Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация Митсубиши л 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрация Митсубиши л 200

    Здравейте, притежавам митсубиши л 200 2020 г модел. От известно време започна да вибрира волана при което мму направих баланс, но треперене то на волана не се оправи. Закупих 4 нови гуми-пак същата работа. От 120 км на горе треппери волана доста. Както казах, нови гуми, баланс и пак трепери волана.. Гаранционен е, но от сервиза казват, че нищо му няма.

  • #2
    И аз имах такъв случай. Тук баланс, там баланс, колата наред, ама тресе. И така докато не отидох в Примекс (Бургас). Направиха оптимизация на гумите. За пръв път видях и чух за такава процедура. Въртяха гумите около джантите. Колко ги завъртяха какво гледаха като ги въртяха и по какво разбраха, че това им е правилното място спрямо джантата не знам. След като излязох от сервиза, волана не трепваше дори. Два път са ми правили оптимизация на гуми. Единия път на гуми които карах и постепенно волана се разтропа. Другия път на чисто нови гуми. Монтираха ги, тръгвам, на магистралата, волана вибрира. Върнах се, оптимизация и колата заспа.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Старите (зимни) които оптимизираха ги изтрих и ги изхвърлих. Новите (летни) които оптимизираха, преди седмица някъде ги сложих. Това им е трети сезон. Няма вибраци, няма треперене. Зимни и летни гуми са ми комплект с джантите.Километри не съм засичал, ама са десетки хиляди.
      След оптимизацията, задължително се прави и баланс!!!

    • dinko8104
      dinko8104 коментира
      Редактиране на коментар
      Много ми помогна, благодаря ти за съвета. Колата се оправи. Едната ми гума имала някакъв лек фабричен дефект /често нова/ неуловим за обикновените машини, но след баланс и проверка на тази машина нещата се оправиха. Благодаря още веднъж.

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Радвам се, че съм помогнал. Пък и за това е форума. Жив и здрав.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X