Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

    Такаааа,отново същата тема и смятам,че има разрешение.По принцип когато си добър водач ако ще и на тавана да ти е волана-няма проблем-караш си безаварийно пък и обикновено винаги до теб има някой ингел да казва -има ли-няма ли насрещна кола(обикновено съпругата,която се вози като деведерско дете.Има и техническо разрешение-монтира се малка наблюдателна видеокамера(по възможност не от най-евтините,може и 3CCD с оптика "на безкрайност"(ако има и "зумче"още по-добре)в лявото огледало и се "връзва" с един 7 инчов LCD монитор,който е хубаво да ви бъде сложен под таблото към кората на левия калник-джиповете имат много място за това(за да няма бликове от дневната светлина)-захранва се,прогонва се разстояние и върши работа.Повечето камери са с автоматична бленда-вечер няма да ви заслепява.Приблизителна цена 200-250 лв с монтажа.Можете да ползвате и стара минивидеокамера(дори и наблюдателна-монохромна),която не ползвате за запис-някой VHS-C ,Sony 8,на,които е капитулирала механиката а и употребата,изкарвате само CCD -то с оптиката в огледалото(камерната глава)а другото със снопа кабели-вътре.Сега има миниатюрни камери,които могат да се маскират безпроблемно в едно дебело огледало,мониторите също са тънки и ергономични-масовите огледала имат много място за вграждане,почти всички са електрически с ретракт-път за кабелите-бол,захранване и т.н.Моля Ви да не ми се нахвърлите като гончета на сърна,просто да дискутираме.Only the best is good enough.

    Коментар


    • #32
      До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

      Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
      Такаааа,отново същата тема и смятам,че има разрешение.По принцип когато си добър водач ако ще и на тавана да ти е волана-няма проблем-караш си безаварийно пък и обикновено винаги до теб има някой ингел да казва -има ли-няма ли насрещна кола(обикновено съпругата,която се вози като деведерско дете.Има и техническо разрешение-монтира се малка наблюдателна видеокамера(по възможност не от най-евтините,може и 3CCD с оптика "на безкрайност"(ако има и "зумче"още по-добре)в лявото огледало и се "връзва" с един 7 инчов LCD монитор,който е хубаво да ви бъде сложен под таблото към кората на левия калник-джиповете имат много място за това(за да няма бликове от дневната светлина)-захранва се,прогонва се разстояние и върши работа.Повечето камери са с автоматична бленда-вечер няма да ви заслепява.Приблизителна цена 200-250 лв с монтажа.Можете да ползвате и стара минивидеокамера(дори и наблюдателна-монохромна),която не ползвате за запис-някой VHS-C ,Sony 8,на,които е капитулирала механиката а и употребата,изкарвате само CCD -то с оптиката в огледалото(камерната глава)а другото със снопа кабели-вътре.Сега има миниатюрни камери,които могат да се маскират безпроблемно в едно дебело огледало,мониторите също са тънки и ергономични-масовите огледала имат много място за вграждане,почти всички са електрически с ретракт-път за кабелите-бол,захранване и т.н.Моля Ви да не ми се нахвърлите като гончета на сърна,просто да дискутираме.Only the best is good enough.
      Прекрасно предложение колега,хо дори и атомен реактор и сателитна антена да монтираме,пак си оставаме трън в очите! Това прераства полека-лека не в чисто технически спор,а в чиста ненавист към водачите на автомобили с десен,не "ОБРАТЕН"..както "ЛЕВАЦИТЕ" го наричат.Типичен пример на балканска логика,ти у пробито каче колко и да пълниш то все тече,що са му гнили дъските!
      Навятъра си губим време и нерви да пишем и обясняваме,като че ли сме извън закона и търсим право на обжалване...да-ама не !
      нека просто спрем да обръщаме внимание на повечето ,злобни коментари и да си караме колите спокойно.Секи кой ,кво си му е писано ,независимо волана дали е от ляво,дясно на задната седалка или у г.....а..!
      айде със здраве,че пак се увлякох
      TЛК 80-4.2ТД
      ТЛК 73-2.4ТД
      ...................

      Коментар


      • #33
        До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

        Венци Петров е абсолютно прав,че за "дебелте"ни ТЛК-няма обръщане на волана,понеже няма материал за това-=всички са на пътя,но аз ВИНАГИ съм смятал.че десния волан не прави колата по-малко такава.МНого се стрархуват от "нас"а не виждат какво става с 15-16 годишни хлапета гинат като мухи с "нормални"джипове.Тъжно,когато преди 17 години си взех първата "пура"автоматик-ама защо,скъпо,разваля се?????После нисан ванет за работа-"абе луд ли си,тая ячпонска кола,много се развалят,скъпи им чарйковете"това в България всички разбират от футбол(на терасата да ми играят не ги гледам)телевизия и автомобили,Thats all folks

        Коментар


        • #34
          До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

          Има и техническо разрешение-монтира се малка наблюдателна видеокамера(по възможност не от най-евтините,може и 3CCD с оптика "на безкрайност"(ако има и "зумче"още по-добре)в лявото огледало и се "връзва" с един 7 инчов LCD монитор,който е хубаво да ви бъде сложен под таблото към кората на левия калник-джиповете имат много място за това(за да няма бликове от дневната светлина)
          Това, което ще се случи с видеокамерката, освен че може да забие и счупи, е да ти я откраднат. Просто си представям как камерката забива и ти показва един километър писта, ти решаваш смело да се изнесеш и в следващия момент се оказваш в завой срещу добре натоварен ТИР с турска регистрация ... и That's all folks.

