Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kиа Соренто 2.5л дизел 2005г, Повредена раздатка. Нужен е съвет къде да си купя употребявана ..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kиа Соренто 2.5л дизел 2005г, Повредена раздатка. Нужен е съвет къде да си купя употребявана ..

    Kиа Соренто 2.5л дизел 2005г, Повредена раздатка. Нужен е съвет къде да си купя употребявана. Във Варна съм, механика ми провери в моргите в града и наблизо, но няма.

    Като търся раздатка, кое е най-важното за да не купя погрешния модел?

    Серийния номер на моята е:
    S/N 115581
    44-24-000-013
    47300-4C210

    Благадаря за всяка помощ!!!


  • #2
    Разгледай обявите за автомобили на части в карса и мобилето. Все някой ще има.

    П. П. Какво и е на твоята ? Знам, че веригата се разтяга и спира да функционира правилно, но се сменя и проблема се решава.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Благодаря!

      Покупката на друга по-евтино от ремонта й, според механика.

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Не мога да намеря бутона "НЕ харесвам" твоя механик, защото не му се занимава и те качва на черешата. Освен ако раздатката ти случайно не е била напълнена с нитроглицерин вместо АТФ и сега същата е на 1679 парчета. Спекулирам разбира се но, в нещо толкова просто като раздатка какво толкова може да е проблем, което да не е сменяемо, вярно е, че оригиналните части са скъпи но има заместители или ТНТМ?

    • #4
      И тая от моргата като измяка и тя след месец.

      Коментар


      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Точно !
        .....

    • #5
      Втората употреба в случая не е ок. Даже и да работи когато я вземеш, вероятно ще е на амнайсет километра, та няма да изкара много.
      Ориентирай се към ремонт на твоята с нови части.
      Приятел беше споменал, че се намират в алито на сносна цена. Поинтересувай се.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #6
        Има два вида раздатки на тоя модел - part time и TOD.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • bocho64
          bocho64 коментира
          Редактиране на коментар
          Според номера дето е дал е ТОД

      • #7
        https://youtu.be/70YgJFI1INI Има много клипчета за устройство и ремонт на този тип раздатки. В руските сайтове има подробни обяснения, включително номера на частите. Може би е по-добре да намериш човек който да ти направи ремонт и да забравиш за проблема.
        Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

        Коментар


        • #8
          И аз съм на мнение, че е най-добре да си оправиш твоята раздатка.Най-често дефектира веригата.Не е скъпа, но то май най-трудното е да се намери читав майстор в днешно време.Разпитай във фейсбук групите за модела, все някой ще те насочи.Успех и да споделиш развитието.

          Коментар


          • bocho64
            bocho64 коментира
            Редактиране на коментар
            То пък е едно сложно една верига да се смени.

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            И как решихте, че е веригата без питащият да е дал някакъв жокер за повредата ?

          • Nafta
            Nafta коментира
            Редактиране на коментар
            Момци, къде съм писал, че е веригата?Между "веригата е" и "най-често дефектира веригата" има три баира разлика.Отделно, че не всички са монтьори у тоя живот .

        • #9
          47300-4C210 - това е кода на раздатката, по който можеш да търсиш друга. Води се раздатка за автоматична трансмисия и двигател 103кW Цецо ти е споменал, че са два вида и, за да се разбере каква е, кажи какво е твоето копче за командване:

          Такова ( TOD ) Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-03.jpg Прегледи:0 Размер:69.1 КБ ID:6697521

          или такова ( part-time ) Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-04.jpg Прегледи:0 Размер:65.7 КБ ID:6697522

          П.П. Във Франция се предлагат такива кутии за по 1300 евро с 30 дни гаранция, а в Италия за по 200 евро с 10 дни гаранция

          П.П.2. И аз мисля, че ремонта е по-добрият вариант от купуването на котка в чувал. Ако твърдо решиш да купуваш друга втора употреба, просто сложи една чавка в мобилето на квадратчето "на части" и ще излязат три страници с обяви. Все на някоя ще е хартисала раздатката
          Последно редактирано от коко келеша; 19-01-21, 20:15.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X