Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

    От 1 седмица чета този форум и доста изчетох от това, което ми предлагате, но все пак питам, тъй като не съм намерил отговор на всички въпроси...
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • До: Помощ за оглед на Freelander в Плевен

      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
      Здравейте,

      моля за съвет при оглед на Land Rover FreeLander 2.0 Di в Плевен.

      Мисля да я водя на оглед в Мото-Пфое в града, но нямам идея как са там пичовете, доста се изписа за компетентността в официалните сервизи.

      Също така ако имате идея какво да гледам, което е специфично за модела (аз имам някои идеи, но може да съм пропуснал нещо).

      Знаете ли дали има начин да се разберат реалните километри (т.к. не съм убеден в това дето ще го пише на километража).

      Предварително ви благодаря.

      П.П.: Настало е време и аз да се обзаведа, така че стискайте палци да не попадна на някоя скрита лимонка.
      В Б-я пробег е едно,а показания на километлажа е друго.

      Коментар


      • До: покупка на 4х4!!

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Загледах един Гранд 4.7 V8. Каран е дълго в BG. Външно добре изглежда. На какво да обърна внимание? Нещо специално и специфично за този модел и какъв разход да очаквам на бензин 120-140 km/h извън града.
        Къде да го закарам в сервиз диагностика в София?
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Grand Ch 4.7 l 15.4/100 бензин на дълго скорост 100-140km/h -НА ЕДИН ПРИЯТЕЛ Е.
        Volvo S80 2.5D автомат 6/100 на дълго скорост 100-140km/h -мой е.
        ATV Suzuki LT A500 4x4 13-13.5/100 само в гората, при голям тормоз, но без да включвам двойно.



        Добре дошъл и честито за новата придобивка.

        Коментар


        • Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

          Спазарил съм се да си сменя Пасата за едно късо Диско от 97 година (нов внос) с доплащане от страна на продавача на Диското. Много ми е критична замяната и, въпреки че два пъти ходих да го гледам, имам истинска нужда от помощ. Не разбирам достатъчно, за да съм уверен, че няма проблеми, а направя ли грешка при тази сделка ще увисна без кола по средата на планината, където живея в момента. Много, много моля за помощ за оглед утре (събота) в София, готов съм да платя за това. Ако се окаже невъзможно, поне за изчерпателни инструкции как да тествам колата....

          Диското е добре на външен вид, очевидно не е карано в гората изобщо, двигателят му звучи добре, но аз съм до там. Ще получа при замяната най-много 2000 лева, с които трябва да го обслужа и евентуално да му взема зимни гуми и най-много да останат някакви малки пари. Затова трябва да е в ред.

          Дано някой се отзове...

          Коментар


          • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

            Здравейте,

            Тези дни ще ходя да гледам един форестър до монтана, та ако някой може да ме насочи към надежден сервиз където да го преслушам ще бъда благодарен. Съмнявам се че собственика би се навил да "прескочим" до София само за оглед. Благодаря предварително.

            Коментар


            • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

              Първоначално публикуван от geko Преглед на мнение
              Спазарил съм се да си сменя Пасата за едно късо Диско от 97 година (нов внос) ...
              Няма нито късо, нито дълго Диско. Това ме навежда на мисълта, че не сте чели достатъчно из форума. За Диско е писано много, включително и какво трябва да огледате при покупка...
              Примерно тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7380
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                Здравейте,
                пак ще се опитам да ви занимая с мойте проблеми
                дилемата дали да е нисан вече не съществува, а и колата която исках да видя вече е на линия.. та така днес ходи и я огледахме. Жипката е Нисан Патрол ГР '91 2,8ТД, къса база, с рециклиран двигател в холандия, основното което разбрах от форума е да гледам за ръжда и изгнило по купето. Е завдярхме се в канала и гледахме, около самото гърне около и над него ръжда не се вижда, цялото отдолу е едно такова особено, като се едно има дебел слой боя, стой някак си като гумено, незнам дали така трябва да е. около задните тампони особено окло десния(гледана колата отзад), има доста ръжда, абе направо си е изгнило, целия праг там се държи предимно на боята. от ляво е по добре ама пак има доста ръжда. отпред кадето са тампоните положението е савсем различно(доста розово в сравнение с отзад). самата греда която е отзад която носи купето(поне така мисля, тази която стъпва на двата тампона, е ок, не личи да е изгнила), има на места маничко ръждица, повърхностно. само не успях да направя снимки, фотощрака го забравихме. повозиха ни - двигателя звучи добре, аз до сега не съм карал дизел така че незнам дали е добре де каза че дигала 140км/ч повече не я е пробвал и харчела 11-12л/100км.
                Сега въпросчето ми е - има ли аджаба някъде във Варна сервиз дето да може да ми кажат едно "лично" мнение за това возило, ходова част, тенекиено състояние, двигател ... имам предвид че сервизи бол, и ние си ходим при "ЖИЖО" примерно, но там си оправяме само леките коли, незнам до колко им разбират на жипките, а и едни съвет от форума в повече никога няма да ми е излишен.

