Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде биха се справили с overlanding build

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде биха се справили с overlanding build

    Привет, имам едно соренто, 2007-ма година. Намислил съм да го стягам и привеждам във вид за overlanding. Като цяло съм намерил къде и кой би могъл да направи част от нещата като например повдигане и т.н. Въпросът е, че не ми се занимава да разкарвам колата напред-назад в продължение на месеци по различни майстори и търся място, където биха направили всичко на едно и то качествено. На пръв поглед съм намислил следните неща да се правят:
    1. има нужда от смяна на съединител, маховик и помпи
    2. пълно обслужване на двигателя - масла, филтри, верига и т.н.
    3. повдигане и по-големи гуми и джанти
    4. боядисване с раптор
    5. евентуално запечатване на рамата
    6. шнорхел
    7. лебедка
    8. евентуална метална броня отпред
    9. блокаж отзад
    10. разни други по-дребни неща

    Въпросът ми е има ли такова място в България, в което биха се справили с тези неща наведнъж? Нещо подобно на сервизите отвъд океана, в които си вкарваш пикапа и излиза нагласен. Хубаво би било да е близо до София, но не е проблем да се пътува.

  • #2
    Гладиатор в Пловдив са такъв One stop shop. Не знам обаче дали поддържат марката и какво оборудване изобщо би имало за нея. Трябва да ги попитате.
    Дела трябват, а не думи.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
      Гладиатор в Пловдив са такъв One stop shop. Не знам обаче дали поддържат марката и какво оборудване изобщо би имало за нея. Трябва да ги попитате.
      Да, бях забравил за тях. Ще се свържа с тях в работно време да видим какво ще кажат и ще пиша тук, за да знаят евентуално други, които търсят подобно. Благодаря!

      Коментар


      • #4
        До тук нищо особено за overlanding не описа. Всичко това е общо взето стандартен офроуд.
        В Гладиатор цената най вероятно никак, ама никак няма да ти хареса.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Точно


          И според мен поне не си заслужава това Соренто - или си го правиш сам или поне като плащаш цената на професионалистите им дай нещо по-яко да правят,броня с лебедка и джанти ще струват колко Сорентото.

          Половината неща се правят пред блока,другата половина кой да е читав майстор го може - обслужването имам в предвид

        • as9993
          as9993 коментира
          Редактиране на коментар
          Така или иначе, за да се оборудва колата за оверлендинг, трябва да са оправени първо тези неща, които са генерални. Относно колата - ясно е, че ТЛК или Такома/Хайлукс ще се впише по-добре и ще е по-добра платформа, но там и цената за старт е друга, а вярвам, че за парите за придобиването може да се вземе цялото необходимо оборудване и ще останат, така че с това разполагам, с това действам Да не говорим, че някак трябва да съчетая и изискването да може да се ползва и по асфалта, тъй като това ни е втора кола в семейството и малко или много разчитаме на нея. Попитах за такова място, тъй като нямам нито времето, нито необходимите инструменти, за да правя сам подобен проект, да не говорим, че на мен ще ми отнеме поне времето x4, затова предпочитам да бъде свършено от професионалисти.
          Последно редактирано от as9993; 28-11-23, 09:40.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Успех желая

      • #5
        Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
        До тук нищо особено за overlanding не описа. Всичко това е общо взето стандартен офроуд.dinosaur game
        В Гладиатор цената най вероятно никак, ама никак няма да ти хареса.
        Офроудърът има право да кара по офроуд и неравни терени. Това е единствената цел да бъдеш офроудър. Обратно, надземното движение може да бъде комбинация от шофиране по пътя и извън него. Основната цел на надземника е приключението и те често обръщат малко внимание на терена, по който трябва да пътуват.

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Това е първи пост в офроуд форум ?!

        • ivo929
          ivo929 коментира
          Редактиране на коментар
          Направо можеш да откачиш.......

      • #6
        Към автора на темата - имайте предвид, че за почти всяка една екстра от посочените, вече може да си имате разправии с всеки катаджия, който ви спре за проверка, особено на път от републиканската пътна мрежа. При монтаж на метална 100-килограмова броня и лебедка, може да си докарате разправии и със застрахователи при положение, че причините някое по-сериозно ПТП, докато си овърлендствате по пътищата за общо ползване.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Към автора на темата - имайте предвид, че за почти всяка една екстра от посочените, вече може да си имате разправии с всеки катаджия, който ви спре за проверка, особено на път от републиканската пътна мрежа. При монтаж на метална 100-килограмова броня и лебедка, може да си докарате разправии и със застрахователи при положение, че причините някое по-сериозно ПТП, докато си овърлендствате по пътищата за общо ползване.
          Предполагах го, мерси за уточнението. Интересно ми е в останалата част от ЕС как седят нещата - гледал съм клипове от различни държави и изглежда като да не се притесняват да карат с модифицирани джипове по общи пътища.

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от as9993 Преглед на мнение

            Предполагах го, мерси за уточнението. Интересно ми е в останалата част от ЕС как седят нещата - гледал съм клипове от различни държави и изглежда като да не се притесняват да карат с модифицирани джипове по общи пътища.
            Те са модифицирани с части със сертификати, не с електрожена и с комшията през уикенда. Но тези части струват едни други пари, и "разнообразието" сигурно ще е по-постно.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Те са модифицирани с части със сертификати, не с електрожена и с комшията през уикенда. Но тези части струват едни други пари, и "разнообразието" сигурно ще е по-постно.
              ... и повечето комай не се движат, като "евридейки" . В частност, на немските возила всяко изменение е описано в талона. У нас в "забележка" също има писано. Вярно не е толкова подробно, но има информация (на "хартиен носител"), която се пази!
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X