Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

    Извън целия спам тук бих казал следното:

    Няма нищо лошо в това човек да иска да спести няколко хиляди лева, купувайки си кола или 4х4 с десен волан.
    Всичките тези глупости за камери и прочие залъгалки са повече от комични, дайте да не се залъгваме. И това, че ще внимавам повече, защото карам десен волан.

    Това, че някой си, решил да спести и в UK кара там с ляв волан и че в Германия няма закон за забрана за регистрацията на коли с десен волан (просто защото на масовия гражданин в тази държава, няма да му хрумне, че и от това може да изкрънчи 5 лева) не би трябвало да значи нещо за ситуацията у нас, която винаги си е по-крива, защото тук в БГ е важно да има далавера.

    С две думи, за шофьорите на автомобили с десен волан:
    Не се засягайте от казаното дотук, просто си купете фарове за вашия автомобил, но за версия с лява дирекция а не минавайте просто с някакви лепенки и гаражни настройки на фаровете с отверка и свински опашки! Бъдете отговорни на пътя, както би трябвало да бъдат всички, независимо от местоположението на волана.
    Последно редактирано от Yaro; 15-02-09, 11:12. Причина: Редакция.

    Коментар


    • #77
      До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

      добре де англичанина гледа по най бързия начин да се отърве от боклука си немеца не така ли....
      пък за туй че английските са с десен волан и не вървят никаде другаде освен на острова какво го боли британеца той си има перфектна кола като на немеца

      Коментар


      • #78
        До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

        Да но немеца успява да се отърве от старата си кола, щото има търсене.Докато търсенето при автомобилите произведение за УК(тоест с десни волани) е много много по малко, и колегите ти обясниха защо.Защото пазарът им е затворен.
        А цените на новите автомобили са същите като в Германия и навсякъде другаде, демек десният волан не прави колата по евтина, прави я пазарът и възможноста на англичаните да сменят колата си с нова през няколко години.

        Коментар


        • #79
          До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

          Оф топик...:

          Колега,по-голяма глупост отдавна не бях чел.Че какво общо има позицията на волана с греенето на двигателя?!
          __________________

          просто дооточнявах защо не искам да си купя десен волан!!!
          Последно редактирано от ivan pekov; 15-02-09, 17:40.

          Коментар


          • #80
            До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

            Просто и аз да ти доуточня, че позицията на волана няма нищо общо с греенето на двигателя!
            Нещо много си се объркал, попрочети малко из автофорумите и се запознай с неща като "от каде се сипва вода за чистачките" "от каде се сипва бензин" и такива неща.
            Няма филми като това, че колите били с по ниско качество, или, че греели .
            Колите произведени за УК или произведени там са същите като другите с ляв волан, даже на повечето лоста за отваряне на капака е от ляво, и много други дребни неща който се забелязват ако имаш наблюдения от един модел кола с ляв и десен волан.А също така мисля и, че доста голяма част от колите с десен волан са направени така, че да могат да се обърнат на ляв волан.Като най явния и лесен пример е Landrover Freelander-a

            Коментар


            • #81
              До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

              ок колега разбрах те!

              Коментар


              • #82
                До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                Първоначално публикуван от amw Преглед на мнение
                Просто и аз да ти доуточня, че позицията на волана няма нищо общо с греенето на двигателя!
                Нещо много си се объркал, попрочети малко из автофорумите и се запознай с неща като "от каде се сипва вода за чистачките" "от каде се сипва бензин" и такива неща.
                Няма филми като това, че колите били с по ниско качество, или, че греели .
                Колите произведени за УК или произведени там са същите като другите с ляв волан, даже на повечето лоста за отваряне на капака е от ляво, и много други дребни неща който се забелязват ако имаш наблюдения от един модел кола с ляв и десен волан.А също така мисля и, че доста голяма част от колите с десен волан са направени така, че да могат да се обърнат на ляв волан.Като най явния и лесен пример е Landrover Freelander-a
                А защо са направени голяма част от колите с десен волан да се обръща на ляв?
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #83
                  До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                  Първоначално публикуван от Captain Jack Sparrow Преглед на мнение
                  Глупосто говорите! Много се дразня като някой говори наизуст. Колите с десен волан не пречат на никой.Аз имам 2 с десен и 1 с ляв волан и знам че ако създам опасност за движението няма да е от волана ,а от самия мен.Даже десния волан те прави още по-внимателен на извънградско при изпреварване.Проблема в България не са десните волани ,а идиотите,дето се мислят за Шумахер или Маса.
                  А това че ги забраняват го слушам от 2 години.Има само 1 внесено предложение за забрана,но то се отхвъли отдавна,и оттогава-нищо. Така че пазарувайте и не се плашете.
                  колега не си прав ако аз бях с десен волан вече щеше да има умрели.просто първия троино изпреварващ е твои видях го усетих го иблагодаря на бога че не спестих тия 3 хил.за мицубиши с нормален волан.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                    Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                    А защо са направени голяма част от колите с десен волан да се обръща на ляв?
                    Те не са направени с цел лесно да се обръщат от ляв на десен или обратно! Никой от завода производител не е мислел да направи така че, да се обръща лесно! Цялата работа е че, така се поевтиняват производството си. Просто изработват еднакви детайли и така не произвеждат детайл за LHD и за RHD.
                    Визирам модела на Лендроувър Фрилендър I, тъй като с него съм запознат доста добре
                    И еднакви части се свеждат до цялото табло и ламарината между ДВГ-отсега и купето...
                    LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                    Коментар


