Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви струва поддръжката на джипа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    РЕ:

    Много добре изглежда обаче е къса база, на мен ми трябва дълга ... ще я ползвам за лов, риболов и пинкици .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #17
      Re: РЕ:

      Първоначално публикуван от v0id
      на мен ми трябва дълга ... ще я ползвам за лов, риболов и пинкици .
      И дългата може да ти е къса за риболов. Мерил съм с мойта мачова пръчка. С 1.50 транспортна дължина хич не се събираше отзад. Ако имаш такива, ще трябва да ги слагаш с тубуси на покрива и ще направиш Витарката като система за залпов огън
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        нищо. под гаранция е..

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от vroom
          нищо. под гаранция е..
          все си мисля, че в гаранция е доста по-скъпо...
          Пример с мойто Рено /то ремонти няма почти, но консумативите.../
          - смяна масло и др. през 10 000км в бившия фирмен сервиз ПРО МОБИЛ - 160-200лв

          - смяна масло, възд., маслен и А/С филтри - 100-110лв

          Маслото едно и също ЕЛФ 5VV40...

          Представям си ако гаранцията беше повече години - колко щеше да ми излиза смяна накладки например?
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            Re: РЕ:

            Първоначално публикуван от v0id
            То и аз не съм ги смятал с точност за колата но сега мисля да си купувам джип и ми се ще да знам доло горе какво ме очаква
            А куадра ти караш вранглер нали ?
            Карах, сега ми е мъчно за него. Сега карам Гранд, и въпреки че съм направо влюбен в него се замислям дали да не го заменя за някой 4.0 Вранглер....
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              Re: РЕ:

              Първоначално публикуван от quadra
              Карах, сега ми е мъчно за него. Сега карам Гранд, и въпреки че съм направо влюбен в него се замислям дали да не го заменя за някой 4.0 Вранглер....
              защо да го заменяш - според мен вранглера е вариант само като 2-ра или 3-та кола... освен ако не си "бекярче"
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                Абе как да ти кажа, покараш ли го веднъж или се влюбваш в него, или го намразваш до смърт. Аз съм от първата група. Пък и нали съм един "спокоен" водач, та не мога да преглътна креновете по завоите на другите джипки...При Вранглера такова нещо няма - седи като тухла на пътя.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #23
                  не го заменяй, добави го - това имам предвид

                  преди време разпитвах тук дали си заслужава 6000лв за един 4.2 автоматик на около 20 години... аз бих го взел, ако не ми трябваха парите за по-смислени неща...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    Разводнихме темата... Сега нямам възможност. Така че шъ видим...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      РЕ:

                      Първоначално публикуван от kinex
                      В мобилето има една черна Витара кабрио от Бургас 3800. Гледа ли я.
                      Днес се уговорих с пича дето я продава да отида да я видя утре . Каза че цената и е такава понеже имала нужда от малко ремонти - ръжда и освен това горяла много . Точните му думи бяха - има нужда от елкон или някаква центровка защото гори много иначе двигателя е перфектен . Не беше сигурен дали е на 100 000 км. реално, бил я карал около 30 000 км.
                      Каза също така че почти не е включвал 4х4 и по него нямало никакви забележки . Утре след като я поогледам ще пиша повече .
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от v0id
                        Окей, ще знам да не се замислям за Муссо
                        Ще ми се да чуя и нещо за Сузуки, Исузу, Дайхатсу, Опел, Форд ...
                        Аз имам наблюдение и за дайхатсу териос от скоро,
                        Преди около месец взехме на майками такова териосче и много ми хареса гаранцията 5 години международна, като включва и ходова часто и съединител единствено не включва масла накладки и филтри (консумативи) и всичко това е описано в договора !
                        Те са единствени, който дават гаранция на ходова част...
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от quadra
                          Абе как да ти кажа, покараш ли го веднъж или се влюбваш в него, или го намразваш до смърт. Аз съм от първата група. Пък и нали съм един "спокоен" водач, та не мога да преглътна креновете по завоите на другите джипки...При Вранглера такова нещо няма - седи като тухла на пътя.
                          явно не си карал TJ. моя е '02, 4.0, при 80-100 крени като всеки друг, повече от шевито и несравнимо много повече от диването, за което наистина мога да каже че е като тухла. пружинното окачване си казва думата.
                          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                            Първоначално публикуван от vroom
                            нищо. под гаранция е..
                            все си мисля, че в гаранция е доста по-скъпо...
                            Пример с мойто Рено /то ремонти няма почти, но консумативите.../
                            - смяна масло и др. през 10 000км в бившия фирмен сервиз ПРО МОБИЛ - 160-200лв

                            - смяна масло, възд., маслен и А/С филтри - 100-110лв

                            Маслото едно и също ЕЛФ 5VV40...

                            Представям си ако гаранцията беше повече години - колко щеше да ми излиза смяна накладки например?
                            масло. диференциал, ремъци, свещи и прочие са ми безплатни. просто го карам и те ги сменят.

                            единственото което не е покрито са гумите, за 200 лева всяка..

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X