Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с номер на рама SsangYong Kyron

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с номер на рама SsangYong Kyron

    Здравейте,купих си джип от Германия - SsangYong Kyron.Когато отидох в КАТ-София ОБЛ. да го регистрирам установиха,че номера на рамата му е пренабит и това е отразено в немския талон,но леко са им измърдали номерата на немците,и не пожелаха да ми го регистрират и даже го задържаха под предтекста,че може да е свързан с престъпления.След дълго чакане и куп проверки се установиха,че джипът си е наред,но не искат да го освободят и да го регистрират.Наех адвокат и ги осъдих,понеже не мисля,че има проблем с джипа и те правят каквото си поискат.Жалбата беше пусната срещу лицата отказали регистрацията,но те дори не се явиха в съда,НО все пак те спечелиха и сега джипа ми е конфискуван и не знам какво да правя.Надявам се някой да даде съвет.....

  • #2
    Първоначално публикуван от Umbra Преглед на мнение
    Здравейте,купих си джип от Германия - SsangYong Kyron.Когато отидох в КАТ-София ОБЛ. да го регистрирам установиха,че номера на рамата му е пренабит и това е отразено в немския талон,но леко са им измърдали номерата на немците,и не пожелаха да ми го регистрират и даже го задържаха под предтекста,че може да е свързан с престъпления.След дълго чакане и куп проверки се установиха,че джипът си е наред,но не искат да го освободят и да го регистрират.Наех адвокат и ги осъдих,понеже не мисля,че има проблем с джипа и те правят каквото си поискат.Жалбата беше пусната срещу лицата отказали регистрацията,но те дори не се явиха в съда,НО все пак те спечелиха и сега джипа ми е конфискуван и не знам какво да правя.Надявам се някой да даде съвет.....


    Я пак... Ти си ги осъдил, но те са спечелили. Завел си гражданско дело и си загубил, ако съм разбрал правилно. Можеш да обжалваш решението на съда или да пиеш чаша каквото ти харесва...студено.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • Umbra
      Umbra коментира
      Редактиране на коментар
      Мога да обжалвам,но според адвокатката щом сега загубих 2-ра инстанция е сигурна загуба.

  • #3
    Адвокатката ти май е слаба.Много малко подробности даваш-едва ли някой може с толкова инфо да те посъветва нещо.Те пращаха ли запитване в Германия за истинноста на номера,или-не?Има ли престъпление с колата,издирва ли се някъде?То може и някой марсианец да е извършил нещо с нея...Като сложиш колко струва джипа,колко си дал досега за адвокат и съдебни разходи.Направи си сметката добре-имам познат,делото му е в Страсбург вече,парите са без значение,въпрос на чест и справедливост.И при адвокатите,като и при другите специалисти-вършещите работа са много малко...

    Коментар


    • #4
      Ако искаш адекватен съвет, не премълчавай факти и подробности. Тук има юристи и могат да ти дадат ценни съвети. Не мога да повярвам, че в КАТ са ти казали: "Всичко с колата е наред, но няма да я регистрираме, защото не си ни симпатичен." Какво е основанието да я задържат?
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #5
        Написъл съм всичко.Като видяха пренабития номер на рамата веднага кпиминална полиция ми направи разпит.Казах им,че нищо не съм направил и джипа си е наред,и да проверяват каквото и колкото си искат.Като свършиха проверките (6 месеца) ме повикаха и ми казаха,че са проверили и джипката си е редовна,но като стана въпрос за номера началника на КАТ-София обл. каза,че автомобила не подлежи на регистрация и това е.А това дето ми казаха,че всичко е ОК,но пак не съм в правото си го пише в решението на съда,коете излезе вчера.Това е всичко...Според КАТ-аджийте джипа е легален,но не мога да го регистрирам заради пренабития номер в Германия....Най-странното е,че в талона пише,че е пренабит.Също така свериха и лепенките по купето (нали и там го пише) и пак всичко е наред...И на мен ми изглежда много странно и не го разбирам затова пиша тук...Даже джипа беше пред 1во районно сега,а сега са го преместили и ще търся начин да си го взема...БЪЛГАРИЯЯЯЯЯЯ----държавата на абсурдите....

        Коментар


        • #6
          Нещо спестяваш,то на половината джипки,номерата не се четат
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #7
            Може и да спестява нещо колегата , но може и да не . На такива абсурди съм се нагледал тук ,че нищо вече не ме изненадва...
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #8
              Хора,не спестявам нищо....

              Коментар


              • #9
                Преди 5 години пак в Кат София обл отидох да си изкарам транзитки за едно ауди,дето си бях купил от Германия.Дадоха ми времмениъе номера и талони и не ми върнаха немския талон.Даже копията още са вкъщи.Момичето на гишето ми вика ти не си ли го взе?!?!И така го продавах на части.Бямам какво да крия,още повече,че вече съм прецакан така или иначе.Търся начин да си оправя нещата.В цивилизованите държави при такъв проблем полицаите казват-направи това направи онова и как да се оправиш.Тук - НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕГИСТРИРА И ТОВА Е....

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Нещо спестяваш,то на половината джипки,номерата не се четат
                  Май има нещо вярно в това. Даже аз се увъртам около едим Патрол с подобен проблем. Е в тази тема (последните мнения) се опитвам да се ориентирам в ситуацията: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...38#post6649509

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от Umbra Преглед на мнение
                    Хора,не спестявам нищо....
                    Никъде не си казал на какво основание е отказът - член и точка на закон. Всички случаи на някакво действие на администрацията и не само са според определен нормативен текст. След като е имало дело, поне основанието трябва да е станало ясно. Ако не е - проблемът е по-скоро чисто невежество..

                    Коментар


                    • #12
                      ОТХВЪРЛЯ като неоснователна жалбата на Н. С. И., ЕГН [ЕГН], с постоянен адрес: [населено място], [улица], №27, чрез процесуалния представител адв. П. В. от САК срещу Решение рег. № 1204р-3466/11.06.2020г. на Началник сектор „Пътна полиция“ при ОД на МВР С., с която е отказано регистрация на лек автомобил марка „С. Й.“, модел „К.“, без регистрационен номер, с номер на рама по документи KPTS0A1KS6P025588, двигател без номер, заявена от Н. С. И., на основание чл.143 ал.1 и ал.3 от Закона за движение по пътищата и чл.7 ал.1 от Наредба I-45/2000г. на Министъра на вътрешните работи за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на МПС и ремаркетата, теглени от тях и реда за предоставяне на данни за регистрираните пътни превозни средства. РЕШЕНИЕТО подлежи на обжалване пред Върховен административен съд в 14 дневен срок от съобщаването му на страните.

                      Коментар


                      • #13
                        Двигател без номер-тук е заровено кучето...По закон се вписват номерата на рама/купе и двигател. При смяна на двигател се издават нови талони с актуалния номер, след представяне на договор за покупко-продажба.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #14
                          До колкото съм запознат вече приеха,че двигателя се води резервна част и не е задължително да го пише.Може и да съм в грешка..

                          Коментар


                          • #15
                            Повече от ясно е, че си в грешка щом си пуснал темата.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X