Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Колега диагностика в Сливен не мога да и направя, понеже никой не прави за Роъвър. Излишното гориво при мен тече в посока от ГНП към дюзите!!! Това ми е съмнително.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
      Колега диагностика в Сливен не мога да и направя, понеже никой не прави за Роъвър. Излишното гориво при мен тече в посока от ГНП към дюзите!!! Това ми е съмнително.
      Я пак!?!
      Аз познавам поне двама човека .....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Е като ги познаваш дай координати де. Всички ме пращат в Ямбол, не знам при кой може и при теб. При един диагностик, който скоро си е купил нова техника за диагностика.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Наско ... в бившия ДАП ... Бош сервиз, може да ти закачи помпата!
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Здравейте имам един малък въпрос предполагам че има съфорумци които знаят и биха ми помогнали.
            След диагностициране на ГНП VP-44 излезе грешка във датчика за оборотите.
            Датчика е вече разпоен бошовския номер е 1461455009
            Та въпросът ми е може ли да се измери датчика, как и какви стойности трябва да дава?

            До колкото разбрах от темата има възможност датчика да е здрав а проблема да е във транзистора който горял та идеята ми е ако е здрав датчика да не се набутвам да го купувам а да дам електрониката за ремонт

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от nicora Преглед на мнение
              Здравейте имам един малък въпрос предполагам че има съфорумци които знаят и биха ми помогнали.
              След диагностициране на ГНП VP-44 излезе грешка във датчика за оборотите.
              Датчика е вече разпоен бошовския номер е 1461455009
              Та въпросът ми е може ли да се измери датчика, как и какви стойности трябва да дава?

              До колкото разбрах от темата има възможност датчика да е здрав а проблема да е във транзистора който горял та идеята ми е ако е здрав датчика да не се набутвам да го купувам а да дам електрониката за ремонт
              Няма как да го мериш, може да се види само дали работи на помпата в комплект. Обаче ти няма как да го видиш това. Имам сериозното подозрение, че проблема не е нито в датчика, нито в в крайното стъпало. Да не ти хвръкнат парите на вятъра....
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Датчика на обороти е един вид магнито резистивен мост - с измерването му можеш да предполагаш (не и да си сигурен) за състоянието му.
                Електрониката също може да не "вижда" или "губи" на моменти сигнала от здрав датчик.
                В повечето случаи ако проблема е в електрониката има температурна зависимост - студена-работи, колкото повече загрява-започва да пропуска или спира.
                Най-добре електрониката с датчика в комплект на .... които знае какво да гледа.
                Смъкнеш ли датчика пък в дебелите книги пише - стенд ( ако искаш да е на 100% ремонта).

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Моят проблем е решен, оказа се машинката за стоп светлините на педала на спирачката, която е вързана към компа.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Здравейте колеги.Струва ми се че и моя проблем е за тук.Имам Опел вектра 2.0DTH 98г.Колата може да върви 200-300км. без никакъв проблем и от нищото при подаване на газ чека светва колата губи мощност започва да пуши бял пушек та така няколко километра след това постепено почва да набира чека гасне колата си работи перфиктно.На диагностика нищо не излиза.Моля ако някои колега е имал същите проблеми да сподели накаде отиват нещата.Благодаря ви

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от цецо 76 Преглед на мнение
                      Здравейте колеги.Струва ми се че и моя проблем е за тук.Имам Опел вектра 2.0DTH 98г.Колата може да върви 200-300км. без никакъв проблем и от нищото при подаване на газ чека светва колата губи мощност започва да пуши бял пушек та така няколко километра след това постепено почва да набира чека гасне колата си работи перфиктно.На диагностика нищо не излиза.Моля ако някои колега е имал същите проблеми да сподели накаде отиват нещата.Благодаря ви
                      На диагностика би трябвало да излезе грешка 1220. Помпата трябва да се оправи, иначе рискуваш запушване на корпуса и допълнителни разходи за ремонт.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Благодаря за отговора.Утре сутринта ще карам да разчетат помпата и ще пиша какво излиза.Днес колата за 200км. веднъж ми направи мизерия за малко.Май нещата са сериозни

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Писал съм го и преди, за ремонт на помпата НЕ се сваля само електронния управляващ блок, а помпата в КОМПЛЕКТ. Без да се разглобява и БЕЗ да се развива инкременталния датчик в помпата. Аматьорските изпълнения, като сваляне само на електрониката като помпата си остава на колата, не могат да се нарекат ремонт въобще. По този начин, нито може да се провери механиката на помпата, като аванс, количество, вътрешно налягане, състояние на иглата на помпения елемент. Не могат да се проверят и соленоидите за количество и аванс. Да не говорим, че промяната на положението на инкременталния датчик изисква след това препрограмиране на делта фи и настройка на количествата на стенда. Пълно е с пишман майстори, дето с един поялник "ремонтират" помпата, и ставала като "нова". А дали ще вярвате на подобни глупости си преценете сами. Тия експерименти винаги са на гърба на клиента......
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Здравеите колеги.При четенето на помпата излезе грешката която колегата спомена 1220.Маистора ми обясни че наи вероятно става дума за аванса на помпата.След днешното каране около 200км. колата официално влезе във авариен режим .Чека вече не гасне и колата естествено не върви.Утре сутрин ще я оставя в сервиза и когато знам нещо повече ще пиша.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Писал съм го и преди, за ремонт на помпата НЕ се сваля само електронния управляващ блок, а помпата в КОМПЛЕКТ. Без да се разглобява и БЕЗ да се развива инкременталния датчик в помпата. Аматьорските изпълнения, като сваляне само на електрониката като помпата си остава на колата, не могат да се нарекат ремонт въобще. По този начин, нито може да се провери механиката на помпата, като аванс, количество, вътрешно налягане, състояние на иглата на помпения елемент. Не могат да се проверят и соленоидите за количество и аванс. Да не говорим, че промяната на положението на инкременталния датчик изисква след това препрограмиране на делта фи и настройка на количествата на стенда. Пълно е с пишман майстори, дето с един поялник "ремонтират" помпата, и ставала като "нова". А дали ще вярвате на подобни глупости си преценете сами. Тия експерименти винаги са на гърба на клиента......
                              И защо на запад има доста фирми, които извършват ремонт само на електронния блок и давата гаранция? Разбира се при определени грешки свързани с дефектиране на крайния транзистор. Много от тях предлагат тествани електронни блоков и гарантират, че може да се постави на новата помпа (номера на свалената да съвпадне с номера на новата помпа) без никакви допълнителни настройки......

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Кириле може ли да кажеш каква е разликата между VP 30, VP 36 и VP 44? Въпроса е задаван няколко пъти в тази тема но няколко човека дават съвсем различни отговори и малко се обърках, за това искам да чуя компетентно мнение.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X