Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Мен ми е интересно ако вместо нафта си нахакаш резервоара с олио дали ще замръзне?
    Ще замръзне още на +10
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      -17 днес с нафта на Марешки ,не знам каква е зимна или лятна без проблем.

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Е то това от бутилката няма да като онова с добавките от свинска, телешка пържола

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
          Преди малко ми донесоха зимна добавка, закупен и препоръчана от дилъра. Както се очакваше спасението няма да е лесно, защото изрично е написано, че добавката се слага при температура над 0 градуса, педи да се напълни резервоара и преди да е стегнал дизела. А аз съм го напълнил до горе .
          То че ще се чака да се качат малко температурите е ясно, ама да питам и аз като жените - няма ли тази кола някаква система за подтопляне на горивото или има, но не изправна? Трудна ли е подмяната на горивния филтър на D4D мотора?
          "дизела"не е "стегнал" по обясними причини. Само филтъра се е набил с парафин. Филтъра се сменя лесно - сменяй, добавка (аз лично и бензин бих добавил) и пали.

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            "дизела"не е "стегнал" по обясними причини. Само филтъра се е набил с парафин. Филтъра се сменя лесно - сменяй, добавка (аз лично и бензин бих добавил) и пали.
            Нямаха ли подгряване на филтъра Тойотите D4D?Колко бензин максимум мога да сипвам на комън рейл,че само ме плашат разбирачите , (че ще заминат дюзите)?С пред камерните дизели не замръзвах,сипвах смело бензин, ама с комън рейла ме плашат само да не сипвам.
            8)

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
              Нямаха ли подгряване на филтъра Тойотите D4D?Колко бензин максимум мога да сипвам на комън рейл,че само ме плашат разбирачите , (че ще заминат дюзите)?С пред камерните дизели не замръзвах,сипвах смело бензин, ама с комън рейла ме плашат само да не сипвам.
              Имаха 120-ките, 90-ките не си спомням.
              От 5, до 10% в тия екстемни периоди от годината щеме не -щеме трябва да слагаме, иначе трябва да си държим колите на трупчета.

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Преди горивния филтър на всичките си дизели съм монтирал от пластмасовите филтърчета за дизел от 2 лв. В жабката имам едно или две резервни. Ако парафинът започне да замръзва, първо го улавя филтърчето, чиято смяна става за 1 минута с отвертка и развиване и завиване на две скобички. До сега не ми се е налагало да го правя по принуда. Прозрачността му позволява да се следи в какво състояние е, както и констистенцията на нафтата. Основен горивен филтър сменям на 2-3 години, пластмасовото филтърче - когато видя, че е замърсено.

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  "дизела"не е "стегнал" по обясними причини. Само филтъра се е набил с парафин. Филтъра се сменя лесно - сменяй, добавка (аз лично и бензин бих добавил) и пали.
                  Знам колега, така пише на опътването, така пиша и аз. Иначе благодаря за съвета, точно това ще направя!
                  Бензин съм добавил 2.5л. на целия резервоар, но след дъжд качулка се получи при мен. В общи линии човек се учи докато е жив!

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Брех, да му се не види.Моя верен кон-дискотека1 пали с еднократно подгряване последните мразовити дни рано сутрин , нафтата е от скъпата ОМВ.Тук само негативни мнения за същата.А да попитам какво се случва след "отлично" замръзнала/сгъстена/утаена нафта в смисъл при повишение на температурите възвръща ли си качествата?
                    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      В другата подобна тема за нафтата,повечето колеги нямат оплаквания и палят от раз...
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        С паленето проблем нямам, но като се набие филтъра с парафин файда, че пали от четвърт.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Изкарай една бутилка олио навън и ще разбереш.
                          ...реципрочно дизелът на колегите по-горе. Олиото също се смесва с бензин добре! Пробва ли кемпера?

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Ще замръзне още на +10
                          Глупости!

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          "дизела"не е "стегнал" по обясними причини. Само филтъра се е набил с парафин. Филтъра се сменя лесно - сменяй, добавка (аз лично и бензин бих добавил) и пали.
                          Подобен проблем съм имал на -20, колата беше заредена на ОМВ- магистрала Хемус, посока София. Като изключа простотията, че я карах само с оолио до последно, преди да се понижат температурите. Не бях сменял малкият горивен филтър, а и не носех резервен....Да спомена, че колата запали, дотътри се(обратно) до Правец-макар и с 50км/ч.(ясно бе, че не и достига гориво). На входа на Правец има един сервиз, там сменихме филтърчето (размина се възможно най-леко) и колата си върна силите. Еее, отнесе известно количество бензин и продължих...
                          Това ми беше втория случай(не и случайно де, щото си е нарочно), когато ми се получава така(без резервен филтър-тия от левче!)....
                          Колата за 8г. не ме е оставяла на пътя, не е било и да не запали! Изгорил съм около 7 тона олио за 4г.(това във връзка с коментарите за олиото по-горе), става дума за Тойота Авенсис!
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-01-17, 12:35.

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Сигурно си се специализирал с това олио, но аз не бих сипал в това време, по точно през зимата изобщо.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                              Пробва ли кемпера?
                              Пробвах. В резервоара 2мм коричка, надолу уж течно, по-надолу не знам ама подкачващата помпа не мърда, поне с ръка.

                              Ама нафтата е заредена когато беше относително топло (по коледа).

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Пробвах. В резервоара 2мм коричка, надолу уж течно, по-надолу не знам ама подкачващата помпа не мърда, поне с ръка.

                                Ама нафтата е заредена когато беше относително топло (по коледа).
                                В смисъл коричката там си беше, нали(отпреди потопа)? Щото олиото става на гел, ако не сложиш разтворител....

                                ...сещам се и за едно друго, предишният собственик да го е карал яко с каквото попадне и Ти да си обрал каймака! Не, че нещо може да се случи на двигателя, но горивопровод, филтри и резервоар го отнасят....балига. Ще си иска ТО2!
                                Последно редактирано от smng0303; 10-01-17, 16:20. Причина: доп

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X