Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за регистрацията на едно ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за регистрацията на едно ремарке

    Имам едно ремарке (всъщност е на фирмата на баща ми, но ми е дадено да го ползвам). Ремаркето е за тези малките багерчета, но след малко преправяния стана чудесна автоплатформа.
    Проблемът ми е, че в талона на ремаркето е записано - ремарке за товарен автомобил.

    Мислите ли, че ще имам проблеми с органите на реда, заради тази регистрация?
    То е повече от очевидно, че ремаркето не е за товарен автомобил, то си е с автомобилен теглич, носи до 2.5 тона и т.н, ама все пак

    А дали е голяма разправия пререгистрацията му ? Вероятно ще трябва да се ходи до КАТ, които не знам дали ще ме пуснат след като е преправяно обаче..
    p.s. а знаете ли дали ми трябва пълномощно, при положение, че е регистрирано на името на фирма? И какви са санкциите ако се кара без пълномощно?

  • #2
    До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

    С колко оси е.Що да го прерагистрираш.Карай си го така.стига да имаш категория.Като е за товарен автомобил не можеш да качиш картофи вместо багерче ли.
    sigpic

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

      Ами двуосно е. Не знам кой умник е писал това в талона и защо, засега съм го карал два пъти и не са ми спирали, ако не ме спират и занапред, проблема е решен
      B+E имам

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

        Кво ти пука тогава карай и си свиркай .
        sigpic

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

          това си го правихме с един колега и е обиколило България. даже това лято ходи и до Гърция. само един път се заяждаха полицаите, че нямало осветление на номера, а в талона му пише туристическо ремарке. така, че вси4ко е на късмет на какъв полицаи ще попаднеш
          Прикачени файлове
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

            Проблема е: РЕМАРКЕ ЗА ТОВАРЕН А-Л,и ти трябва Ц+Е категория.Междо другото,всички авто-платворми ги регистрират така.Според мен,за удобство на полицията(за 20ката).
            Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

              Да разбирам, че си имал такъв случай и на други такива ремаркета регистрирани като за товарен автомобил така ли?
              Много тъпо, но явно не съм единствен Ще минавам по отработената схема значи (с 20ката)

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

                Освем,категерията-трябва и рег. на автомобила които я тегли,дае ТОВАРЕН!
                Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

                  Дам, това ясно, ама не виждам как ще се случи това, не съм видждал товарни автомобили с такива тегличи
                  А щом казваш, че доста автоплатформи са регистрирани така, дано да нямам проблеми (много).

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

                    този автомобил по талон се води товарен , значи с него може да се дърпа твойто ремарке
                    емил златков
                    паджеро 2.5тд
                    ве стром 650

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

                      Дори и туристическо да се води щом е с две оси ти трябва и Е-категория. В+Е.
                      0887632135-Краси

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

                        Малко инфо за категориите!
                        Прикачени файлове
                        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

                          Аз Б+Е имам. Значи с баничарка можело баси схемите в тоя КАТ, нямам думи Искат ли ви Ц категория за астрата?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

                            Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                            Аз Б+Е имам. Значи с баничарка можело баси схемите в тоя КАТ, нямам думи Искат ли ви Ц категория за астрата?
                            Ц категория за 3500кг нагоре.

                            Композиция Навара(води се товарен(камион)) плюс ремарке 2200кг с лодката отива в категория Б+Е

                            Наварата е за Б. Ако беше по тежка от 3500 трябва Ц
                            Ремаркето е над 750кг иска Е. Ако беше до 750 може без Е.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за регистрацията на едно ремарке

                              Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                              Ами двуосно е. Не знам кой умник е писал това в талона и защо, засега съм го карал два пъти и не са ми спирали, ако не ме спират и занапред, проблема е решен
                              B+E имам
                              Писали са го товарно зада мине като "разход"на фирмата,и да му признаят ДДС

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X