Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Забрави да изпушва от 150-те грама масло. Дюзите няма какво да ги пипаш въобще.
    Благодаря за съвета. Като издухам др. седмица 1-2 резервоара, пак ще пиша

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Да се отчета както обещах - 170 км извънградско без магистрала - 10.3л = 6.06/100 Търговище Търново 1 час
      след това - 480 км с включени магистрали - Търново София Дупница - 35.3л = 7.5/100 Търново София - 2 часа
      после - 370 км около 30-40 км планинско - Сандански - Попина лъка(2-3-та) - 24.5 = 6.6/100
      в момента 685 км от които 370 планински - Велинград, Юндола, Доспат, Парк за танцуващи мечки и т.н. и стрелката сега вече ще влвзе в червената зона(ама нямам вътък да напълня пак)
      Карам нормално, на магистрали не повече от 120-130км/ч, климатик по-рядко. Изводаът ми е, че има ли магистрала - лапа си яко
      аеродинамиката на гардероб си оказва влиянието.
      Дизел от ЕКО с добавка Castrol. Пълнене до ръбчето на гърловината
      Извод - няма да пипам нищо по количката, въпреки, че чувам тракане при ускоряване и отвреме на време виждам пропушване.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте, търся клапън за количество за помпа VP 30 на форд фокус. Някой можели да ми предложи или да ми каже от къде да си намеря нов или читав втора употреба. Предварително благодаря.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Малеле хора тези помпи Бош ВП 44 трябва да бъдат забранени със закон. Изчетох всичките 68 страници по темата и искам да благодаря на всички, които са писали по нея. Имам все още Ауди А6 с АКН 2.5 двигател, нищо му нямаше, карах си го с кеф до един ден, когато след обяд просто угасна, няма палене, гориво до горе. НА сутринта реших да е пробвам и хоп, запали от раз, имах работа до Стара Загора и е натиснах до 190 км. никакъв проблем, но на връщане загасна ..... Закарах е в Ауди сервиз, от където започна "душегуба" ми, то не бяха смени на филтри, клапани за обратно гориво, почистване на резервоара, цедката на помпата от зад, дърпане, разглобяване, след 3 седмици проби и 210 лв, си взех колата със скандал. Закарах е в Бош сервиз, от където без да закачат компа ми казаха 1400 лв. оставих е с уговорката, ако е нещо поправимо в нормално граници да го оправят, след една седмица ми звънят и казват намерихме проблема , ще ти струва 1600 лв., след 3 мин си взех колата на самоход с мръсна газ. Сега е закачих на компа и видях следната грешка : Сензор на ъгъла на завъртане на IWZ-система-ПОВРЕДА и 0560 - Сигнал обороти, впръскваща помпа-дефектен. Въпроса ми е ако сменя само сензора на ГНП-то, ще се оправи ли проблема или да очкавам и ремонт на транзистора на крайното стъпало ?

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Здравейте, искам съвет за тази "ВЕЛИКА" помпа, компютъра ми изписва, че имам повреда в сензора за ъгъла на завъртане на IWZ-система и Дефектен сигнал обороти на впръскващата помпа, след консултация от сервиза ми предложиха да ми сменят сензора за оборотите на ГНП. Въпроса ми е това, ще е достатъчно или е само началото на "душегуб". Колата до вчера вървеше яко, никакви дертове, сутрин си пали от раз, но загреели, двигателя гасне и няма палене , докато не изстине.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от malele Преглед на мнение
              Здравейте, искам съвет за тази "ВЕЛИКА" помпа, компютъра ми изписва, че имам повреда в сензора за ъгъла на завъртане на IWZ-система и Дефектен сигнал обороти на впръскващата помпа, след консултация от сервиза ми предложиха да ми сменят сензора за оборотите на ГНП. Въпроса ми е това, ще е достатъчно или е само началото на "душегуб". Колата до вчера вървеше яко, никакви дертове, сутрин си пали от раз, но загреели, двигателя гасне и няма палене , докато не изстине.
              Смяна на сензора нищо няма да промени. Нова електроника или ремонт. И повредата няма общо с никакви транзистори...
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Така, сменихме само датчика и колата рипна, навъртях и над 100 км, по магистралата. За сега вичко е ок,не дава грешки компа.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от malele Преглед на мнение
                  Така, сменихме само датчика и колата рипна, навъртях и над 100 км, по магистралата. За сега вичко е ок,не дава грешки компа.
                  Извадил си късмет. Обикновено този проблем е в ел. блока, много рядко в датчика.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    И аз да се "оплача". 2.5 TDI VP44. Благодарение на kiki.t смених транзистора, като го изведох извън помпата с кабели и закрепих за алуминиевия капак за по-добро охлаждане. Дотук добре, но идва следващи проблем - електромагнитния клапан за регулиране на количеството е тръгнал да се разтапя от вътрешната страна. Моля за помощ, че съм в безизходица, какво следва оттук нататък

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Следва .... нов клапан и нов(качествен) ремонт на електрониката (ако не е късно вече).

                      Steve

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Така, ето и продължението на моя филм. Смених клапана с втора употреба перектен, изкарах транзистора на алуминиевия капак отгоре за по-добро охлаждане като го застопорих с болтче и помежду им намазах с топлопроводима паста. Дотук всичко е перфектно, колата запали на 3тия метър с въжето, но идва проблема с мигането на "чека". Колата върви, но до 2000 оборота, от там нагоре никой - прочетох я, и грешката е 04F4 - клапан регулиране на количеството дефектен. Колата предполагам е обезвъдушена както трябва - пали от четвъртинка, работи 30 минути на място. На място се форсира, но в движение е до 2000 оборота - помощ

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Нещо по тия транзистори дет си правил не е У ред.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            В понеделник мисля да пробвам с СМД монтаж на 3055, дано се оправи. В противен случай ще свалям помпата за да видя авансатора.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от MuTa4eTo Преглед на мнение
                              Така, ето и продължението на моя филм. Смених клапана с втора употреба перектен, изкарах транзистора на алуминиевия капак отгоре за по-добро охлаждане като го застопорих с болтче и помежду им намазах с топлопроводима паста...
                              А сети ли се да сложиш изолационна подложка между транзистора и корпуса / капака на помпата? Двете не трябва да имат електрическа връзка.
                              Ако имат, вероятно и новият клапан е "на топка".
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                3055 не е ли биполярен транзистор?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X