Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Благодарност към Кирил и Пепи за ремонта на помпата на мойто БМВ Е46 136кс. Която първо беше на ремонт в бош сервиз в Ловеч където и смениха електрониката за 1280 лв. След което колата започна да пали но постоянно влизаше в авариен режим. Закарах я при Пепи и си я взех вече нормално работеща. Указа се че в Бош са пропуснали да установя че авансаторното бутало е за смяна не бяха сменили нито гарнитури нито нищо.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Здравейте,
      Бих искал да попитам:
      При подмяна само на електрониката на VP44 на Opel Zafira 2.0 - 2002г, нужно ли е да се резетва immo или ECU, като се има в предвид, че електрониката е от друга кола (2-ра употреба)?

      Благодаря предварително

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от julianstefanov Преглед на мнение
        Здравейте,
        Бих искал да попитам:
        При подмяна само на електрониката на VP44 на Opel Zafira 2.0 - 2002г, нужно ли е да се резетва immo или ECU, като се има в предвид, че електрониката е от друга кола (2-ра употреба)?

        Благодаря предварително
        Номер на помпата ??
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          0 470 506 002 (059 130 106 А или DX, не помня точно). Същата е от Audi 2.5 TDI.

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от julianstefanov Преглед на мнение
            0 470 506 002 (059 130 106 А или DX, не помня точно). Същата е от Audi 2.5 TDI.
            Колега, едната електроника няма нищо общо с другата. НЕ са взаимозаменяеми, колата няма да запали. Недей гледай, че изглеждат еднакво външно.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Ок. Благодаря Кики! Аз днеска също разпитах и порових малко и се оказа, че наистина няма как да се получи. Ще търся от Зафира със същият номер и така.

              Благодаря още един път за отговора!

              Лека вечер.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Здравейте.. имам проблем с паленето и първоначално подаване на газ с Форд транзит 2,0l TD 2002год. Пали бързо и без проблем дори и сутрин при ниски температури, само с впръскване на спрей за студено палене! Двигателя работи перфектно без шумове, без дим отзад но докато не достигне малко по-високи обороти колата е спъната, после си набира както трябва! Гледаха я на диагностика с Bosh но не показа грешки никакви! В крайна сметка заключиха, че е помпата и че не прави достатъчно налягане, но това е само догатка. Какъв е проблема точно, никой не знае. Четох форума доколко можах подробно и разбирам, че има някакво авансаторно бутало, което може да е и моя случай! Обръщам се по-специално към Кирил, тъй като мисля че проблема ми се отнася към неговата компетенция! Мисля че споменаха че помпата е VP44 и била по-стара, с по-малко електроника и затова диагностиката не засякла грешка в нея. Ще се радвам на някакви съвети. Благодаря предварително

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от pehotata Преглед на мнение
                  Здравейте.. имам проблем с паленето и първоначално подаване на газ с Форд транзит 2,0l TD 2002год. Пали бързо и без проблем дори и сутрин при ниски температури, само с впръскване на спрей за студено палене! Двигателя работи перфектно без шумове, без дим отзад но докато не достигне малко по-високи обороти колата е спъната, после си набира както трябва! Гледаха я на диагностика с Bosh но не показа грешки никакви! В крайна сметка заключиха, че е помпата и че не прави достатъчно налягане, но това е само догатка. Какъв е проблема точно, никой не знае. Четох форума доколко можах подробно и разбирам, че има някакво авансаторно бутало, което може да е и моя случай! Обръщам се по-специално към Кирил, тъй като мисля че проблема ми се отнася към неговата компетенция! Мисля че споменаха че помпата е VP44 и била по-стара, с по-малко електроника и затова диагностиката не засякла грешка в нея. Ще се радвам на някакви съвети. Благодаря предварително
                  Тук са комплицирани нещата, проблемите може да са повече от един. Първо в случая трябва да се тръгне от захранването с гориво, горивопроводи, резервоар, сонда в резервоара - да не е запушена. Не знам в този сервиз как са измерили налягането и за кое налягане става дума. На стенда се мери вътрешното налягане при определени обороти и температура. За различните модели помпи е различно и се появява автоматично в базата данни при теста на помпата. Друго налягане не можеш да мериш. Провери първо това дето писах в началото, ако няма подобрение - помпата долу и тестване.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Здравейте...!Имам следния въпрос и по-специално към Кирил,става въпрос за Вектра б 2,2DTI,която е с отремонтирана миналата зима от него помпа.Става въпрос за следното за тази близо година не съм имал проблеми нито с паленето нито с вървенето,единствено ми направи впечетление малко по високия разход с около 0,6-0,8литра средно при засичане на пълен резервоар,което може да е и от моя грешка при смятането !!!Всичко добре до преди няколко месеца!Първо в движение ми светна чека и колата изгуби мощност,след като я угасих и запалих всичко се оправи и така близо три месеца.Направи ми впечетление че проблема се появява само при по енергично подаване на газ(при изпреварване) иначе всичко си е о.к.Наскоро се случи и друго,колата угасна в движение и след доста опити така и не запали само припали два пъти и угасна,чека обаче не светна.Оставих я в нас и след една седмица престой(щтото нямах време да се занимавам с нея) реших да пробвам да запаля.Колата запали от раз,форсирах я и всичко беше наред,но...работи около 3-4минути и угасна ,след което не запали повече.След още седмица престой се повтори същото...!Въпроса ми е пак ли помпата или нещо друго,не съм ходил все още на диагностика,защото не знам какво да направя.Кики,при ремонта на помпата миналата зима ти и смени гарнитурите и отремонтира електрониката(за информация да знаеш какво е правено),друго не е пипано.Моля за съвет ако може,щте съм много благодарен!Поздрави на всички!!!

