Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Здравейте колеги,стана проблем с помпата която ми докараха.Значи след монтирането към колата,на компютъра дава че е заключена към имобилайзера и майстора неможе да влезе в паметта на помпата и да изтрие старата за да я препрограмира и обучи.Искало някакъв ПИН които на мене не ми го пратиха с помпата.Имали друг начин да се отключи помпата към колата?Новата помпа е със същия номер като старата.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      За обучението ти трябва пин от новата помпа ( чете се от помпата или директно се "отключва" ) и пин на колата ( или се чете от оригиналната помпа)!

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Сега се връщам от сервиза колата запали,разчели са пина,ходих и до дилъра на Опел за да ми изкарат пин на колата.Чакам само да я сглобят.Вече съм на седмото небе след два месеца чакане.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Преди две седмици някъде пратих на колегата своята помпа от нисан алмера за диагностика. Оказа се за ремонт както и предполагах. Днес имах възможността да сглобя колата и да я запаля с вече ремонтираната от него помпа.
          В този ред на мисли искам да изкажа огромните си благодарности на колегата за навременното съдействие и ремонт.
          Сега буквално карам друга кола. МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН и препоръчвам с две ръце техния сервиз в с. Владо Тричков.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
            Преди две седмици някъде пратих на колегата своята помпа от нисан алмера за диагностика. Оказа се за ремонт както и предполагах. Днес имах възможността да сглобя колата и да я запаля с вече ремонтираната от него помпа.
            В този ред на мисли искам да изкажа огромните си благодарности на колегата за навременното съдействие и ремонт.
            Сега буквално карам друга кола. МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН и препоръчвам с две ръце техния сервиз в с. Владо Тричков.
            Помпата не беше програмирана правилно. Някога, някъде, някой колега не си е свършил качествено работата.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              проблем с помпата на вектра Y DTR 2.2-125 кс..Когато е студена колата много трудно пали,при по висока температура над 10 градуса /в гаража/ няма проблем.Майстор ми каза че е някакъв клапан който дава предварение на помпата и когато е студена колата действа като смукач-затова те пали.Колко струва този клапан.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                С целият си респект към всички майстори ,но имам едно въпросче.Когато правиш диагностика на автомобила при споменатат помпа ВП44 и даде грешка ,Няма комуникация с БУС КАН как може да се разбере дали е помпа или е електрониката на колата.И в двата случея колата не пали.
                Нямаш възможност да притежаваш КТС Бош как най лесно ще разберете това.
                Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Освен на стенд, не знам друг начин за проверка на кан трансивера на помпата. В твоя случай има 3 възможности. 1- помпа, 2-кабел помпа-ЕКУ, 3 -ЕКУ. Трябва да се провери и дали при контакт към помпата има захранване .
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Освен на стенд, не знам друг начин за проверка на кан трансивера на помпата. В твоя случай има 3 възможности. 1- помпа, 2-кабел помпа-ЕКУ, 3 -ЕКУ. Трябва да се провери и дали при контакт към помпата има захранване .
                    До някъд си прав ,ти в началото на темата си го казал мери се изход 6 и изход 7.Мериш плюса и минуса на помпата а на изход 3 мериш резистенцията на самия КАН той е 131 ома плюс минус 1 ом.Ако това не ти го дава като грешка забрави проблема да е в помпата.Ако имаш КТС и осталъка мериш директно помпата без да ползваш ЕКУ на колата .Иначе е лесно Пин № 3 131 ома ако имаш тази ресистенция търси проблема в помпата.Много си прав и за транзистора който се сменя ,тук за такъв ремонт искат 1200 евро .

                    п.п Кики ко стна мотористите станахме джипкаджии хи хи хи ....
                    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                      До някъд си прав ,ти в началото на темата си го казал мери се изход 6 и изход 7.Мериш плюса и минуса на помпата а на изход 3 мериш резистенцията на самия КАН той е 131 ома плюс минус 1 ом.Ако това не ти го дава като грешка забрави проблема да е в помпата.Ако имаш КТС и осталъка мериш директно помпата без да ползваш ЕКУ на колата .Иначе е лесно Пин № 3 131 ома ако имаш тази ресистенция търси проблема в помпата.Много си прав и за транзистора който се сменя ,тук за такъв ремонт искат 1200 евро .

                      п.п Кики ко стна мотористите станахме джипкаджии хи хи хи ....
                      Абе джипката с мотор не мое да се мери. Ама нали съм зле с гърбината, та понякога и да искам да карам мотора - ниц..
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        Абе джипката с мотор не мое да се мери. Ама нали съм зле с гърбината, та понякога и да искам да карам мотора - ниц..
                        Поне сме в гората .Поздрави.
                        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          KTS комуникира с помпата по К-линия(ISO..) . Вариант е да захраниш PSG5 (само +/- 12в) и с осцилоскоп да погледнеш какво става по CAN. Има вариант при скапан CAN контролер да имаш комуникация по К (KTS) а да нямаш по CAN ( рядко но се случва ).

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Колеги, моля за помощ. След ремонт на ел. блок на помпата колата (Форд Конект 1,8 ТДДИ 75 к.с) отново не иска да запали. Грешките са следните Р0100, Р0149, Р1564, Р1000 и начално количество гориво 35 мг.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от marskia Преглед на мнение
                              Колеги, моля за помощ. След ремонт на ел. блок на помпата колата (Форд Конект 1,8 ТДДИ 75 к.с) отново не иска да запали. Грешките са следните Р0100, Р0149, Р1564, Р1000 и начално количество гориво 35 мг.
                              ел.блок
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                За много години на всички!Живи и здрави!Искам да благодаря на Кирил Тодоров-Суперскан България който ми направи най-хубавия подарък за Нова Година-нова ГНП-038 Пасат 2.5тди 163кс.И то за 2-3дена,един месец ГНП обикаля България и никой не се нае да я прави.Пробваха се 2-3 сервиза,отговора беше-"за нищо не става тая помпа" само дето усложниха ремонта и изгорях 200-300лв.Случайно попаднах на този форум,и благодаря,че ми се разреши проблема-ама наистина ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X