                    • #85
                      До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                      Първоначално публикуван от digigi Преглед на мнение
                      Те не са направени с цел лесно да се обръщат от ляв на десен или обратно! Никой от завода производител не е мислел да направи така че, да се обръща лесно! Цялата работа е че, така се поевтиняват производството си. Просто изработват еднакви детайли и така не произвеждат детайл за LHD и за RHD.
                      Визирам модела на Лендроувър Фрилендър I, тъй като с него съм запознат доста добре
                      И еднакви части се свеждат до цялото табло и ламарината между ДВГ-отсега и купето...
                      Виж в горния ми пост цитата,там така пише.

                      Ама ме съмнява да получа отговор от колегата на който съм задал въпроса
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • #86
                        До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                        Май никой не пише по темата, както често се случва във форума. Припомнете си я. Иначе това, което разисквате се разисква отдавна и винаги ще има различни мнения.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • #87
                          До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                          Първоначално публикуван от digigi Преглед на мнение
                          Те не са направени с цел лесно да се обръщат от ляв на десен или обратно! Никой от завода производител не е мислел да направи така че, да се обръща лесно! Цялата работа е че, така се поевтиняват производството си. Просто изработват еднакви детайли и така не произвеждат детайл за LHD и за RHD.
                          Визирам модела на Лендроувър Фрилендър I, тъй като с него съм запознат доста добре
                          И еднакви части се свеждат до цялото табло и ламарината между ДВГ-отсега и купето...
                          Май никой не пише по темата, както често се случва във форума. Припомнете си я. Иначе това, което разисквате се разисква отдавна и винаги ще има различни мнения.
                          Добре,ето аз ще напиша нещо.Да,за леките коли обръщането не е проблем(както при Фрилендъра,който си е лека кола).Съвсем друг е случая с джипка с ЦЕЛИ мостове...И дали е просто и евтино обръщането на дирекцията?!Ами не е...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #88
                            До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                            Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                            Виж в горния ми пост цитата,там така пише.

                            Ама ме съмнява да получа отговор от колегата на който съм задал въпроса
                            Грешно съм се изразил, нямах предвид, че завода ги пройзвежда с тази цел, а че просто така са направени.Което е така нали ?
                            Последно редактирано от amw; 15-02-09, 23:15.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                              Добре,ето аз ще напиша нещо.Да,за леките коли обръщането не е проблем(както при Фрилендъра,който си е лека кола).Съвсем друг е случая с джипка с ЦЕЛИ мостове...И дали е просто и евтино обръщането на дирекцията?!Ами не е...
                              То и това май не е по темата... Щото тя не е за обръщането - може или не...
                              Ето затова повечето мнения вече са спам(както и моето последно) вече, щото няма какво да се каже вече "по темата" Който е имал нещо да каже го е казъл, наистина може да се заключва...
                              Айде нещо по темата - пък те ако ги забранят то ще се чуе мноооого бързо...
                              LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                              Коментар


                              • #90
                                До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                                http://paper.standartnews.com/bg/art...article=211659
                                Ето по темата...
                                Обърнете внимание на изказването :"От Дирекцията за безопасност на движението признаха, че трябва да стане някакво тежко пътно произшествие" за да се спре регистрирането на такива автомобили.
                                Типично по български

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X