробно?

    3. Каква друга информация е хубаво да се спомене?

    4. Пропускам ли да помисля/попитам нещо важно?



    Благодаря за съветите.

  • #2
    Първоначално публикуван от manicpixiedreamgirl Преглед на мнение
    1. Разбирам, че има сайт mobile.bg, но това ли е най-доброто място да се пусне обява?
    Общо взето да. Най-популярно най-посещавано, най-проверявано. Нищо не пречи да пуснете обява и тук във вофрума в съответният раздел, после cars.bg, olx.bg. bazar.bg, alo.bg, ауди форумът. От там ще може и да се ориентирате за цената и описа на притежаваните екстри от вашият екземпляр.


    Първоначално публикуван от manicpixiedreamgirl Преглед на мнение
    2. Необходимо ли е в обявата всички технически и интериорни характеристики да се опишат подробно?
    Не е задължитлено, но би било хубаво. Ще мине през повечето филтри, по които търси народа. Иначе който и да дойде на оглед ще си я разгледа детайлнио.

    Първоначално публикуван от manicpixiedreamgirl Преглед на мнение
    3. Каква друга информация е хубаво да се спомене?
    Направете хубави снимки.

    Първоначално публикуван от manicpixiedreamgirl Преглед на мнение
    4. Пропускам ли да помисля/попитам нещо важно?[/B]
    Подгответе се документално.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      Сделката трябва да мине през нотариус, където ще ви кажат и какви са необходимите докумнети. Ако не е прехвърлена, ще трябва да носите свидетелство за наследници (важи 6 месеца), голям и малък талон и да присъстват всички наследници или нотариално упълномощени техни представители.

      Коментар


      • #4
        1. mobile.bg и cars.bg са най-големите и посещавани сайтове, аз лично ползвам само първия. Там ще се ориентирате и за цената на конкретния модел.
        2. Както казаха по-горе не е лошо да има повече информация, тя излиза с отметки при публикуване на самата обява, просто е добре да се отбележи какво има по колата и какво не. Не е фатално да се пропусне нещо. Някои купувачи може да поискат номера на рамата (VIN номер), има го в талона на колата, по него излиза комплектация на колата, както и посещения в официални сервизи на марката.
        3. Налична сервизна история - фактури от ремонти и обслужване, хубави снимки на суха кола след измиване. Снимки на мокра кола обикновено прикриват дефекти. За да сте коректни и избягване на излишни въпроси е хубаво да снимате и забележките, няма смисъл да ги криете, който дойде на оглед така или иначе ще ги види
        4. Колата има 6 месеца да бъде прехвърлена след смърт, внимавайте ако не сте я прехвърлили. Ако се води на баща Ви, за продажба са нужни свидетелство за наследници, всички те да дойдат при нотариуса, или пълномощни от тях, двата талона, валидна ГО, платен данък.
        За това се сещам за сега. Пригответе се за малоумни обаждания с тъпи въпроси, пазарене за цена без още да са видели колата и т.н.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Индикация за среднопазарна цена на определен автомобил може да се получи , като в търсачката на мобиле-бг. се вкарат като критерии
          1. марка
          2.модел , в който се посочва вид двигател,вид скорости и другите подробности
          3. година на производство (може би най важното)

          Накратко - все едно търсим да купим идентична кола като тази която се каним да продаваме.
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #6
            Този профил е бот най-вероятно.
            Точно тази тема със същата история я чета за трети път в последната половин година.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от manicpixiedreamgirl Преглед на мнение
              Здравейте, предварително се извинявам ако това не е подходящия форум за този въпрос.

              Търся съвет как да подходя към продажба на колата описана в заглавието. Колата принадлежеше на баща ми, който почина скоро за съжаление без време ((. Аз и майка ми сме единствените наследници, и никой от нас не разбира от продажби на коли 2ра ръка в Бг, но бихме искали да продадем колата тъй като тя не шофира, а на мен не ми трябва такава голяма кола и не живея и в БГ постоянно. Освен това продажбата ще помогне финансово на майка ми, която е пенсионер, както разбирате. Знаем, че баща ми си купи тази кола през 2013г. от дилър, като той стана втори собственик. Първият собственик е бил някакъв богат човек който си я е купил нова, покарал я е, и я е сменил за нещо още по-луксозно. В ръцете на баща ми тази кола е карана почти изключително извънградско - той я купи тъй като пътуваше по работа много, и искаше стабилна, комфортна и сигурна (при инциденти) кола. През годините ползваше един и същи сервиз в София за поддръжка и ремотни. Като паркинг винаги е държана на сухо под навес. В момента е на 249 хил. км. Не е имал сериозни инциденти (освен едно изхвърчало камъче което беше пукнало предното стъкло, и сменя стъкло, и дясното огледало също беше смемено в някакъв момент тъй като някой му го беше отнесъл). Мисля, че колата е в добра механична изправност (последен технически преглед, нов акумулатор, и сервиз Август 2023г.) и несъществени забележи по интериора нормални за толкова години ползване. Чувала съм от него нещо, че на тези Ауди-та двигателите от преди 2009/2010-та имали някакъв плюс в сравнение със следващите поколения, но не помня какво точно беше. Аз я карах няколко пъти и бих казала че върви добре, но както виждате не разбирам от коли. Въпроси:

              1. Разбирам, че има сайт mobile.bg, но това ли е най-доброто място да се пусне обява?

              Относно обявата - тези коли има супер много електроника и екстри, които виждам че могат да варират в различни комбинации от кола до кола (например едни имат огледала с памет на позицията, затопляне, автодим, сензори за дъжд за чистачки, някакви сигнали за смяна на ленти, въздушни възглавници на различни места - предни, задни странични, разнообразни затопляния на седалките) - по-очевидните мога да разбера, но вероятно има и такива които не са очевдини, и по тази причина не знам дали съм в състояние да опиша всичко подробно за обява. Още по-трудно ми е да разбера специфични технически характеристики, като например разнообразни системи за стабилизиране, само знам че има адаптивно въздушно окачване.

              2. Необходимо ли е в обявата всички технически и интериорни характеристики да се опишат подробно?

              3. Каква друга информация е хубаво да се спомене?

              4. Пропускам ли да помисля/попитам нещо важно?



              Благодаря за съветите.
              Ако си реален човек ми отговори на цитата ; )

              Коментар


              • nbajani
                nbajani коментира
                Редактиране на коментар
                .Е , все пак  тези които са отговорили на въпросите  подхождат  добронамерено и без предварителни подозрения.

              • Никола
                Никола коментира
                Редактиране на коментар
                Nbajani, разбира се, просто попадам на така поднесен въпрос за Nти път. : )

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Поне темата може да свърши работа на някой друг.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X