Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от ogip Преглед на мнение
    Въпрос към вездесъщите тук:
    възможно ли е след ремонт на VP44 и psg5 (сменени: корпус, авансаторно бутало, гарнитурки и минала стенд+ремонт на електроника), да се прояви двойна консумация на гориво? Умишлено няма да споменавам никакви подробности повече за ремонта (не ме питайте, докато не разреша проблема), просто бих искал да видя и други мнения, преди това...

    За протокола - помпата е свалена по белези на щифт, двете оси на главите на главите на мотора(AKN) са с белязани колела също, шанса да бягат зъби не съществува. Многократно измерван разход в една и съща посока и едно и също каране - 5.3 - 5.6/100, а след интервенцията - 10-11/100 (АМ Тракия/130км/ч), включително показанията по борд-компютър са ненормално високи, остатъчния преход при пълен резервоар (70л.) се промени на 350км , показанията от ваг-ком на празен ход са над 9mg/str. Колата не е имала никакви грешки преди това, валовете са перфектни, няма разход на масло, турбото работи перфектно, има много мощност, която се запази след ремонта на ГНП, за разлика от разхода.
    Проверил ли си за теч на гориво?

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от ogip Преглед на мнение
      Въпрос към вездесъщите тук:
      възможно ли е след ремонт на VP44 и psg5 (сменени: корпус, авансаторно бутало, гарнитурки и минала стенд+ремонт на електроника), да се прояви двойна консумация на гориво? Умишлено няма да споменавам никакви подробности повече за ремонта (не ме питайте, докато не разреша проблема), просто бих искал да видя и други мнения, преди това...

      За протокола - помпата е свалена по белези на щифт, двете оси на главите на главите на мотора(AKN) са с белязани колела също, шанса да бягат зъби не съществува. Многократно измерван разход в една и съща посока и едно и също каране - 5.3 - 5.6/100, а след интервенцията - 10-11/100 (АМ Тракия/130км/ч), включително показанията по борд-компютър са ненормално високи, остатъчния преход при пълен резервоар (70л.) се промени на 350км , показанията от ваг-ком на празен ход са над 9mg/str. Колата не е имала никакви грешки преди това, валовете са перфектни, няма разход на масло, турбото работи перфектно, има много мощност, която се запази след ремонта на ГНП, за разлика от разхода.
      Помпата я правих аз. Така, сега подробностите :
      -запушен корпус
      -блокирало авансаторно бутало (до такава степен, че не можах да го извадя от корпуса).
      -неуспешен аматьорски опит за ремонт на електрониката (спасих я с много зор, допълнителни пари за това не съм искал....).
      -в електрониката имаше два проблема-крайно стъпало и управление на селсин сензора, след ремонта проблемите изчезнаха напълно.
      ремонтирано е :
      -сменен корпус с нов
      -сменено авансаторно бутало с ново
      -нови гарнитури
      -ремонтирана електроника
      -и най важното, проверени количества на горивото и ъгли на аванса на стенда-никакви отколнения от нормалното.
      горива спрямо референтни стойностти:
      350 рпм. 40гр.
      мин-5мл./5-7мл.
      средно-27мл./27-30мл.
      макс-63мл./59-65-мл.
      В другите оборотни диапазони и натоварвания, горивата също са абсолютно в норми, както и аванса.
      Държа да отбележа, че автомобила не записва грешки, няма чек лампи и върви нормално.
      Имайки в предвид горното, за мен всичко е нормално ПО ПОМПАТА.ПОДЧЕРТАВАМ-ПО ПОМПАТА. Дали има течове, лоша нафта или други проблеми по автомобила-аз не знам.Още нещо-ако колата наистина харчеше двоино, щеше да пуши като комин.Или да записва грешка, или да свети чек енджин, или.....
      И последно-на 1 канал 9мг. е в ниската граница на горивото а не високата както много се заблуждават. пропорцията е обратна....
      Толкова от мен.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от ogip Преглед на мнение
        Въпрос към вездесъщите тук:
        възможно ли е след ремонт на VP44 и psg5 (сменени: корпус, авансаторно бутало, гарнитурки и минала стенд+ремонт на електроника), да се прояви двойна консумация на гориво? Умишлено няма да споменавам никакви подробности повече за ремонта (не ме питайте, докато не разреша проблема), просто бих искал да видя и други мнения, преди това...

        За протокола - помпата е свалена по белези на щифт, двете оси на главите на главите на мотора(AKN) са с белязани колела също, шанса да бягат зъби не съществува. Многократно измерван разход в една и съща посока и едно и също каране - 5.3 - 5.6/100, а след интервенцията - 10-11/100 (АМ Тракия/130км/ч), включително показанията по борд-компютър са ненормално високи, остатъчния преход при пълен резервоар (70л.) се промени на 350км , показанията от ваг-ком на празен ход са над 9mg/str. Колата не е имала никакви грешки преди това, валовете са перфектни, няма разход на масло, турбото работи перфектно, има много мощност, която се запази след ремонта на ГНП, за разлика от разхода.
        Колега, само кажи как засече разхода на гориво?
        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Моля, мнението ми да не се приема като обвинително за ремонта, защото в момента се опитвам да изчистя, ако има нещо допълнително проблемно по колата, извън ГНП, но ще ми е малко странно ако нещо се е счупило, докато колата седи в гараж и чака помпа. Ще проверя още веднъж зацепването на помпата за всеки случай, ще напълня резервоара до горе за измерването на истинския резултат (след ремонта веднага заредих до горе и карах 160 км магистрала със 130км/ч и още 10-на градско).