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      ------
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от JacoVIP Преглед на мнение
                        Здравейте...!Имам следния въпрос и по-специално към Кирил,става въпрос за Вектра б 2,2DTI,която е с отремонтирана миналата зима от него помпа.Става въпрос за следното за тази близо година не съм имал проблеми нито с паленето нито с вървенето,единствено ми направи впечетление малко по високия разход с около 0,6-0,8литра средно при засичане на пълен резервоар,което може да е и от моя грешка при смятането !!!Всичко добре до преди няколко месеца!Първо в движение ми светна чека и колата изгуби мощност,след като я угасих и запалих всичко се оправи и така близо три месеца.Направи ми впечетление че проблема се появява само при по енергично подаване на газ(при изпреварване) иначе всичко си е о.к.Наскоро се случи и друго,колата угасна в движение и след доста опити така и не запали само припали два пъти и угасна,чека обаче не светна.Оставих я в нас и след една седмица престой(щтото нямах време да се занимавам с нея) реших да пробвам да запаля.Колата запали от раз,форсирах я и всичко беше наред,но...работи около 3-4минути и угасна ,след което не запали повече.След още седмица престой се повтори същото...!Въпроса ми е пак ли помпата или нещо друго,не съм ходил все още на диагностика,защото не знам какво да направя.Кики,при ремонта на помпата миналата зима ти и смени гарнитурите и отремонтира електрониката(за информация да знаеш какво е правено),друго не е пипано.Моля за съвет ако може,щте съм много благодарен!Поздрави на всички!!!
                        Закачи я на диагностика да видим какво прави. Ще го мислим нещо да я оправим. Първо диагностика обаче. Аз не напразно от известно време слагам само чисто нови ПСГ-та, да да няма ядове с години. Ремонти вече на електрониките правя само в краен случай, и изрично казвам на хората-това си е кърпеж, колкото изкара, се е кяр. Но с нова и сравнение не може да става, нито като надеждност, нито като работа. И да знаете, който ви казва, че ставала след ремонта като нова-лъже ви в очите. Не казвам, че не може да се ремонтира и, че не работят колите след това. Работят, ама колко време-Божа работа. Малко се отплеснах, та по въпроса. Колега, дал съм ти гаранция, изтекла ли е ?? За ремонт на електрониката давам 6мес. гаранция, ако се слага нова си има 1год. фабрична гаранция от Бош. Без значение обаче, казвал си добри думи за мене и ще ти помогна. Направи диагностика и ми се обади.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          Тук са комплицирани нещата, проблемите може да са повече от един. Първо в случая трябва да се тръгне от захранването с гориво, горивопроводи, резервоар, сонда в резервоара - да не е запушена. Не знам в този сервиз как са измерили налягането и за кое налягане става дума. На стенда се мери вътрешното налягане при определени обороти и температура. За различните модели помпи е различно и се появява автоматично в базата данни при теста на помпата. Друго налягане не можеш да мериш. Провери първо това дето писах в началото, ако няма подобрение - помпата долу и тестване.
                          Благодаря ти Кире, с теб говорих и по телефона за моя проблем и ще ти пратя помпата след като проверя това, което посочи! То ми връща и горивото, така че ми дърпа въздух от някъде и се надявам да намеря проблемното място! Много кофти е положението. Страх ме е да не гръмна някое бутало с този етер, който паля колата всеки път!!!

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Колега да ти дам един жокер никви етери да не ползваш само спрей за лъскане на табло върши перфектна работа.
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Проблема е в авансовия механизъм-бутало, клапан за налягане, хидравличен ограничител, соленоид за аванса. Отделно трябва да се сменят гарнитурите на помпата. След това трябва да се програмира отново делта фи (ако е свалян инкременталния датчик) и да се настрои вътрешното налягане и аванса (евентуално). Това е общата процедура, а за тебе конкретно какво и що - като се види къде е точно проблема. И НЕ пипайте статичния аванс, при тези помпи той е строго фиксиран и НЕ се променя или регулира.
                              Здравей,
                              имам едно питане във връзка с горе посоченото:
                              статичния аванс не се ли променя с износване на веригата и софтуерно може ли да се коригира?

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от Tunturi Преглед на мнение
                                Здравей,
                                имам едно питане във връзка с горе посоченото:
                                статичния аванс не се ли променя с износване на веригата и софтуерно може ли да се коригира?
                                Може да се отцепи муфата на помпата и да се дава към аванс за компенсация. Самата помпа е фиксирана и не може да се мести. Това е против всякакви инструкции и правила обаче. По добре да се смени веригата, и без това колата ще си заработи по добре заради правилното газоразпределение.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X