Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TPMS диагностика, къде в София?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TPMS диагностика, къде в София?

    На Cherokee KJ се наложи иползване на резервната гума за пръв път 16 години след произвеждането на колата. Изпусналата гума поседя на мястото на резервната няколко месеца без да се кара много колата. Съответно излизаше на дисплея грешка Spare tire pressure low което е нормално. Но в резултат от седенто се появи и второ съобщение - Check TPM System.

    Оправихме изпусналата гума но съобщенията не изчезнаха. Гумаджиите имаха машинка с която се свързваха със сензорите директно и виждаха какво връщат. изглежда всички работят. Нямаха с какво да се вържат към колата за да се види какви точно са грешките.

    Та къде мога да ида за това?

  • #2
    Ресет на системата трябва да има
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • jja
      jja коментира
      Редактиране на коментар
      Пробвах селския ресет с откачане на акумулатор. Без полза

  • #3
    За Дунев се сещам.
    Догодина.
    Враг усраине

    Коментар


    • #4
      Е трябва да има редовен, моята кошница си има, хем е Форд
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #5
        Колега пробва ли в тубата

        https://youtu.be/_i2TI9jD-xY?si=EMpF7SN1hkASMj3n

        Коментар


        • jja
          jja коментира
          Редактиране на коментар
          Пълнене на гумите с чист кислород ми изглежда доста опасно дори и да имаше къде да се направи.

        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Гумата и вътрешната страна на джантата стареят/кородират ускорено при висока концентрация на кислород.

      • #6
        Това някаква специална диагностика ли е?
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • jja
          jja коментира
          Редактиране на коментар
          Специална е в смисъл такъв че на доста места има само нея на отделно устройство или отделно устройство което си говори направо с датчицие без да минава през обд интерфейса на колата. Също така има отделно устройство за програмиране/клониране на универсални и не толкова датчици. Някой от тия магарии не съм сигурен дали и официалната диагностика може да ги прави.

      • #7
        Тая седмица изключвам 3ти TPMS. Два WK и един KK, заради скапани датчици.

        На KJ още не съм, ама не виждам причина да не може да се човърка.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • jja
          jja коментира
          Редактиране на коментар
          Хм как ги изключваш? Сякаш няма лесен начин, не съм сигурен дори дали фабичната диагностика го позволява. Или бъркам?

      • #8
        При моя Форд ф150 си дойде с мигаща лампа за налягането, вътре като задържиш бутона на аварийните почва една програма за тест на датчиците, и още на първия в предния лява гума ми пише че баня сигнал, датчици има но немога да кажа дали е един или повече са повредени, но аз няма проблем вече 3 година карам карам така гледам че при американските автомобили е чест проблем.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X