Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

    Здравейте и от мен Начинаещ съм и мисля, че мога да дам допълнение към темата. Казвам го от личен опит! Изкачвах се по наклон и посредата му имаше скала, движех се бързо и когата задните ми гуми се удариха в нея се получи нещо като камшичен удар и седалката ме удари в седалището беше доста болезнено! Оттогава си купих най-фалшивия спортен колан, който намерих по простата причина, че немога да си позволя друг . Незнам колко точков е обаче върши страхотна работа поставя се лесно ( за всеки болт на седалката ) и нарочно пробвах същата скала и имаше коренна разлика... дано не съм бил досаден
    0884 626 333

    Коментар


    • #77
      До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

      Аз мисля, че темата има доста добър замисъл, но със сигурност няма да стане за един или два месеца ,аще си трябва малко време за да се получи точно това което е замислено.А относно пичовете за които думичките са като на китайски всички сме били някога на такъв етап в който са ни звучали така, но за тази цел има чичко "Гугъл" , Уикипедия, а да не говорим колко друга литература изписана и на хартиен носител и в интернет пространството, така че който търси намира.Аз също съм начинаещ в офроуда но имам елементарни технически познания за автомобилите придобити през годините в които съм шофьор и смятям че всеки трябва да ги придобие сам, а не да чака да му се сервират абсолютно наготово.Спирам че се олях с писането.С този пост не искам да обидя никого.Поздрави
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • #78
        До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

        Според мен е добре да има тема-Как би трябвало да се кара автомобил с повишена проходимост(4х4).Темата да бъде запълнена с ПРЕПОРЪКИ за управление на този вид автомобили.Какво имам в предвид:
        Мненията да се дават предимно от -вече утвърдилите се участници в този форум(сменили по няколко автомобила 4х4,придобили солиден опит теоретичен и практичен) и не само от тях.Всеки собственик на 4х4 може и е желателно да сподели ,какво е научил за своя автомобил(стига да е изпадал в различни ситуации с него-тоест да е негова собственост от доста време).А не да изказва мнение базирано на скорошен ОПИТ-седмица/две(мисля че няма да е много обективна оценката за толкова кратък период).
        Кога и къде всеки е излязъл от трудна ситуация(зимата по асфалта неразчистен добре от натрупанлия се сняг-попаднах в преспа,лятото както си бях за риба заваля силен дъжд -тръгнах да се прибирам ама всичко беше се разкаляло затънах,есента решихме с няколко приятели да покараме по хард-при изкачването на един екстрем изкривих щанга,пролетта бях за кокичета в близката гора,спрях на една не много стръмна полянка-на тръгване много буксувах и т.н.)
        Какъв автомобил е участвал в случката(марка и модел).
        Състоянието на ватомобила:
        Напълно заводски-с какви екстри/системи е (ABS,ASD,TC,LSD,2H-4H-4L,блокажи и други).
        Тунингован-лифт,лебедки,блокажи,хъбове,сменени мостове/кутии/раздатки,двигател понаправен и т.н.)
        Кои системи на автомобила е използвал,и при каква ситуация (блокажи,тракшъни,бавни скорости,каране само на 1-ва 2-ра без бавни,само заден/преден диференциал,постоянно включено 4х4и т.н.).
        Какъв е бил резултата(пробвах без блокажи първо-трудно стана,след това включих задния блокаж-малко помръднах,ама имаше и наклон та се наложи и бавни да използвам)излязох ама с много усилия.Джипът се окантари малко,обаче тракшъна сработи и измъкнах се лесно.
        И някакъв извод/съвет/препоръка(по добре да не се маха предпазителя за ABS, за предпочитане е да се засилваш повечко преди стръмнината за да намалиш вероятността за кантар,натрупа ли сняг включвай блокажа на междинния диференциал.......).
        Всеки който не е сядал зад волана на 4х4 си е задавал въпроса-ако попадна в ситуация,какво да направя?!?Коя ръчка да включа-и тя всъщност какво включва!Кое копче да натисна-и то какво задейства?!?Как всъщност ще ми помогне блокажа и колко,а ако съм без блокаж какво ще стане.Има и по крайни мисли-добре де нали уж е автомобил с повишена проходимост защо закъсах в коловоза?!!!!Глей го оня с УАЗа мина ,аз уж съм с по модерен джип пък?!?!?
        Естествено,че това което ще се напише няма да е вярно за една и съща ситуация в която е взела участие една и съща машина.Понеже всеки си има индивидуален начин на шофиране, а и не всяка машина е с еднакво износване на агрегатите.
        И въпреки това смятам,че това ще се окаже доста полезна тема.Откъдето всеки желаещ може да си набави информация за проходимостта на собствения 4х4 при различни настилки,атмосферни влияния,трудни моменти и непредвидени ситуации.И най-вече как може да извлече максимума от автомобила при попадане в затруднение.
        Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

