Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

    Моя добитък Мерджо 320 CLS AMG втори месец е в Германия .. тука зареждам на OMV .. от гледна точка кетъринг .. картата бързо и газззз ... становището на сервиза е "Der ADAC meinte ... sehr sehr schlecht .. Diesel "..... 3 страници становище .. и разпечатка от некъв си 3 ти компютер ... от профисоналисти в бранша знам , че нафтата в бЪЛГАРИЯ е под всякаква критика...леко корабно с керосин.Германците ми препоръчаха , с което ме гръмнаха , директно цитирам "100 Liter Diesel mit Portionierer (100:4 Stk.) ...4 л. Zwei Takt Öl ..." ... .. аз да не карам трабант .. бе ее .... баси държавата ... ние сме абсурд ... суха нафта скапва двигателя ... и компонентите .. няма нищо общо .. от Сърбия нататък разхода твърдо ми пада с 15 % ... и се чудя що ми плямпа постоянно октан.. и мигат там едни картинки по компа .. fehler ... ала бала .. оказа че имам блок който следи ... 12 параметъра на горивото ... имах случай след зареждане .. да не ми дава да вдигна повече от 130 км.... а с тази каручка .. 130 са си ...

    Коментар


    • #62
      До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

      Смятай, не стига че ни цакат с адските данъци,винетки,застраховки, и кво ли не, нямаме пътища който дори и да изглеждат на европейските,но иронията е че плащаме за тях,дори и тези подобия на пътища не се почистват,а и за това си плащаме,ами и горивото което зареждаме е кофти, и то скапва двигателите на колиците за които едвам едвам сме посъбрали някой лев (повечето от нас,има и изключения,но за тях не е проблем ремонта).И в крайна сметка,излиза че плащаме макар и с недоволсвто но плащаме,а не получаваме нищо.Стига стия ориенталски измишльотини.Край.За каквото си платиш трябва да го получиш.За не качествени горива,съд за нанесена материална щета констатирана от сервиз.И до като не се опари някой с пари,няма да спре да мами !
      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
      feikot@abv.bg
      Обратно дороги - НЕТ !

      Коментар


      • #63
        До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

        Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
        И аз да се обадя. НЕ зареждайте на газостанцията на Топливо във Владиславово - Варна. Никакво гориво - скапано е а и лъжат здраво.
        Аз зареждам на Лукойл до МЕТРО - Варна.
        Дааа за гъзостанцията на валдиславовското топливо кво да се каже ами просто *****.Виж за Лукоил само добро но всеки си знае.
        Последно редактирано от Ясен; 04-05-09, 21:43. Причина: цензура

        Коментар


        • #64
          До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
          Смятай, не стига че ни цакат с адските данъци,винетки,застраховки, и кво ли не, нямаме пътища който дори и да изглеждат на европейските,но иронията е че плащаме за тях,дори и тези подобия на пътища не се почистват,а и за това си плащаме,ами и горивото което зареждаме е кофти, и то скапва двигателите на колиците за които едвам едвам сме посъбрали някой лев (повечето от нас,има и изключения,но за тях не е проблем ремонта).И в крайна сметка,излиза че плащаме макар и с недоволсвто но плащаме,а не получаваме нищо.Стига стия ориенталски измишльотини.Край.За каквото си платиш трябва да го получиш.За не качествени горива,съд за нанесена материална щета констатирана от сервиз.И до като не се опари някой с пари,няма да спре да мами !
          Това е така ама като няма една лаборатория която да прави анализи на горивата които се продаватЩе слушаме това:Абе вижте кво нашите горива са качествени Вие нещо сте добавили в горивото и от там е вашия проблем.Пишаго защото съм го чувал доста често.Пък и закона кои го спазва в таз държава.

          Коментар


          • #65
            До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

            Личното ТЛК от ОМВ-до сега е ОК.
            Служебните коли от Петрол в София. Сега имахме наскоро проблем с тях. Заредено служебно Пежо с дизел от Петрол, на следващото палене започна да дими и да "кашля". Едни яки кълбета черен дим и "чек енджин" на таблото. Красота!!. Изкашля два пъти и загасне горката кола. Мъкааа..Мъка... Пътна помощ до сервиза на Пежо, източване на резервоара , промивка и..колата тръгна...
            Подадохме жалба до "Петрол", дадохме им проба от горивото. отговора беше че нафтата е ОК. Е как "ОК", като мирише на разредител та се не трае и като я запалиш гори.... та... за мене "Петрол" не е оферта!!!

