Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Кики здравей! Един въпрос и от мен. Автомобилът е Вектра Ц, 2004 година, реалните километри не се знаят. Двигателя е Y22DTR. Проблеми засега няма, но може ли да се направи някаква профилактика на ГНП-то, ако е необходимо да се подменят своевременно части така, че да се гарантира донякъде безпроблемна работа за 2-3 години. Колата се кара доста, включително и в чужбина и затова не е желателно помпата да умира неочаквано.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
      Кики здравей! Един въпрос и от мен. Автомобилът е Вектра Ц, 2004 година, реалните километри не се знаят. Двигателя е Y22DTR. Проблеми засега няма, но може ли да се направи някаква профилактика на ГНП-то, ако е необходимо да се подменят своевременно части така, че да се гарантира донякъде безпроблемна работа за 2-3 години. Колата се кара доста, включително и в чужбина и затова не е желателно помпата да умира неочаквано.
      Колега, отговарям ти директно. За тази помпа части няма, ремонт няма, софтуер на стенда няма. Говоря за оригинален стенд Бош 815. Слагайте хубаво гориво, сменяйте редовно горивния филтър с оригинален и късмет.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Колега,имам Opel Astra G 1.7td немския двигател 99год. Постоянно я карам в авариен режим. Живея в Ловеч . Тук няма кой да реши проблема. Ако нямаш нищо против прати телефон за връзка на vals@dir.bg
        Поздрави .
        Вальо

        Коментар


        • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Първоначално публикуван от vals Преглед на мнение
          Колега,имам Opel Astra G 1.7td немския двигател 99год. Постоянно я карам в авариен режим. Живея в Ловеч . Тук няма кой да реши проблема. Ако нямаш нищо против прати телефон за връзка на vals@dir.bg
          Поздрави .
          Вальо
          Колега ти проблеми със зрението ли имаш?
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Здрaвеите колеги нов съм във форума имам проблем със форд Транзит 2002 - 2,4 дизел с помпа ВП44
            Колата пали без проблем топла и студена върви до средни обороти когато не се подава много газ При опит да се подаде повече газ започва да прекъсва и да пуши!!!

            Не изгасва

            Прочетох грешките в ПСГ 5

            52 Angle sensor/IWZ system
            And
            57 Timming device control Permanent contrtol deviation

            Как да съм сигурен дали проблема е в електрониката или е механичен?

            Благодаря предварително и поздрави

            Коментар


            • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от rossi1000rr Преглед на мнение
              Здрaвеите колеги нов съм във форума имам проблем със форд Транзит 2002 - 2,4 дизел с помпа ВП44
              Колата пали без проблем топла и студена върви до средни обороти когато не се подава много газ При опит да се подаде повече газ започва да прекъсва и да пуши!!!

              Не изгасва

              Прочетох грешките в ПСГ 5

              52 Angle sensor/IWZ system
              And
              57 Timming device control Permanent contrtol deviation

              Как да съм сигурен дали проблема е в електрониката или е механичен?

              Благодаря предварително и поздрави
              За 100% сигурност трябва сваляне и проверка на стенд, в случая проблема е по скоро механичен.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Здр

                Благодаря ще продалгавам с пробите!

                Мерси и поздрави

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Здравейте колеги на приятел колата е с помпа Bosch VP44 и спря да пали. Вчера я отвориха и видяхме , че един транзистор е сменен . Зачетох се тук доста полезна тема , обаче е сменен транзистора в другия край а не този който се разисква тук . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:268.2 КБ
ID:5617520 Сменен е транзистора ограден със зелен цвят. Въпроса ми е някой борил ли се е с него и знае ли какъв е ? Дали е същия като другия. Ако е същия мисля да го сменя с IRFZ44N или IRF3205 , но приемам и други предложения.