        Коментар


        • #79
          До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

          Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
          .....Понеже всеки си има индивидуален начин на шофиране.......
          Много колеги твърдят, че основно и най-голямо значение за проходимостта на един автомобил е гарнитурата м/у волана и седалката.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #80
            До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

            и тези колеги са абсолютно прави

            Коментар


            • #81
              До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Много колеги твърдят, че основно и най-голямо значение за проходимостта на един автомобил е гарнитурата м/у волана и седалката.
              + и ще цитирам Пламен Тенев,един от първите офроудъри в БГ-"един грам опит е повече от сто кила приказки"
              --------------------------------------------------------------
              Ал. Иванов
              +359888561561

              Коментар


              • #82
                До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                Темата малко забави ''развитието '' си, и реших да добавя за полезни според мен придобивки :
                -Платнище с размери поне 1X3 метра,от "качествен'' материал.Много добро е платнището от филтърно платно.
                -Седалката на водача да има качествен затилник/твърд и на около 2-3 см. от главата/.
                -Два пожарогасителя, прахов и с въглероден оксид.
                -Огледало от неръждавейка.
                Когато ни потрябват- оценяваме "значението'' им.

                Коментар


                • #83
                  До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                  Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                  + и ще цитирам Пламен Тенев,един от първите офроудъри в БГ-"един грам опит е повече от сто кила приказки"
                  Темата има за цел да помогне точно на тези, които нямат опит. Тези с много опит нямат нужда да четат тук.

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Темата малко забави ''развитието '' си, и реших да добавя за полезни според мен придобивки :
                  -Платнище с размери поне 1X3 метра,от "качествен'' материал.Много добро е платнището от филтърно платно.
                  -Седалката на водача да има качествен затилник/твърд и на около 2-3 см. от главата/.
                  -Два пожарогасителя, прахов и с въглероден оксид.
                  -Огледало от неръждавейка.
                  Когато ни потрябват- оценяваме "значението'' им.
                  Можете да добавите изброеното в темата за допълнително оборудване, към която е даден линк.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #84
                    До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                    Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                    + и ще цитирам Пламен Тенев,един от първите офроудъри в БГ-"един грам опит е повече от сто кила приказки"
                    Така е. При всяка кола най-важно е задкормилното устройство.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #85
                      До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                      Драги колеги, има един въпрос, за който нямам еднозначен отговор. За да е по-ясно, ще започна отначало. Вече четвърт век през седмицата ходя на лов или за риба професионално, а в почивните дни – също, защото ми е хоби. Винаги съм обичал колите с голяма проходимост, но оff-road-ът за мене е средство за постигане на целта (мястото на лова). Това значи, че подбирам на терена най-лесните места за преминаване, за да съм по-сигурен, че ще стигна навреме и ще се върна. Затова приемам, че е необходимо колата да е:
                      - изправна, с най.подходящите гуми;
                      - доокомплектована със защити, където е възможно и не пречи на проходимостта;
                      - оборудвана с допълнителни средства: инструменти, въжета, теглич, лебедка, шанцови иструменти, крик, джек, евентуално шнорхел.
                      До тука! И ето въпросът:
                      Какъв е смисълът на преработките (?), като повдигане, промяна на конструкцията, на мотора и т.н., които от кола-джип я превръщат в нещо друго..., често пъти самоцелно и способно само за оff-road. Защото в това време много фирми произвеждат специализирани машини, напр. горски/планински трактори, самоходни шасита с чупеща се рама и др., които са способни да преодолеят абсурдни за който и да е джип трансекти, вкл. сами да си проправят път в планината. Ще съм благодарен на всички, които ми помогнат да намеря отговора.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #86
                        До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                        То май този въпрос не е съвсем за тук, но и отговорът ми ще бъде такъв.
                        Сигурно над 95% от хората пишещи в този форум ползват високопроходимият си автомобил като основна семейна кола(или втора такава), малко са хората, които могат да си позволят лукса да имат скъпа играчка за каране в гората.
                        Аз също ползвам моята Фронтера основно да се возя по асфалта, но искам да я преработя леко, за да мога да я ползвам и за леки забежки извън пътя.
                        Това е мое мнение, но съм сигурен, че и доста други съфорумци ще се съгласят с мен.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Драги колеги, има един въпрос, за който нямам еднозначен отговор. За да е по-ясно, ще започна отначало. Вече четвърт век през седмицата ходя на лов или за риба професионално, а в почивните дни – също, защото ми е хоби. Винаги съм обичал колите с голяма проходимост, но оff-road-ът за мене е средство за постигане на целта (мястото на лова). Това значи, че подбирам на терена най-лесните места за преминаване, за да съм по-сигурен, че ще стигна навреме и ще се върна. Затова приемам, че е необходимо колата да е:
                          - изправна, с най.подходящите гуми;
                          - доокомплектована със защити, където е възможно и не пречи на проходимостта;
                          - оборудвана с допълнителни средства: инструменти, въжета, теглич, лебедка, шанцови иструменти, крик, джек, евентуално шнорхел.
                          До тука! И ето въпросът:
                          Какъв е смисълът на преработките (?), като повдигане, промяна на конструкцията, на мотора и т.н., които от кола-джип я превръщат в нещо друго..., често пъти самоцелно и способно само за оff-road. Защото в това време много фирми произвеждат специализирани машини, напр. горски/планински трактори, самоходни шасита с чупеща се рама и др., които са способни да преодолеят абсурдни за който и да е джип трансекти, вкл. сами да си проправят път в планината. Ще съм благодарен на всички, които ми помогнат да намеря отговора.
                          Ами погледнете колко струва една специализирана машина и колко струват подготвените джипове в купува - продава.
                          А какво трябва на един джип за различните му ползвания, мисля, е описано вече.
                          Последно редактирано от huko; 18-12-09, 23:03.
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #88
                            До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            ... Какъв е смисълът на преработките (?), като повдигане, промяна на конструкцията, на мотора и т.н., които от кола-джип я превръщат в нещо друго..., често пъти самоцелно и способно само за оff-road. Защото в това време много фирми произвеждат специализирани машини, напр. горски/планински трактори, самоходни шасита с чупеща се рама и др., които са способни да преодолеят абсурдни за който и да е джип трансекти, вкл. сами да си проправят път в планината. Ще съм благодарен на всички, които ми помогнат да намеря отговора.
                            А какъв е смисълът да помъкнеш един куп пръчки, макари, кепове и т.н. такъми, да се паркираш на брега на някой гьол и да започнеш да храниш рибата с купешки или саморъчно приготвени захранки, при положение, че можеш най-спокойно да отскочиш, примерно, до "Метро" или друг магазин и да си купиш един жив шаран?