          Колата наистина не записва грешки и не свети нищо по таблото, след като изчистих с ваг-кома мигащата бобинка, след поставянето на помпата.

          Факт е, че не пуши, или поне не виждам облаци зад мен, но мирише доста силно на изгоряла нафта от ауспусите, сякаш повече от преди, отделно показанията на ваг-ком за консумацията са за mg/str., което аз си превеждам като милиграма на тракт - демек повече означава по-висока консумация. Паленето е доста влошено и върти повече и не запалва рязко като преди, а брои цилиндър по цилиндър докато мотора тръгне измъчено.

          Показанията за разход ги гледам само по показанията на информационния дисплей на таблото (т.нар. ФИС), наистина показва доста повишени параметри там - реално двойни на нормалното, което съм виждал досега.

          Иначе ето резултатите на разход от момента на засичане, като напълня до горе ще постна и последното (сега не смея да карам колата, тъй като ме предупредиха, че е вредно и опасно за мотора да работи при детонациите от такова количество набиване на нафта).

          http://www.spritmonitor.de/en/detail/457897.html

          Не исках да споменавам къде е ремонтирана помпата, за да не се приеме веднага като лошо мнение, засега г-н Тодоров не ми е отказал съдействие, надявам се ако се стигне до такова пак да е така. Ще пиша и как се развиват нещата по-натам...

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от ogip Преглед на мнение
            Моля, мнението ми да не се приема като обвинително за ремонта, защото в момента се опитвам да изчистя, ако има нещо допълнително проблемно по колата, извън ГНП, но ще ми е малко странно ако нещо се е счупило, докато колата седи в гараж и чака помпа. Ще проверя още веднъж зацепването на помпата за всеки случай, ще напълня резервоара до горе за измерването на истинския резултат (след ремонта веднага заредих до горе и карах 160 км магистрала със 130км/ч и още 10-на градско).

            Колата наистина не записва грешки и не свети нищо по таблото, след като изчистих с ваг-кома мигащата бобинка, след поставянето на помпата.

            Факт е, че не пуши, или поне не виждам облаци зад мен, но мирише доста силно на изгоряла нафта от ауспусите, сякаш повече от преди, отделно показанията на ваг-ком за консумацията са за mg/str., което аз си превеждам като милиграма на тракт - демек повече означава по-висока консумация. Паленето е доста влошено и върти повече и не запалва рязко като преди, а брои цилиндър по цилиндър докато мотора тръгне измъчено.

            Показанията за разход ги гледам само по показанията на информационния дисплей на таблото (т.нар. ФИС), наистина показва доста повишени параметри там - реално двойни на нормалното, което съм виждал досега.

            Иначе ето резултатите на разход от момента на засичане, като напълня до горе ще постна и последното (сега не смея да карам колата, тъй като ме предупредиха, че е вредно и опасно за мотора да работи при детонациите от такова количество набиване на нафта).

            http://www.spritmonitor.de/en/detail/457897.html

            Не исках да споменавам къде е ремонтирана помпата, за да не се приеме веднага като лошо мнение, засега г-н Тодоров не ми е отказал съдействие, надявам се ако се стигне до такова пак да е така. Ще пиша и как се развиват нещата по-натам...
            Още веднъж да кажа-показанията на ваг-ком на канал 001 на двигателния контролер, при работа на празен ход са ОБРАТНО пропорционални, т.е колкото е по-голямо числото-толкова е по-малко горивото.Вече почвам да се чудя на какъв език да го кажа....Ако не се вярва на мен-има маса форуми, български и чужди-може лесно да се провери....
            Това за детонациите който ти го казва, съветът ми е да не го слушаш повече за нищо свързано с коли...тая щуротия човек имащ понятие няма да я каже.Сега да преминем от общите приказки към важното..
            -интересува ме на канал 004 какъв е искания спрямо реалния аванс ?
            -разхода на въздух на пълна газ с около 100км/ч.
            -налягането на турбото пак там
            -в базови настройки канал 004 аванса колко отклонява между early/late
            И да не забравяме, че електрониката беше ровичкана преди да дойде при мен, не го казвам за някакво оправдание , а като факт.По-принцип отказвам да ремонтирам такива електроники, този път се наех за да се свърши работа и да не се бавят нещата. Целия ремонт на помпата , електрониката и новите части+ труда излезе по-малко отколкото в Бош сервиз щяха да вземат само за ел.блока.
            Хубаво е да се знае.....
            Последно редактирано от kiki.t; 27-10-11, 00:11.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Явно не само при VAGCOM е така при настройката на моята помпа vp37(бмв 525тдс) е същото но с inpa софтуер за бмв ...(4) е повече гориво,а (7)малко
              винаги съм се чудил откъде тази зависимост

