Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Мисля,че добавката на Кастрол се слага 1:1000,а не 1:100,т.е на 50 литра-50 милилитра!!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #77
      До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

      Първоначално публикуван от stangista007 Преглед на мнение
      Ами то като напишем откаде да зареждеме значи че от някаде другаде не трябва да зареждаме или нещо такова
      Нали няма да ме карате да зареждам в Бургас или Варна, при положение, че съм в София. Темата е за отделни калпави места за зареждане или вериги от станции.

      Коментар


      • #78
        До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Значи както съм писал по горе абе зареждаите от бензиностанции за които знаете че продукта е качествен!Пък били те и някои супер неизвестни стига да върви машината добре и горивата даса на ниво!!!Така че темата къде да не зареждаме може дасе перефразира на такава" Къде е хубаво горивото" или "Къде можем да зареждаме".Абе интерпретации мнооооооого.Приятни километри на всички съфорумници и много литри качествени горива в резервоарите!!!

        Коментар


        • #79
          До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
          Колега нали пристигаше с кораб ?

          От солунската рафинерия зареждат София с камиони защото на кораба му идва на баир
          --------------------------------------------------
          [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

          Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
          [/FONT]

          Коментар


          • #80
            До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от Zmiika Преглед на мнение
            Личното ТЛК от ОМВ-до сега е ОК.
            Служебните коли от Петрол в София. Сега имахме наскоро проблем с тях. Заредено служебно Пежо с дизел от Петрол, на следващото палене започна да дими и да "кашля". Едни яки кълбета черен дим и "чек енджин" на таблото. Красота!!. Изкашля два пъти и загасне горката кола. Мъкааа..Мъка... Пътна помощ до сервиза на Пежо, източване на резервоара , промивка и..колата тръгна...
            Подадохме жалба до "Петрол", дадохме им проба от горивото. отговора беше че нафтата е ОК. Е как "ОК", като мирише на разредител та се не трае и като я запалиш гори.... та... за мене "Петрол" не е оферта!!!
            Подкрепям за Петрол-лично аз ги забравих,откакто заредих най-голямото менте дизел,откакто карам дизели-25години.Бензиностанцията е забележете къде-в Бургас,където е рафинерията!На кръговото на изхода от Бургас в посока Несебър-бягайте от там!Добре,че беше лято,и бях с класически дизел на Мерцедес с редова помпа,та се добрах без проблеми до София!Стигам до извода,че е препоръчително да се използват горива,които се внасят отвън,а не се произвеждат в Бг. от монополиста!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #81
              До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Аз зареждам с бутилирана нафта,и от опит вече виждам,че е по добра от тази по бензиностанциите с изкл на В-пауър дизела на Шел.Другите просто пътуват.Тази бутилираната се форсира много по добре от лукоилската.И пали на четвърт дето се вика.А с другата превърта поне 3/4 стартера че да запали.
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #82
                До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                Аз зареждам с бутилирана нафта,и от опит вече виждам,че е по добра от тази по бензиностанциите с изкл на В-пауър дизела на Шел.Другите просто пътуват.Тази бутилираната се форсира много по добре от лукоилската.И пали на четвърт дето се вика.А с другата превърта поне 3/4 стартера че да запали.
                Бихте ли разяснили подробностите около тази бутилирана нафта. Аз лично за пръв път чувам за такава.

                Коментар


                • #83
                  До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  От бензиностанции "Авантакис".
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • #84
                    До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Шел

                    Коментар


                    • #85
                      До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                      От бензиностанции "Авантакис".
                      Мисля, че е по възможно в тях да откриеш вода...
                      Аз зареждам предимно в ОМВ и не съм имал проблеми (да чукам на дърво), но често съм слушал оплаквания за служебните коли/камиони от Шел...
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Не бе колеги,с крадена нафта...
                        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                        feikot@abv.bg
                        Обратно дороги - НЕТ !

                        Коментар


                        • #87
                          До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Рафинерията на ЕКО в Солун е открита наскоро и е една от най-модерните в Европа ако не и най-модерната и горивата са супер. По принцип всички бензиностанции ЕКО се зареждат с горива от Гърция. В извънредни случаи (ако няма доставка от Гърция) зареждат от Лукойл. Аз лично по-лошо гориво от българското не съм зареждал, така че гръцкото със сигурност е по-добро (установено и от опит). У нас нефтохима е предвиден за работа с руски нефт още като са го строили. Инсталациите (руско производство разбира се) никога не са били предвиждани да произвеждат нафта с ниско съдържание на сяра и парафин и изобщо горива с високи показатели. Същото се отнася и за битума, който е основната съставка на асфалта, а у нас се води отпадъчен продукт, съответно има огромно количество сяра и оттам асфалта ни е пълен шит (става ронлив при ниски температури).
                          Относно горивата на Шел, мога да кажа, че от 2002г зареждам основно там и не съм имал грам проблем. Правил съм си експерименти и V-Power дизела ми дава около 10% по-нисък разход в сравнение с аналога на OMV (не му помня името).

                          Коментар


                          • #88
                            До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Аз от скоро карам с нафта и тук в Благоевград най добрата нафта е на ЕКО-то. Отнсно ШЕЛ не съм пробвал. Особено,като бях прочел първите страници на тази тема. Направо . От ШеЛ обаче зареждам бензин-с добавката и съм доволен.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Аз да попитам. Защо в БГ кадето и да сипя нафта се пени ужасно при пълнене на резервара.В Австрия,Унгария, Германия това не се случва.Нито зиме нито през лятото.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Здравейте бих искал да попитам има ли оплакване от нафтата-дизел от фирма аванти 24 - те са кьм ОМВ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X