Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

    Много хубави снимки. Навеждат ме на мисълта, че е хубаво да се знае предварително за какъв точно офроуд се подготвя една кола. Примерно, никой не слага експедиционен багажник за траял или рали-рейд....нито кенгурятник.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #92
      До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      ... за какъв точно офроуд се подготвя една кола. ...
      Не исках да давам предложение за коя точка да е, но си мисля за:

      2. Пригодност за леки разходки по черни пътища.

      Коментар


      • #93
        До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

        Първоначално публикуван от Paladin75 Преглед на мнение
        Не исках да давам предложение за коя точка да е, но си мисля за:

        2. Пригодност за леки разходки по черни пътища.
        Твойто предложение колега, си е екстра. Просто като го прочетох се замислих, че има огромна разлика дори в едни разходки. Какви ще бъдат.

        Не е ли добре да се наблегне повече на предварителния размисъл: "Какво точно искам от тоя джип." че после излиза скъпо.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #94
          До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          ..."Какво точно искам от тоя джип."
          То хубаво, но малко хора знаят какво искат от живота, докато не го поживеят. За да идеш на разходка в гората, в общия случай трябва да имаш джип. Разходките в гората пък се групират съвсем грубо на скара, софт със затъвания и хард с лебедки и джекове. Кое точно те влече, обикновено разбираш впоследствие. Разходите за трите вида не са принципно различни, но се правят различни неща.

          Коментар


          • #95
            До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...Разходите за трите вида не са принципно различни, но се правят различни неща.
            Това имах в предвид. Началото е различно. Покупката.
            Като вземеш грешната кола после е по-трудно.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #96
              До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

              Много отговори и всичко е истина... Въпросът, който постнах, лично за мене е много стар, защото все-още може повече ... Но най-вече се замислих след една случка преди няколко години, на микро-рали "Тойота" в София, проведено м/у офиса на Цариградско шосе и жк Дружба. Най-трудният елемент беше апендикс на яко разкалян и хлъзгав терен - десен 90, стръмно катерене почти от място 10-15 м, обратен ляв с маневри и спускане, следвано от десен на 90 градуса. Никой не го взе, а някои просто го пропуснаха. Накрая един нов УАЗ-469 (до колкото помня) си го мина като "по жълтите павета" ... Познавам (сравнително малко) тази машина и бях убеден, че не е способна на това, затова се извиних и попитах шофьора (35-40 г.) как е успял. Човекът кратко отговори, че е вложил в колата 80 хил. лв...
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #97
                До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                Аз съм съгласен с Трапера. За мен колата, по същите причини както и при него, е средство за достигане до целта. По тази причина гледам да влагам не толкова много пари в тунингования. Предпочитам да е изправна и снаряжена.
                Имам едно питане обаче. Много си лифтват джипките, но за мен е неизвестно защо. Лайк съм все пак де. Като се повдигне, клиренса не се увеличава, освен ако не сложиш по големи гуми, ама това води до проблеми с полуоските и т.н.

                Коментар


                • #98
                  От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                  Май най важното го забравяме, тая работа мисля че без МЕРАК и СЪРЦЕ няма как да стане
                  Родопите..... Широка лъка.....Солища

                  Коментар


                  • #99
                    От: До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                    Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                    Много си лифтват джипките, но за мен е неизвестно защо. Лайк съм все пак де. Като се повдигне, клиренса не се увеличава, освен ако не сложиш по големи гуми, ама това води до проблеми с полуоските и т.н.
                    Свързани са нещата. Всички искат големи гуми, за да ги карат с ниско налягане и да стъпват на голяма площ, което помага при слаби терени. Големите гуми искат голямо пространство под калниците, което се прави с лифт/бодилифт. Всички искат клирънс, което пак с големи гуми се прави. Освен това, едно е един или два моста да заорат в калта, друго е цялото купе да залепне. Затова пак гледаме да го отделечим от земята. За проблемите с полуосите и изобщо силовото предаване си има разнообразни методи - усилени полуоси, диференциали с повишено предавателно число, замяна на цели агрегати с такива от по-големи машини...

                    Коментар


                    • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                      Явно нещо в главата не съм наред, някъде в форума четох за школа по OFFROAD кормуване. Има ли някакво развитие Ако темата не е за тук моля преместете я кадето и е мястото
                      Родопите..... Широка лъка.....Солища

                      Коментар


                      • От: До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                        Прав си, пак и кой би се разделил с удоволствието OFF ROAD. Аз лично не дори и през ум не ми минава. Пък и като се замисля си е удоволствие от време на време да дадеш някои лев за джипката, и да гледаш как става все по добра..
                        Георги 00356/ 77777016 Малта
                        Lаnd Rover 110 /Series II‎

                        Коментар


                        • От: До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                          Добра идея ще е и всеки собственик на офроуд машина да постне снимка на чудовището и да напише колко пари на месец му излиза правенето на колата като упомене колко извън пътя изминава, че да добият хората представа каква е инвестицията на това скъпо удоволствие

                          Коментар


                          • От: До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                            Първоначално публикуван от dead_kid Преглед на мнение
                            Добра идея ще е и всеки собственик на офроуд машина да постне снимка на чудовището и да напише колко пари на месец му излиза правенето на колата като упомене колко извън пътя изминава, че да добият хората представа каква е инвестицията на това скъпо удоволствие
                            Разгледайте дискусиите по марки. Там има много такива сведения.

                            Коментар


                            • От: До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                              Навсякаде има и тези сведения които се събират тук, но нали идеята е да са на едно място за да е прегледно и някой начинаещ да добие представа за голямата картинка.

                              Коментар


                              • От: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                                Да. Сведението трябва и да е полезно. А разходите са различни за всеки конкретен случай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X