          пък и обикновено винаги до теб има някой ингел да казва -има ли-няма ли насрещна кола(обикновено съпругата,която се вози като деведерско дете.
          Сложи по-добре тъщата като навигатор!
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #35
            До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
            Това, което ще се случи с видеокамерката, освен че може да забие и счупи, е да ти я откраднат. Просто си представям как камерката забива и ти показва един километър писта, ти решаваш смело да се изнесеш и в следващия момент се оказваш в завой срещу добре натоварен ТИР с турска регистрация ... и That's all folks.



            Сложи по-добре тъщата като навигатор!
            Къде си виждал колега камера -"да забие" и как ще ти я свият,като само окото на обектива се вижда (или не се вижда в зависимост от монтажа).Аз пак казвам,дебелоглавието на българите е като на'мериканците дебелогъзието.Ако не бях експериментирал,нямаше да пиша,но почти 23 години си играя с видео.Почти ВСИЧКИ нови големи джипове са с камери вече,защо не ги крадат???
            Последно редактирано от tuni; 07-02-09, 15:53. Причина: допълнение

            Коментар


            • #36
              До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

              Найстина не мога да разбера какво им пречат толкова десните волани на всички.... бе те са опасни, ама всичките състезатели по улиците те не са опасни.
              Лятото си направих една обиколко на България, и честно да ви кажа ми настръхна косата от шофиране тип "пернишки сутениьор", то не бяха изпреварвания в завой, без видимост и най интересните бяха, че някой хора разчитаха на мен да ги пусна да се приберат, иначе ще ги размаже тоя от насрещното.Е колеги на фона на всичко това вие дискутирате колко са опасни десните волани..... глупаво е най малкото..
              А също така съм сигурен, че поне 80% от хората който са толко против десният волан, даже не са се и качвали, а дори и да се се качвали е било за малко.

              п.п. Като казвам всички против десния волан имам предвид и потребителите на няколко други автофорума, понеже сме дискутирали този въпрос няколко пъти.
              Поздрави

              Коментар


              • #37
                До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                Е прав си за неразумните шофЕри, но то темата не е за тях. Аз не виждам друга полза от десен волан в страна като България освен цената запридобиване. Или вие бихте си купили задължително десен волан и затуй и с такъв карате?

                Коментар


                • #38
                  До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Е прав си за неразумните шофЕри, но то темата не е за тях. Аз не виждам друга полза от десен волан в страна като България освен цената запридобиване. Или вие бихте си купили задължително десен волан и затуй и с такъв карате?
                  Насов безполезно е! Питах няколко пъти - един и същи шофЬор карайки кола с ляв и десен волан в България, с коя ще му е по-комфортно и ще е по-безопасен за себе си и за околните? Физиката си е физика, ъгъла на видимост си е ъгъл на видимост! Ама отговор няма.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #39
                    До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                    Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                    Къде си виждал колега камера -"да забие" и как ще ти я свият,като само окото на обектива се вижда (или не се вижда в зависимост от монтажа).Аз пак казвам,дебелоглавието на българите е като на'мериканците дебелогъзието.Ако не бях експериментирал,нямаше да пиша,но почти 23 години си играя с видео.Почти ВСИЧКИ нови големи джипове са с камери вече,защо не ги крадат???
                    Интересно е колко време ще предава тая камера, преди да и се зацапа обектива, особено като трябва да гледа напред
                    Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                    Коментар


                    • #40
                      До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                      Ако съдя по моите огледала, не повече от час

                      Коментар


                      • #41
                        До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                        А защо камерата трябва да е в страничното огледало. Монтирал съм камери на няколко коли с десен волан, но слагам камерите до предната лява колонка от вътрешната страна в купето и да "гледа" през тази част на стъклото, където минава чистачката. Така няма проблем със зацапването.
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • #42
                          До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Е прав си за неразумните шофЕри, но то темата не е за тях. Аз не виждам друга полза от десен волан в страна като България освен цената запридобиване. Или вие бихте си купили задължително десен волан и затуй и с такъв карате?

                          Освен цената е още и това, че са коли който са поддържани и със сервизна история.На фона на автомобилите който внасят от Германия и Италия, това си е много добра оферта, или поне за мен.Аз предпочитам в пъти да си купя кола на 50-60к мили от колкото някоя на 138к от Италия като на всички ни е ясно колко са им реални километрите на колите на нашия пазар.
                          Не искам да кажа, че е по удобно да се кара с десен волан в България, но не е това което се опитват повечето хора да го изкарат, не е бомба на пътя.Аз карам от 2 години кола с ляв волан с Англия, като от време на време карам и с десен, но разликата честно да ви кажа е много малка.
                          А колкото до видимоста, то съм виждал шофиоьри които и на покрива да ги сложиш да седнат пак няма да виждат добре, просто не се оглеждат.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                            А колкото до видимоста, то съм виждал шофиоьри които и на покрива да ги сложиш да седнат пак няма да виждат добре, просто не се оглеждат.
                            Не обичам сирене, но сестра ми свири на цигулка .
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • #44
                              До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                              От началото на темата всички колеги с "обротно"местостоене взеха да се доказват колко са добри шофьори и колко внимателни за внимателното се съласих защото нямате избор ама колко добри се изкарахте още малко и на челна стойка ще подкарате мога да се съглася изцяло с вас колеги но когато и в България обърнат движението
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                                Апак аз си мисля че мненията ви неса за тая тема ама хич даже
                                [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                                [B]If you want, you can![/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X