Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане

    Здравейте ! Имам следния въпрос. Ще стане ли заден мост от паджеро на хюндай галопер ? Предавателните числа ще съвпаднат ли ?

  • #2
    Не е задължително. Зависи от Паджерото и Галопера На Галопер 2, ако не ме лъже паметта, вариантите бяха 4,6; 4,875 и 5,285. По-голямото - на 2.5 т.дизел и май на 3,0 бензин

    При Паджеро май беше подобна картинката.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      А как може да се разбере най безболезнено ? Дай съвет.Ако не става другия въпрос ми е ще стане ли пиньон корона от галопера да се прехвърли на моста на паджерото? Това ми го казва майстор като вариант

      Коментар


      • #4
        Най-безболезнено - дали нямаше лепенка на дифа?

        А иначе - https://offroad-bulgaria.com/forum/%...81%D0%BB%D0%B0
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Най сигурното е отваряне на мсоата и броене на зъбите на пиньон и корона. Но си е занимавка и разглобяване, та не е най-безболезеното.
          НАй лесно става с въртене на пиньона и броене на оборотите на полуоската.
          Има и диференциал там, който може да се завърти както на него му хареса, та за сигурност-запъваш едната полуоска, и броиш оборотите на другата. Правиш 10 завъртания на пиньона(може и произволно число де, това не е важно за сравнителен тест), и броиш броя завъртания на полуоската. Бележиш точно до къде е стигнала, и правиш абсолютно същото с другия мост.
          Ако след еднакъв брой обороти на пиньона полуоската е на същото положение(но да е направила и също толкова оборота преди да спре)-значи предавателното число е еднакво, и може да заменяш моста.

          За това дали може да се прехвурлят само главното предаване и диференциала-би трябвало да може. Галопера си е паджеро единичка, та надали корейците ще са изменили мостовете.
          Но не съм сигурен де, говоря от гледна точка на логиката, не вярвай сляпо.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            Благодаря ви за съдействието ! Ще пиша какъв ще е крайния резултат ;-)

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X