                Коментар


                • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                  Първоначално публикуван от mAze Преглед на мнение
                  основното което разбрах от форума е да гледам за ръжда и изгнило по купето.
                  Не толкова по купето, колкото по рамата
                  И недей само да гледаш, ами вземи нещо остро (отвертка напр.) и ръчкай!

                  Изгнило по купето пак си е проблем, но не толкова страшен, колкото прогнила рама.

                  А това, дето стои като гумено отдолу, изобщо не е гаранция, че под него не е ръжда и покритието не е сложено за да я скрие.

                  За сервиз - да кажат колегите от Варна. То в тоя патрулски град, ако няма разбиращи от Патрули - къде другаде ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • молба

                    здравеите на всички.реших и аз да си чупя главата по горите и тръгнах да си търся витара дълга база 1.6.спрях се на една в созопол.тези дни ще я гледаме в сервиз на мои познат.ако някои е ходил да гледа витара А9685ВА или познава колата ако може да ми прати инфо.Благодаря предварително.Желая на всички късмет.image002.jpg

                    Коментар


                    • До: молба

                      Колега картинката ... НЕ се вижда ....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                        Някой от Варна да подскаже за читав сервиз за Патрул. Моля.

                        Коментар


                        • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                          Привет,

                          в понеделник ще оглеждам един Range Rover 2.5 DT (1995). За оглед ще отида в Дару Кар в Младост. Това, което научих по телефона от Дару Кар е, че могат само да погледнат какви грешки има записани и толкова. Другото е, че не познавам никой там, а не знам как стои въпроса със собственика (дали познава някого).

                          Моля за информация и/или съдействие:

                          1) Хора в сервиза на Дару Кар, които да дадат едно рамо

                          2) Скорости, диференциали, 4х4 и бавни - да се чуят шумове, работи ли нормално 4х4 (виско), на бавни и т.н.

                          3) Двигател - къде могат да направят диагностика

                          Ами в общи линии това е. Ще съм благодарен за информация.

                          Коментар


                          • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                            Мото пфое-Люлин, 088 9231041 Боби.
                            Кажи му че се обаждаш от мое име. За него няма тайни
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                              Мото пфое-Люлин, 088 9231041 Боби.
                              Кажи му че се обаждаш от мое име. За него няма тайни
                              Мерси, ако имам възможност ще отида.

                              Коментар


                              • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                                Здравейте,
                                Спешно моля за помощта Ви за оглед на ОПЕЛ ФРОНТЕРА утре. Харесал съм го но без да го е видял човек, който разбира от джипове не ми се иска да го взимам. Джипа е 11.2000г., 2.2 16V, дизел. Външно и вътрешно няма забележки, гумите са Bridgestone 240/17/R16 и са почти нови.
                                Посъветвайте ме дали е по-добре да я закарам на сервиз или е достатъчно някой от Вас, който разбира да я види на място. Въпроса е, че ако я карам на сервиз трябва да ползвам и пътна помощ. Просто по-голяма врътка ми се вижда, но ако трябва ще го направим.
                                Мног моля за бързата Ви реакция за сервиз или човек за оглед на място.
                                Автокъщата е България Ауто и се намира на паркинга при хотел "Хилтън"
                                Благодаря предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X