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    А що си мислиш, че е там проблема ????
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Подменения вече веднъж транзистор така е изгорял, че е направо пукнат и си мирише. Иначе проблема може да е навсякъде, но преди да я прати за ремонт може да вложи пари за два транзистора . То тоз компот така или иначе вече е яден веднъж
                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                        Подменения вече веднъж транзистор така е изгорял, че е направо пукнат и си мирише. Иначе проблема може да е навсякъде, но преди да я прати за ремонт може да вложи пари за два транзистора . То тоз компот така или иначе вече е яден веднъж
                        Поздрави
                        Колега, един съвет от мене. Тази електроника я отпишете.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          Колега, един съвет от мене. Тази електроника я отпишете.
                          Благодаря колега, някаква идея продава ли се на приемлива цена цяла електроника някъде в БГ или направо цяла помпа да търси моя човек?

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Само електроника не вярвам някои да ти продаде търси цяла помпа и задължително с опция да може да я върнете ако има проблем .
                            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                              Благодаря колега, някаква идея продава ли се на приемлива цена цяла електроника някъде в БГ или направо цяла помпа да търси моя човек?
                              На тази помпа може да се сложи читава електроника и да се прекалиброва. Така и не разбрах каква е колата и кой е номера на помпата. Да купувате помпа втора ръка не те съветвам - гаранция Франция...Дори и в момента да работи, колко ще кара никой не знае.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Здравейте и от мен! Виждам, че наистина има доста умни хора тук, начело с Кирил, Григоров и Милен. От близко 1 година карам Форд Фокус 1.8тдди 1999г. 90 к.с. Започвам абсолютно от самото начало.
                                Колата я купих без проблем. След няколко месеца каране се появи проблем с бял пушек от ауспуха и то най-вече на студен мотор и в студено време. При загряване пушенето изчезваше, но и частично оставаше. (пр. когато сваля от по-висока на по-ниска предавка). Мирисът на пушека - на неизгоряла нафта. Първо оставих колата си в сервиз при приятел, с който до сега съм нямал проблеми. При него беше проверено абсолютно всичко - EGR клапан, MAP, турбо, двигател, дюзи, разпръсквачи, компресия, ГНП. В частност ГНП-то е свалено и изпратено на стенд за vp30 в гр. Пловдив. Помпата се връща от Пловдив със сменени уплътнения, почистване с ултразвук, ремонт на задиращ клапан и успешно преминала тестовете на стенда. По-техни думи - "Помпата е в отлично състояние". Помпата обаче е поставена на колата ми и пушекът отново остава. Тогава момчето от сервиза се съмняваше за някакъв проблем в ECU-то. Поръчах от Англия ECU със същите номера, като оригиналното ми и отидох в МОТО ПФОЕ да го поставят и да обучат ключовете ми. И това не помогна. Пушекът остана. След дълго четене във форума на ФОРД, попаднах на човек, явно разбиращ от ГНП. След посещение при него и сваляне на ГНП - според него главината на помпата не е била зацепена правилно към вала и. След зацепването от него - пушекът изчезна и колата се чувстваше повече от перфектно. Седмици след това обаче усетих, че колата няма мощност, каквато имаше дори и когато пушеше. Оказа се, че колата влиза в авариен режим. Тук проблемът е следният: Паля колата и тръгвам, като изпълвам скоростите (карам я като в "спортен режим"), настъпвам и не свалям оборотите под 2000. Колата върви перфектно - пъргава, бърза. По данни на компютъра впръскваното моментно гориво - 38мг. Изключвам от скорост и оставям така около 30-40 секунди по инерция. При скорост от 60-70км/ч. бутам 3-та предавка с идеята да изпреваря или да дръпна рязко, но колата влиза в авариен режим и записва 2 грешки: 1. Помпата моли за намаляване на горивото и 2. Грешен момент на впръскване. Впръсквано моментно гориво - 25мг. При изгасяне на двигателя, запалване отново и бързо вкарване в обороти - отново всичко е наред до момента описан по-горе. Възможно ли е при мен проблемът да е в този MOS транзистор? И какво Вие бихте ме посъветвали?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X