Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Привет на всички!
    От край време ме мъчи един въпрос и попадам все на различни мнения!Ще си позволя да използвам темата!
    Въпроса ми е най-вече към Кирил
    На 3.2 D1-D PAJERO III (V60) каква е помпата (като марка) и как мога да я запазя читава за по-дълго време,имам на в предвид нещо превантивно трябва ли да се прави например освен чиста нафта,редовна смяна на горивен филтър,някаква добавка зимно време?! Чувал съм за двутактово масло през зимния период в горивото или това не е добра идея за този вид двигатели ? Дайте ми препоръка и само с две три думи,ще ми бъдат достатъчни!
    Мерси предварително!

    Последно редактирано от M.Mihnev; 30-01-13, 12:09.
    OFF-Road Клуб " Mud Angels" Стара Загора

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от M.Mihnev Преглед на мнение
      Привет на всички!
      От край време ме мъчи един въпрос и попадам все на различни мнения!Ще си позволя да използвам темата!
      Въпроса ми е най-вече към Кирил
      На 3.2 D1-D PAJERO III (V60) каква е помпата (като марка) и как мога да я запазя читава за по-дълго време,имам на в предвид нещо превантивно трябва ли да се прави например освен чиста нафта,редовна смяна на горивен филтър,някаква добавка зимно време?! Чувал съм за двутактово масло през зимния период в горивото или това не е добра идея за този вид двигатели ? Дайте ми препоръка и само с две три думи,ще ми бъдат достатъчни!
      Мерси предварително!

      Помпата е Zexel VRZ. Филтър нафтов-само оригинален и смяна на 5000км. На един резервоар около 1лт. двутактово масло. Ако резервоара не е чистен-сваляне и почистване с пароструйка задължително.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от kiki.t
        Помпата е Zexel VRZ. Филтър нафтов-само оригинален и смяна на 5000км. На един резервоар- около 1лт. двутактово масло. Ако резервоара не е чистен-сваляне и почистване с пароструйка задължително.
        Благодаря ти.И може ли един последен въпрос!?А какво ти е мнението за тази помпа?Питам понеже имам възможност да се сдобия с резервна и се чудя да я взема или не.Поздрави и ти благодаря отново.
        OFF-Road Клуб " Mud Angels" Стара Загора

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Колега взимай щом можеш че ще ти потрябва все някога а мога да кажа че точно този модел помпи са доста капризни.Ако имаш възможност да я пробваш при нас на стенда преди да я плащаш ще е супер за да знаеш за какво си даваш парите.Защото има вариант да кажат еми тя е от работила до последно кола и после като я качим на стенда и тя скрап то тогава е малко кофти за теб.
          0878424143
          0887424150

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Благодаря за съвета!
            OFF-Road Клуб " Mud Angels" Стара Загора

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Здравейте,
              Нов съм във форума но имам проблем с Ауди А8 2.5 ТДИ куатро 1999г.
              След смяна на подгревни свещи няма палене.Търсихме въздух,обезвъздушавахме-нищо.
              Има съмнения за ГНП VP 44 BOCHS но не мога да я тествам на стенд без да я сваля а свалянето както
              разбирам е трудно-броня,радиатор и т.н.
              Въпроси:
              1.Може ли да се провери с лаптоп/програма/
              2.Тъй като акумулатора падна от многократни опити за запалване възможно ли е помпата да е блокирана електронно
              поради ниско напрежение-под 10 волта.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                С лаптоп почти нищо няма да видиш. Но все пак трябва да се закачи и провери за грешки и живите данни как са. Пробвай да запалиш с читав акумулатор, ако пак не става-помпата долу.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  С лаптоп почти нищо няма да видиш. Но все пак трябва да се закачи и провери за грешки и живите данни как са. Пробвай да запалиш с читав акумулатор, ако пак не става-помпата долу.
                  Благодаря,компютъра показа две грешки-няма гориво,помпа не работи.
                  Един допълнителен въпрос.
                  След като има нафта до дюзите но няма впръскване/налягане/ това не означава ли
                  че повредата в помпата е механична?