                            А специализираните машини се правят за работа, а не за забавление.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Драги колеги, има един въпрос, за който нямам еднозначен отговор. За да е по-ясно, ще започна отначало. Вече четвърт век през седмицата ходя на лов или за риба професионално, а в почивните дни – също, защото ми е хоби. Винаги съм обичал колите с голяма проходимост, но оff-road-ът за мене е средство за постигане на целта (мястото на лова). Това значи, че подбирам на терена най-лесните места за преминаване, за да съм по-сигурен, че ще стигна навреме и ще се върна. Затова приемам, че е необходимо колата да е:
                              - изправна, с най.подходящите гуми;
                              - доокомплектована със защити, където е възможно и не пречи на проходимостта;
                              - оборудвана с допълнителни средства: инструменти, въжета, теглич, лебедка, шанцови иструменти, крик, джек, евентуално шнорхел.
                              До тука! И ето въпросът:
                              Какъв е смисълът на преработките (?), като повдигане, промяна на конструкцията, на мотора и т.н., които от кола-джип я превръщат в нещо друго..., често пъти самоцелно и способно само за оff-road. Защото в това време много фирми произвеждат специализирани машини, напр. горски/планински трактори, самоходни шасита с чупеща се рама и др., които са способни да преодолеят абсурдни за който и да е джип трансекти, вкл. сами да си проправят път в планината. Ще съм благодарен на всички, които ми помогнат да намеря отговора.
                              Бихте ли тръгнал с трактор или самоходно шаси като тези които споменавате на примерно 30км. за риба
                              Сигурен съм,че няма да тръгнете защото най-малко колегите ще изловат рибата докато идете
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар


                              • #90
                                До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                                Според мен трябва да има и препратки за организиране на багажа:
                                - чекмеджета и прегради в багажното отделение на автомобила
                                - експедиционен багажник ( добавки за багаж - над резервната гума, над предният капак и др. )
                                - експедиционно ремарке

                                както на снимките
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X