Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

    Здравейте,
    Поздравявам всички взели участие в темата. Мисля, че в началото темата тръгна много добре, след това се започна едно спорене дали нещо трябва или не трябва да присъства в тази тема. Според мен, хората с опит трябва да съветват лаиците като мен и някои други участници в темата, които се определят като такива. Например, много ми е странно защо на въпроса "какъв джип да си купя", отговора е "чети". Нещо не ми е ясно, тоя дето отговаря така когато е задавал "тъпи въпроси" така ли са му отговаряли.
    Колеги, аз като един новобранец прочетох един куп теми, с приятелката ми си купихме джипка (ще се похвалим официално с снимки след една седмица) и мисля, че като за новобранци и след всичко изчетено до тук сме направили правилният избор. Сега с удоволствие чета из форума, попивам мнения и съвети и се надявам един ден и аз да мога да посъветвам някой начинаещ колега.
    Много благодаря на всички изказали мненията си тук, понякога и негативното мнение върши работа.
    Успех на всички новобранци

    Коментар


    • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

      Първоначално публикуван от mitko/katia Преглед на мнение
      тоя дето отговаря така когато е задавал "тъпи въпроси" така ли са му отговаряли.
      Общо взето, да. Но това не е беда - възрастните хора не се обиждат на глупости. А колкото и да е странно, действително съществува и другият подход - да си напише човек домашното и да зададе въпрос, на който да може да му се отговори и това да не е за стотен път.

      Коментар


      • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

        Абе така си е чесно казано,отговорите по някога са малко.... Момчето е право,трябва да се обеснява малко по добре, да теми има много, но новите участници още не знаят коя каде да търсят. Добре е да им се помогне поне малко в началото, в краина сметка нали за това е форума..
        Поздрави.
        Георги 00356/ 77777016 Малта
        Lаnd Rover 110 /Series II‎

        Коментар


        • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

          Като нов участник сигурно не ми отива много да "грача" в тази тема, но мога да споделя едно мое впечатление. Какъвто и да е първият ви джип за off road, желателно е да бъде по-евтин и непретенциозен. Това ще е превозното средство, което ще ви научи от какво в действителност имате нужда /на принципа проба-грешка/, ще експериментирате върху него, ще го отъркате в това или онова дърво, ше го кичите с аксесоари, а после ще ги махате, възможно е да проверите здравината на тавана му, ще режете калници, променяте конструкци, чупите окачване с тежки гуми и пр. ... а, и най-важното - ще разберете, че джипа започва да върви, като спре да ти е жал за него /цитирам мой приятел/. Ако намачкате нещо скъпо, после трудно ще го продадете за да си вземете подходящото.

          Коментар


          • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

            Незнам ,но моето мнение е ,че като си ОФРОУД любител най добре е да си имаш две джипки ,едната за семеен автомобил и леки планински излети ,другата за екстрийм каране без жал.Скъпо е но това е решението за истинко каране,зимаш си некой дръгил и си го правиш,изграждаш докато не ти хареса за яко каране,та ако щете и някое грозно бъги Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1b7dcb068c52.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5372540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2183406348_a5d671259e.jpg
Прегледи:1
Размер:193.3 КБ
ID:5372541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00160.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5372542ето некакви такива!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chevrolet-frontera-10.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5372543
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Незнам ,но моето мнение е ,че като си ОФРОУД любител най добре е да си имаш две джипки ,едната за семеен автомобил и леки планински излети ,другата за екстрийм каране без жал.Скъпо е но това е решението за истинко каране,зимаш си некой дръгил и си го правиш,изграждаш докато не ти хареса за яко каране,та ако щете и някое грозно бъги
              Абсолютно съм съгласен.И аз от както взех да чета този пусти форум се запалих по OFF ROAD.В следствие на което преди два месеца си купих КИА СОРЕНТО и сега се оглеждам за нещо по-малко и по-непретенциозно, което да тунинговам и да го вкарам в гората.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-05-12, 23:48.
              Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

              Коментар


              • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                Нека се изкажа и аз неподготвен, то това с OFF ROAD-да си е една заразна болест, която се развива с всяко влизане в калта. Ако останеш в калта и ти трябва трактор, то тази болест се развива лавинообразно.
                Купих си джипа да ми върши работа, а не за сериозен
                OFF ROAD, но след поредното ми закъсване тази пролет, кал до уши и лягане по корем в подгизналата угар, единственото спасение беше трактор с два задвижващи моста.
                Та както казах болестта се развива лавинообразно, чета из форума разглеждам това до което имам достъп, мисля но още не съм измислил, какъв точно ще е тунинга,може би като за начало увеличаване на предавателните числа и смяна на гумите с по-големи. Ако можете помогнете с данни за Опел Фронтера 2.4 или Исузу Тропер 2.3тд ( Фронтерата е в движение, а Тропера на части)
                Последно редактирано от CarTest™; 16-05-12, 16:00.

                Коментар


                • От: До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                  Първоначално публикуван от dead_kid Преглед на мнение
                  ......и да напише колко пари на месец му излиза правенето на колата .....
                  Месечния разход по правенето на джип за гората е с 20лв. повече от максималните финансови възможности на конкретния собственик.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • От: До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                    Първоначално публикуван от dead_kid Преглед на мнение
                    Добра идея ще е и всеки собственик на офроуд машина да постне снимка на чудовището и да напише колко пари на месец му излиза правенето на колата като упомене колко извън пътя изминава, че да добият хората представа каква е инвестицията на това скъпо удоволствие
                    По-добра е идеята ВСЕКИ който иска джип да отиде на една -две разходки с някой приятел.
                    Ама горски разходки извън добре утъпканите пътища.
                    Да има затъване, буксуване, втвърдяване на ръцете и треперене на краката (особено за педала на газта).
                    Такива емоции не се забравят. Винаги водят до желание за повторение.
                    Колко струва като пари - както се казва в една реклама - БЕЗЦЕННО. Важно е усещането.
                    А усещането е не какво правиш по колата , а какво ще правиш после с нея в гората.
                    Това усещане те кара да се усмихваш.
                    Хубава тема.

                    Коментар


                    • От: До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                      Леле почти възбуждащо какво усещане само - втърдяване на ръцете, педала....а-уу..
                      Стига бе хора, това е само едно превозно средство, не прекалявате ли??
                      Аз не го разибрам...И веднага се аргуменитрам.. Пробваили ли сте 5км, не - 10 км. пеша; наклонче, раница, задъхване, шум в ушите, воля и пак нагоре.. Стигаш билото и там те посреща рев на мотор, спира прекрасната кална машина и слиза един от нас с бира в ръка.. Объкрващо, меко казано...
                      Не съм сигурен, че това е първопричината, не мога да се възторгна от доводите по-горе...

                      Коментар


                      • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                        Много отдавна не е писано по темата,предлагам да я възобновим.
                        Мисля,че тук е мястото хора,които от скоро са с джипки и искат да влязат в гората да научат нещо полезно.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                          Темата е обобщена отдавна. Можете да прочетете тук основната част от нещата, които Ви интересуват
                          Зима иде

                          Коментар


                          • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                            Благодаря,
                            със сигурност ще го направя някой ден,като ми дадат права.
                            Grand Cherokee WJ
                            Dodge Caliber
                            E 430 4-matic-T(S210)
                            GLK

                            Коментар


                            • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                              А де? Точно обзорната тема може да се извади от това място.

                              Коментар


                              • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                                Според мен темата трябва да е общодостъпна.
                                Зима иде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X