            Коментар


            • #66
              До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

              Първоначално публикуван от Zmiika Преглед на мнение
              Личното ТЛК от ОМВ-до сега е ОК.
              Служебните коли от Петрол в София. Сега имахме наскоро проблем с тях. Заредено служебно Пежо с дизел от Петрол, на следващото палене започна да дими и да "кашля". Едни яки кълбета черен дим и "чек енджин" на таблото. Красота!!. Изкашля два пъти и загасне горката кола. Мъкааа..Мъка... Пътна помощ до сервиза на Пежо, източване на резервоара , промивка и..колата тръгна...
              Подадохме жалба до "Петрол", дадохме им проба от горивото. отговора беше че нафтата е ОК. Е как "ОК", като мирише на разредител та се не трае и като я запалиш гори.... та... за мене "Петрол" не е оферта!!!
              Трябваше жалбата да е до друго място, барабар с пробата. То е редно и да дофтасат и да вземат проба от бензиностанцията, ама това се случва в едни други държави.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                Приятел е франчайзер на ЕКО там горивата са внос от Гърция 100% с кораб до база на Нафтекс Бургас. ОМВ+Шел+ЛУК+Петрол са Лукойл и са гадни....само Еко момчета има варианти и за картово обслужване които иска мога да дам телефони.
                --------------------------------------------------
                [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                [/FONT]

                Коментар


                • #68
                  До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                  Аз засега проблеми с ЛукОил нямам а и се надявам да нямам.Горивата на РомПетрол ги внасяли директно от Румъния и също били качествени.Но зареждайте където сте сигурни че горивата са качествени пък дори и да става дума за някоя неизвестна бензиностанция.Важното е колата да върви добре с тези горива и даса на ниво!!!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                    Само Лукойл в България. Имат система за контрол. - 5 ст. на литър. Без проблеми. Имаме коли и на газ, и на бензин, и на дизел. Никакви проблеми! През зимата слагам добавката на Castrol за дизела, но спазвайте точно пропорцията 1:100.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                      Ами незнам фирмата ни има 73 камиона и Еко се справят блестящо 440 коня мотор ми дава -1 литър по GPS.
                      --------------------------------------------------
                      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                      [/FONT]

                      Коментар


                      • #71
                        До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                        Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                        Приятел е франчайзер на ЕКО там горивата са внос от Гърция 100% с кораб до база на Нафтекс Бургас. ОМВ+Шел+ЛУК+Петрол са Лукойл и са гадни....само Еко момчета има варианти и за картово обслужване които иска мога да дам телефони.
                        А откъде си толкова сигурен, че гръцкото или румънското гориво е по-добро от нашето? Не, че съм имал проблеми с ЕКО, но служебните ги караме с гориво от ОМВ, на личните си сипвам от ЛУКОИЛ, Петрол или ОМВ и ядове не съм имал ни зиме, ни лете. Преди години съм имал проблеми с ШЕЛ-ски бензин-кристалчета от замръзнала вода ми бяха запушили филтърчето, но други инциденти не съм имал. И от ЕКО съм сипвал понякога и нямам оплаквания. Според мен е по-важно дали персоналът на конкретна бензиностанция мошеничества, иначе е все тая от къде зареждаш....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #72
                          До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                          Горивото им пристига с етикет ЕВРО 5 и пломбирана цистерна с митническа пломба, от Гръцката рафинерия.
                          Правил съм тестове защото камионите ни са 90% ЕВРО 5 и не ни се рискува на 100 литра нямаше грам отайка за 48 часа, и затова аз съм само там
                          --------------------------------------------------
                          [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                          Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                          [/FONT]

                          Коментар


                          • #73
                            До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                            Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                            Горивото им пристига с етикет ЕВРО 5 и пломбирана цистерна с митническа пломба, от Гръцката рафинерия.
                            Правил съм тестове защото камионите ни са 90% ЕВРО 5 и не ни се рискува на 100 литра нямаше грам отайка за 48 часа, и затова аз съм само там
                            Колега нали пристигаше с кораб ?
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #74
                              До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                              Хайде да не забравяме за какво е темата!!! Не е за това къде да зареждаме.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Хайде да не забравяме за какво е темата!!! Не е за това къде да зареждаме.
                                Ами то като напишем откаде да зареждеме значи че от някаде другаде не трябва да зареждаме или нещо такова

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X