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от pandezov Преглед на мнение
                    Благодаря,компютъра показа две грешки-няма гориво,помпа не работи.
                    Един допълнителен въпрос.
                    След като има нафта до дюзите но няма впръскване/налягане/ това не означава ли
                    че повредата в помпата е механична?
                    Не
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Механиката се вози, докато електрониката не и каже да помпа.!!! ???
                      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от pandezov Преглед на мнение
                        Благодаря,компютъра показа две грешки-няма гориво,помпа не работи.
                        Един допълнителен въпрос.
                        След като има нафта до дюзите но няма впръскване/налягане/ това не означава ли
                        че повредата в помпата е механична?
                        Това че има нафта на тръбичките на дюзите по скоро не е на проблем в механиката.
                        Принципът е следния - механиката постоянно помпи на пълен дебит, но изхода от високото налягане е свързан и към излишното гориво.
                        Тази връзка високо налягане към излишно минава през клапана за количеството и се управлява от електрониката .
                        Нормално пътя е отворен -(без управление от електрониката)изходната нафта излиза към излишното гориво -затова и в този случаи има нафта но няма налягане(впръскване).При подаване на импулс от електрониката (синхронизирано с механиката) ,клапана затваря пътя и чак тогава имаме високо налягане на изхода (порция нафта определена от електрониката).
                        По просто не мога да го обясня ...
                        Този клапан за количеството се управлява от този прословут транзистор за които беше започната цялата тази тема (вече над 60 страници).
                        Не че не са възможни и други сценарии...

                        Steve

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Здравейте колеги имам Вектра Б 2000 X20DTL 82 к.с. колата изгасна и движение и не запали повече закачихме я на Аутоком и показа грешки
                          P 1345 - инжекционна помпа - помпена скорост Р 1503 -имобилайзер - повреда сигнал Р 1651 - CAN -предавател/приемник повреда
                          интересно че грешката за имобилайзера при първоначалното тестване не я даваше а после се появи проверихме какво ли не захранване на буксата до помпата нафта в филтъра при развити тръбички на дюзите и при въртене на стартер колата хвърля нафта не знам дали е достатъчна струва ми се малко също така при подаване на контакт нещо в помпата цъка не знам може да е клапана дайте съвет какво да направя помпата ли е какво става не знам !


                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от petrol c20xe Преглед на мнение
                            Здравейте колеги имам Вектра Б 2000 X20DTL 82 к.с. колата изгасна и движение и не запали повече закачихме я на Аутоком и показа грешки
                            P 1345 - инжекционна помпа - помпена скорост Р 1503 -имобилайзер - повреда сигнал Р 1651 - CAN -предавател/приемник повреда
                            интересно че грешката за имобилайзера при първоначалното тестване не я даваше а после се появи проверихме какво ли не захранване на буксата до помпата нафта в филтъра при развити тръбички на дюзите и при въртене на стартер колата хвърля нафта не знам дали е достатъчна струва ми се малко също така при подаване на контакт нещо в помпата цъка не знам може да е клапана дайте съвет какво да направя помпата ли е какво става не знам !

                            Най вероятно е точно помпата. Евентуално може да е проблем по кабелите между ЕКУ и ГНП, и да няма комуникация по кан. Но аз залагам на 99% за помпа.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Най вероятно е точно помпата. Евентуално може да е проблем по кабелите между ЕКУ и ГНП, и да няма комуникация по кан. Но аз залагам на 99% за помпа.
                              Ами вероятно е защото инсталацията не е както трябва сигурно си виждал изолацията на жиците как се рони като я разместиш моята беше същата на места беше се изпекала но аз я изолирах където е проблемна а тая грешка с имобилайзера защо ли я дава не знам какво да правя ако нещо блока да свалям и да ти го пращам но пак не съм сигурен на 100 % дай съвет някакъв кво да правя преди да се захвана да свалям кабели ли да проверявам незнам !

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Здравейте отново свалих ел.блока на помпата и видях че двете жици който не са за клапана а другите две незнам за какво са изолацията им беше паднала двете жици бяха допрени една в друга също така вътре има един съмнителен елемент диод ли е не знам за какво е видимо е нагрявал защото се е отделило нещо от него та въпроса ми е дали да сложа да пробвам директно на колата дали ще запали като оправя жиците и или може да се тества електрониката по някакъв начин преди да я сложа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013650.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5457061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013647.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5457059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013648.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5457060Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013644.jpg
Прегледи:1
Размер:144.5 КБ
ID:5457058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013657.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5457062

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X