Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

    Принципно ползвам ЛукОил, на Петрол два пъти ми се случва на две различни коли да зареждат значително повече отколкото събира резервоара, примерно в 40 литровата ми газова бутилка дето събира от една година насам 37 литра на Петрол зареждат 46. С една газ от ОМВ имах премеждия и вече само ЛукОил и малко ЕКО ако ми е на път. А от ШЕЛ честно казано нямам оплаквания може би защото зареждам 1 път на месец там.

    Коментар


    • #47
      До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

      И аз зареждам ЛукОил там ми дава значително по-малък разход на газ.

      Коментар


      • #48
        До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

        здравейте.
        аз от опит знам че моята колица най се радва на горивата на
        Лукойл и ОМВ но без ОМВ-Габрово там успяха 30л. бутилка да ми я заредят с 33л.газ при положение че тя още от малка успява да побере само 25л. а за ШЕЛ не искам повече да чуя.
        0898496264 -Пламен

        Коментар


        • #49
          До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
          И къде се продава това (вносно) гориво ?
          Ромпетрол - от Румъния
          Eko elda - от Гърция

          Незнам дали Opet си зареждаха горивата от Турция, но и без това вече са продадени
          Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

          Коментар


          • #50
            До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
            ...Незнам дали Opet си зареждаха горивата от Турция, но и без това вече са продадени
            На кого са продадени, и какво евентуално да очакваме от тях?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              На кого са продадени, и какво евентуално да очакваме от тях?
              В Хасково вече е "Еко"

              А относно "Еко" за Хасково и Димитровград се зарежда гориво от "Лукоил"
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #52
                До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                И в Шумен Опет стана Еко. Познати от Варна много го хвалят това Еко.

                Коментар


                • #53
                  До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                  На Газ Трейд на Цариградско шосе днес сипах газ и Витарата ми даде 18/100 разход на дълго. По принцип ми харчи 11/100. Или ми сипаха по малко или газта им не е читава.
                  NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                  Коментар


                  • #54
                    До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                    Доскоро зареждах само на бензиностанции на ШЕЛ, в България и навън. Винаги слагам добавка на Castrol. Нямъл съм проблеми със запалването при ниски температури, а и разхода е нормален. В момента зареждам само на ЕКО ЕЛДА, и също слагам добавката. След време ще мога да дам по-точна преценка за качеството на нафтата и разхода който имам. Трябва да мина поне 7-8000 км.
                    __________________________
                    TOJOTA RAV 4 , 2.2 D-4D, ноември 2006 г.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                      Ромпетрол - от Румъния
                      Eko elda - от Гърция

                      Незнам дали Opet си зареждаха горивата от Турция, но и без това вече са продадени
                      Колега това, което казваш мисля, че не е верно. Доколкото съм чувал в България няма внос на гориво, а всичко е от Лукойл.
                      Никоя бензиностанция няма сметка да внася гориво отвън да плаща двойно акциз и т.н.
                      Затова всички зареждат от едно място, единствената разлика според мен е в начина на съхранение на горивата.
                      Колкото по-нова е бензиностанцията толкова по-добре и по-чисто е горивото.
                      Попринцип като се зарежда бензиностанцията не трябва да се продава гориво 30 мин. за да се утаи добре, както и това, че когато падне нивото на горивото под определено ниво се спира неговата продажба до следващо зареждане, но това не се спазва, и затова ако заредите веднага, влизат и доста боклуци и във вашия резервоар.
                      Сами може да се досетите на 10 год. бензиностанция на какво и прилича резервоара, който не е почистван нито един път.
                      И да знаете във всеки един резервоар на бензиностанцията има вода около 1/3 от общия обем. Просто така се съхранява горивото, и когато горивото намалее в този резервоар, помпата засмуква и малко водица.


                      А иначе в София мисля, че най-хубаваия дизел може да заредите на бензиностанция "ВОЛФ" на изхода. Ако сте обръщали внимание там винаги е по-скъп от всички други бензиностанции. Защо ли?
                      Ами защото човека не може да си позволи всички камиони на фирмата да се развалят постоянно заради лошо гориво /а те всичките зареждат там - проверено/, и винаги слага необходимите добавки и качеството е на отлично ниво.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                        Бензиностанция Соларис .. в Дупница

                        Коментар


                        • #57
                          До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                          Най-качествения дизел,който съм сипвал е от Ромпетрол-има и в Дружба,има и на ломско шосе,а чух че ще взимат и бившата бензиностанция на Илия Павлов на изхода от София посока Витиня/Долни Богров/!Дизела е евро 5 Румънски и никога не съм имал проблеми!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #58
                            До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                            По-близо до темата: на Петрол срещу Пирогов, редовно не зануляват колонките ако са с показания 10-15 лева, ако кажеш "до горе", забърлохват те с някакви реплики и докато се усетиш си вътре с тези 10-15 лева. Подобна е тактиката и на Петрола на разклона за Аерогарата в Дружба 1, я проблем с компа, я нещо друго, но фактура не могат да ти издадат. Това ще рече , че продават безотчетно гориво, ама какво има в него можем само да гадаем.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #59
                              До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                              Преди седмица баща ми зареди на Лукойл на изхода от Плевен. Сложи и добавка (пробвана и преди) и TLC 120ката почна да пуши зверси черно и гъсто; даже и звука на двигателя се промени. Предположихме, че добавката прочиства горивните пътища и е разтворила мизериите по дъното на резервоара. Следващото зареждане беше с OMV Premium Diesel, но пушенето продължи. Даже като се запали хвърля сажди на земята. Заради това ходи дори до сервиза в София за пълен преглед. Цял ден я тестваха и заключението беше, че е от изключително лошо гориво. Към краят на резервоара пушекът изчезна напълно и сега е добре.
                              Интересното е, че на другата бензиностанция на Лукойл нямаме никакви проблеми. Там се зареждат всичките ни автомобили и такива изпълнения не е имало.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                                Моят джип е нов и е пълен с електроника която следи дори и горивото. Имам приятел в Nissan който ми каза ,че на много коли им светва лампата за частици в горивото. Аз карам X-Trail 2.0 dCi и до сега съм му навартял 7000 км и съм зареждал само на SHELL със V-Power Disel и не съм имал никакъв проблем, нито лампи са ми светили нито ништо.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]Nissan X-Trail 2.0dCi 150 kc 2008г. full екстри:twisted:
                                [URL=http://kandonov.mondozoo.com][IMG]http://my.mondozoo.com/mondozoonfs/094c13b097971e1581c27b84f1284f52.png[/IMG][/URL]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X