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от cls6666 Преглед на мнение
                Явно не само при VAGCOM е така при настройката на моята помпа vp37(бмв 525тдс) е същото но с inpa софтуер за бмв ...(4) е повече гориво,а (7)малко
                винаги съм се чудил откъде тази зависимост
                Имаше нещо общо с компенсаторните количества. И не само с ваг-ком е така при VW групата, аз имам оригинален VAS5052, и там е същото.....
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  И да не забравяме, че електрониката беше ровичкана преди да дойде при мен, не го казвам за някакво оправдание , а като факт.По-принцип отказвам да ремонтирам такива електроники, този път се наех за да се свърши работа и да не се бавят нещата. Целия ремонт на помпата , електрониката и новите части+ труда излезе по-малко отколкото в Бош сервиз щяха да вземат само за ел.блока.
                  Хубаво е да се знае.....
                  Всичко е както казва колегата - първо имаше опит да се поправи електрониката преди него, второ ми направи отстъпка за ремонта, поради други уговорки. Просто се опитвам да си докарам колата в работещо състояние отново и се опитвам да установя къде е проблема. Както казах - ще опитам да установя всякакви други причини, извън ГНП, преди да стигна до нея като проблем. Ще се постарая да събера изисканите данни и тогава ще пиша мнение.

                  Последното, което снимах при загрял ДВГ е:




                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Както може да се види, данните са перфектни. 6.9мг. на празен ход и загрял двигател е идеална средна стойност...Дай да видя и 004 група, ама то е ясно, че и тук проблем няма. 1.1л/ч. на празен ход също е абсолютно в норма.
                    Аз наистина не виждам каквото и да било нередно по помпата.Поне ЕДИН параметър да не беше ОК....
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Проведох доста разговори с хора, които се занимават професионално с такива варели и обобщено от мненията - разхода на гориво на празен ход нормално трябва да е 3-4мг/т, а в моточасове - 300-400гр/ч.

                      В личен аспект - колата показва двоен разход от преди по БК (още не съм заредил до горе, да видя реален резултат, но не очаквам да е по-различен от БК), освен това пали доста трудно и измъчено. Утре може би ще имам време да продължа и за ен-ти път с разглабяне на предницата и проверка на зацепването на всички ремъци и колела, (в което много се надявам да се окаже проблема) и ще пиша...

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        [QUOTE=ogip;1659941]Проведох доста разговори с хора, които се занимават професионално с такива варели и обобщено от мненията - разхода на гориво на празен ход нормално трябва да е 3-4мг/т, а в моточасове - 300-400гр/ч.QUOTE]

                        Погледни лейбъл файла който сам си дал и там ще видиш колко са нормалните милиграми на празен ход-между 3 и 8. Не съм си го измислил аз, а "професионалистите" какво говорят да ти кажа ми е все тая..
                        Производителя дава норма-между 3 и 8. Това за 300 грама на час също са празни приказки.От аудитата които съм видял и правил(не им помня вече броя), милиграмите обикновено са били 5-7 , разхода на час 0.9-1.2лт. в зависимост от включените консуматори.....
                        Кто че ли си предъвкваме едно и също от известно време.За мене в помпата абсолютно всичко е перфектно и в нормите дадени от производителя. А именно-аванс и горива за различните обороти и натоварвания. И в този ред на мисли въпреки , че проблем аз не мога да видя, нямам нищо против да свалиш ел.блока и да си го взема обратно като ти върна 250-те лева за ремонта му.
                        И още нещо, не съм видял блок 004 на ваг-ком на празен ход. Тди графа който си дал не е актуален за настройка на аванса на този двигател.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Здравейте,каде се намира клапана за вътрешното налягане на тая помпа?? И често ли дефектира?

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            В горния преден край на помпата.Не дефектира.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Към колегата Vlados-не мога да ти отговоря на личното съобщение защото кутията ти е пълна.
                              Ако искаш, звънни по тел-0888794435.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                И аз имам проблем с помпата vp44(монтирана на BMW 320d).
                                Проблема е че като загрее колата и започва да прекъсва и да гасне.След като изгасне като пробвам да сапаля понякога пали, а понякога не иска и в случая, когато не иска датчика за обороти в помпата спира да работи(на живи данни ми показва че помпата се върти с 0 оборота на стартер) и забива грешка за този датчик.Като охладя помпата с вода излята върху нея няма проблеми докато не позагрее пак.Отварях черното капаче над платката на помпата и всички крачета на транзисторите са си здрави.Освен това си мислех че проблема е в датчика за обороти в помпата(датчик за ъгала на завъртане), купих си нов (с номер 1 467 255 103) и като сглобих колата резултата беше, че нямаше мощност(освен това след смената на датчика от време на време записва грешка control unit injection pump) все едно не работи турбото (иначе си звучи като друг път турбото).Кажете какъв ми е проблема на помпата и защо няма мощност след смяна на датчика?
                                Благодаря предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X