Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от genikar Преглед на мнение
    Здравейте изчетох доста от темата за тези помпи vp44,нека и аз споделя моя проблем
    Колата е Нисан Алмера Тино 2.2ди винаги пали , но понякога като подаваш плавно газ тресе между 1000 и 1500 оборота и в този момент започва да пуши синьо.
    Поправим ли е този проблем и от какво го прави това,бях решил да я продавам но с този проблем няма как да стане...
    Проблем с авансатора на помпата.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      а като време и като цена горе долу какво излиза този ремонт...

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от genikar Преглед на мнение
        а като време и като цена горе долу какво излиза този ремонт...
        Цени тук не мога да коментирам, ако искате звъннете.
        И още - на въпрос "колко струва ремонт на помпата" без въпросната помпа да е при мен и да си нямам понятие какво и е, отговарям - изберете си произволно число между 0 и 1500 лв. Толкова.
        Последно редактирано от kiki.t; 11-03-14, 15:48.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Направих диагностика и ми излязоха две грешки моля за помощ при разчитане то им:/2.2 TDI - frontera B/

          P1613 - Immobiliser No Or Wrong Signal
          (0A) - Not present
          P1345 - Critical system malfunction 1 (refer to checking procedure: trouble code description)
          (0A) - Not present

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от zem Преглед на мнение
            Направих диагностика и ми излязоха две грешки моля за помощ при разчитане то им:/2.2 TDI - frontera B/

            P1613 - Immobiliser No Or Wrong Signal
            (0A) - Not present
            P1345 - Critical system malfunction 1 (refer to checking procedure: trouble code description)
            (0A) - Not present
            Инкрементален датчик в помпата. За ремонт.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Или датчик обороти в помпата или електрониката прекъсва (температурно) и спира да вижда сигнала от датчик обороти.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Здравейте. Четох последните 15 страници от темата, но общо взето всеки има проблем или с паленето или с вървенето. И аз съм вече с проблем с тази помпа. Конкретно: колата се пали веднъж седмично. Пали , върви нормално, просто ядове нямам с работата на колата, НО тече нафта, по точно капе. На първо гледане отдолу картера и всичко бе само нафта,а в гаража едно петно с диаметър около 10 см. Карах я в сервиз(общак), казаха помпа, но не при нас. От там при Савата(форумен член - Васисава), подмени маркуча за обратната нафта, който беше мокър. Измиване на двигателя,престой в гаража. Вчера проверка на канал, всичко сухо освен едно малко петно под помпата-корпуса. Предположих, а и се надявах, че парострукайта не е достигнала до там. Да, ама не! Днес отново при Савата - мокра е дори кормилната щанга. Диагностка на 100% - тече нафта от помпата. Дилемата е, че във Велинград няма кой да ми помогне. За сега има само едно лице, койта прави някои помпи, но ..... Като цяло търся варианти за ремонта, цени най вече, и как би се развила ситуацията. Може ли да пропътувам в това състояние около триста километра. Очаквам съвети и помощ. Във Велинград няма такива капицитети. Колата е Терано 2, 2.7. ТДI, 2000г., но с кръглите фарове - R20. Благодаря.
                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Уточнявам, че незнам каква е помпата - Зексел или Бош. Няма как да видя.
                  Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Макар и 10 месеца след извършеният ремонт на VP 44, PSG -5, монтирана на SAAB 93 TiD, искам да изкажа благодарност към Кики за перфектно свършената работа.Ремонта се изразяваше в смяната на всички мех.части + нова електроника и стенд. Поздрави!

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Колеги имам зафира 2003,101кс.досега не съм имал дизел,забелязах,че си променя оборотите на празен ход,без значение дали е загряла или не оборотите се менят в порядъка от 800 до 900,не мога да кажа точно,колата си върви добре според мен,сменени са всички филтри,забелязах,че понякога когато работи на място започва да пуши и след известно време се изчиства,за 2000км.масло не е барнала.Дразни ме пушека,кажете имам ли проблем,масла и добавки не сам слагал.Очаквам савет.Благодаря ви

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от dhh78 Преглед на мнение
                        Колеги имам зафира 2003,101кс.досега не съм имал дизел,забелязах,че си променя оборотите на празен ход,без значение дали е загряла или не оборотите се менят в порядъка от 800 до 900,не мога да кажа точно,колата си върви добре според мен,сменени са всички филтри,забелязах,че понякога когато работи на място започва да пуши и след известно време се изчиства,за 2000км.масло не е барнала.Дразни ме пушека,кажете имам ли проблем,масла и добавки не сам слагал.Очаквам савет.Благодаря ви
                        На първо време-диагностика.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Здравейте!!! Знам че тук не е мястото на моят въпрос,но съм отчаян!!! Имам мазда 323ф 2.0 к. ДИТД,проблемът е следният като е студено времето 14,15 градуса сутрин първият път пали от раз.Но като загрее само заливане със студена вода на нафтовата помпа и пали от четвърт.Върви без проблем няма да пуши или забъгва!!! Въпроса ми е от нафтовата помпа ли е? И кое е за смяна че всеки маистор различно ми казва и вече нямам сили да се ядосва!!!(Ремаци,масло,горивен и въздушен филтер сменени свещите работя и четирите) Благодаря предварително! г-н Тодоров даите ми съвет моля?
                          Последно редактирано от thebestcho; 19-05-14, 13:58. Причина: правописни грешки

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Моля да ме извините не уточни,че заливам нафтовата помпа със студена вода и колата пали веднага.Нафтовата помпа е ДЕНСО,така поне пише на нея,искам да знам може ли да е износен някакув елемен и ако отговорът е да,дали някой мове да ми даде снимка на този елемент или чертеж за да видя дали мога да го направя на ЦНЦ фреза,защото един мастор ми каза е износен елемен на помпата и струва 700 лева .Такива пари просто няма как да отделя за момента!Много ще съм благодарен ако някои ми даде поне някаква насока!!!!!

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              99.9% от износващите се елементите в тая помпа няма как да направиш на CNC. дори и да намериш чертеж, което само по себе си също клони към невъзможност. Еле пък за Denso. А дори и да намериш, нито има от къде да намериш точния материал, нито има кой да ти направи повърхностна или друга обработка. Не и за цена под 700лв.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от thebestcho Преглед на мнение
                                ... може ли да е износен някакув елемент ...
                                Тоя "някакув елемент", е т.н. "помпен елемент", или плунжерна двойка. Както ти е казал Спарки, самата мисъл да си го направиш е немислима. Виж някой стар дизелжия, да ти влезе в положението и да бутне малко, да врътне малко и да закърпи положението с тая ГНП.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X