Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    много ясен отговор . Е такова чудо няма.... уж ел. блок ОК помпата механиката ОК.... нафта има а не пали ?! Остава само механиката да не прави нужното налягане....
    Милен Иванов
    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
    0887771559, Пловдив

    Коментар


    • #92
      До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Аз за това ти писах, че всичко е възможно .....
      Тоест електроника, механика ....

      А клапана за количествата .... работи ли?
      Кажи ми колко е тока през него .... на старт?
      Инкременталния сензор работи ли?

      Отговори ми на това ... и продължаваме...... иначе, аборт по телефона е трудна работа ....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #93
        Как да разбера дали работи клапана за количеството? Като меря тока при въртенето на стартер ли? Инкрементния сензор е сензора за въртенето на помпата? И той как се разбира че работи или не.... Понеже имам 2 помпи и 2 електроники и ... всичко по 2

        След отремонтирането на ел. блока трябва ли да се прави на ново програмиране или някаква настройка?
        Последно редактирано от Ясен; 05-11-09, 23:41.
        Милен Иванов
        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
        0887771559, Пловдив

        Коментар


        • #94
          До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Първоначално публикуван от milennyc
          След отремонтирането на ел. блока трябва ли да се прави на ново програмиране или някаква настройка?
          Ако под ремонт имаш предвид описаното в темата - не, не се програмира или настройва.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #95
            До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Ако под ремонт имаш предвид описаното в темата - не, не се програмира или настройва.
            Да колега направил съм ремонта уж по описаното по горе, да видим дали асан ще яде баница. Понеже говорих с човек в Бош той ми каза че трябва да мине станет(нормално да изкарат пари), имало някакъв ъгъл делта(на сенозра за впрускването 178лв.) той изчислявал разни захабявания по валово и кво ли не.... Другото което е че помпата не може да се зацепи туко така а точно на определено място иначе няма палене......В смъсъл първо помпата се зацепва сама за себеси после.... спрямо коляновия и разпределителния което не е проблем. А в Боша като я въртят ти я блокират там кадето трябва а и ъгловия сензор няма как да го сложиш както на тебе ти дойде по забците .... а бе все опира до Бош май.... но пък супер се наквфих че сам си оправих нещата по ремонта на ел. блока и беше ми се отпоило масата на транзистора точно като на снимките . Но за мой късмет всички крачета бяха запоени към платката беше се откъснало към транзистора и аз само откачих другите крачета към транзистора и си запоих за него 3-те проводника както се казва нямаше нещо инфарктно вярвайте или не 7 месеца ми седи колата без помпа не се дадох на 1500лв. мн ще се накефя ако запали колата и си върви без проблем.

            П.П Само си мисля че ако ел. блока е записало грешка че не впръсква дали тази грешка няма да пречи не е изтрита. Не говоря за ЕКУ-то на колата за компа на помпата а там няма как да се пипа от простосмъртните
            Милен Иванов
            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
            0887771559, Пловдив

            Коментар


            • #96
              До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
              .................................................................
              .......................................................................................................
              Не говоря за ЕКУ-то на колата за компа на помпата а там няма как да се пипа от простосмъртните
              Има,ИМА .... и за простосмъртни ....
              Помпата може да се закача самостоятелно за диагностика ....
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #97
                До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Има,ИМА .... и за простосмъртни ....
                Помпата може да се закача самостоятелно за диагностика ....
                Да де може ама в Бош сервиз, а те сега се правят на интересни не искат да качват помпи с правени транзистори понеже в СОфия им изгорял стенда . Иначе ми искаха 120лв за тези центровки ама видят ли транзистора отгоре на радиатора и казват не го качвам на станд.... пък и както казах по горе след като си свалил ел. блока как се слага онзи сензор за ъгала.......с 2те малки болтчета, не е кадето ти дойде и после как да се зацепи поппата сама за себе си ..... тва е трудното. Прави се нещо с един часовник май с пиезо елемент.....
                Милен Иванов
                БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                0887771559, Пловдив

                Коментар


                • #98
                  До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Моля,някой да каже от къде да купя датчика за обороти който е на самата помпа.
                  Благодаря.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Колеги някой знае ли как се зацепва тази помпа сама за себе си? И от къде може да се намери чопа който служи за зацепване към колата
                    Милен Иванов
                    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                    0887771559, Пловдив

                    Коментар


                    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      С индикаторен часовник става.... станах спец
                      Милен Иванов
                      БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                      0887771559, Пловдив

                      Коментар


                      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Колеги имам тук за оправяне една помпа на ауди А6 98 год като загрее трудно пали инякой път не иска и да запали при загрят двигател трябва да чакам 20-ина минути и чак тогава пали.Гледам има някакъв човек Иван да попитам,колко пари ще струва това удоволствие долу горе то човек не може да каже със сигурност и да ми кажете този Иван от къде е питам ви защотот виждам,че темата е стара не знам актуална ли е още

                        Коментар


                        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Първоначално публикуван от eriberto Преглед на мнение
                          Колеги имам тук за оправяне една помпа на ауди А6 98 год като загрее трудно пали инякой път не иска и да запали при загрят двигател трябва да чакам 20-ина минути и чак тогава пали.Гледам има някакъв човек Иван да попитам,колко пари ще струва това удоволствие долу горе то човек не може да каже със сигурност и да ми кажете този Иван от къде е питам ви защотот виждам,че темата е стара не знам актуална ли е още
                          Ех колегааааа, казах ти във VW форума какво трябва първо да се направи, ама......ти си знаеш.
                          0888707773-Иван, кажи му че Кироти е дал телефона
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            И аз имам проблем с помпа от Опел- клапана за количеството дава под 1 ом. Някой знае ли колко трябва да е съпротивлението и с колко волтови импулси го захранва въпросния транзистор? И ако е заминал, според Вас, от къде мога да си намеря такъв клапан?

                            Коментар


                            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              А към колегата Eriberto- твоя проблем се решава със софтуерна промяна на картата в ECUто за минималните обороти при които започва впръскването на гориво при температура над 40 градуса. Демек, трябва ти кадърен чип тунинг майстор.

                              Коментар


                              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Първоначално публикуван от Mitaka8010 Преглед на мнение
                                KIKI.T Искам да те попитам ако може къде залепяш транзистора, какжо точно е ON Semiconductor (марка ли е или нещо значи), или може да се сложи какъвто и да е N - транзистор над 12А 50V. Ако може да обясниш малко повече неща, защото съм в Испания и тука брат са толкоз тъпи, че немат такъв транзистор и трябва да намеря от нета.
                                МЕРСИ!!!
                                Транзистора е MTD3055VL или подобен .
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X