Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от ИЦОКОСТАДИНОВ Преглед на мнение
    Проблема е че не намирам нито помпа нито електроника.
    Та затова писах в тази тема,ако може да се направи нещо поне временно докато си намеря помпа или електроника.
    че съм без кола,а ми трябва.
    Няма как "временно".Тука или става, или не.Нищо не ти пречи да пробваш пускане на гейт от кондензатора.За мене обаче тази електроника е заминала.Много са и били "майсторите".
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от ИЦОКОСТАДИНОВ Преглед на мнение
      Проблема е че не намирам нито помпа нито електроника.
      Та затова писах в тази тема,ако може да се направи нещо поне временно докато си намеря помпа или електроника.
      че съм без кола,а ми трябва.
      Временно за 6м.... 6 метра от сервиза и после пернишка сурвачка(винкел с пуканки) Тези дни може да имам една 011 .... обади се ако искаш да се разберем
      Милен Иванов
      БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
      0887771559, Пловдив

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Днес цял ден се мъчих да докарам аванса на помпа 002 за ауди 2.5тди. С ново авансаторно бутало, от 6 помпи, 5 се оказаха със запушени канали в корпуса. Така че, имайте го в предвид когато сменяте САМО авансаторното бутало когато е износено.Има много голям шанс това въобще да не помогне.Помпите вече остаряват и както съм писал и по-горе, почти всички са с механични проблеми.Свалянето и ремонта само на електрониката, без да се свали цялата помпа и прегледа основно е бошлаф-работа.Това го пиша защото повечето хора ме питат-абе не може ли само електрониката да свалим и да я оправим без да се сваля помпата.По-принцип може, ама ако ще продавате колата на другия ден.Даже вече се замислям дали да давам гаранция за ремонта, без помпата да е основно прегледана, сменени гарнитури, оправени аванси и тн.Щото хубаво, електрониката я ремонтираме, а ако има заклинване на иглата или частично окъсил клапан за количеството.И електрониката пак спре след един месец......Имайте в предвид, че и в бош-сервизите когато слагат нова електроника помата задължително се разглобява, преглежда, сменят се всички гарнитури, ако има нещо по механиката се ремонтира, и чак после се монтира новата електроника и се програмира на стенда.Тъй като стенда е в автоматичен режим и при недостигане на параметрите в някоя от точките на натоварване просто спира.И пак отначало после.....
        Та ако някой си мисли, че като може да смени един транзистор в електрониката е големия цар и колата после ще лети-в голяяяяяма грешка е.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от ИЦОКОСТАДИНОВ Преглед на мнение
          Проблема е че не намирам нито помпа нито електроника.
          Та затова писах в тази тема,ако може да се направи нещо поне временно докато си намеря помпа или електроника.
          че съм без кола,а ми трябва.
          Електрониката за помпа 011 е при мене.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Здравейте.Имам Нисан Алмера 2.2 110кс.и помпа BOSH 012.Колата пали веднага но и веднага гасне.Като задържа стартера и дам пълна газ колата пали но се опитва да загасне и следва форсиране-след това заработва като нова.Ако знае някой за какво иде реч моля да ми помогне.Пък ще почерпя.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от Герчо Преглед на мнение
              Здравейте.Имам Нисан Алмера 2.2 110кс.и помпа BOSH 012.Колата пали веднага но и веднага гасне.Като задържа стартера и дам пълна газ колата пали но се опитва да загасне и следва форсиране-след това заработва като нова.Ако знае някой за какво иде реч моля да ми помогне.Пък ще почерпя.
              Крива повреда.Ниското стартово количество може да се дължи на много неща.Износена хидравлична глава, ниско вътрешно налягане поради запушване, износен корпус, дефектирал клапан за вътрешното налягане.Може и в електрониката да е проблема, не е изключено.На стенда до 1 час всичко става ясно....
              Между другото, това съм го забелязал като често срещан проблем именно при нисаните.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Pozdravljam kolegi!
                U mene est problem Ford Focus VP pump elektronika...numer je 0281001827 citan so denis vp programa...Ja zamenil Fet i stablizator 7805,so programa ot Denis nema greske,so Launch ima gresku 1563...auto nece startovati...mozno reci sto to est i da li je ok izmedju 6 i 7 pin otpor 10K ok...koi otpor imaet vrednosti do sours...izvinite za moi ezik...hvala!

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от maki1 Преглед на мнение
                  Pozdravljam kolegi!
                  U mene est problem Ford Focus VP pump elektronika...numer je 0281001827 citan so denis vp programa...Ja zamenil Fet i stablizator 7805,so programa ot Denis nema greske,so Launch ima gresku 1563...auto nece startovati...mozno reci sto to est i da li je ok izmedju 6 i 7 pin otpor 10K ok...koi otpor imaet vrednosti do sours...izvinite za moi ezik...hvala!
                  АЗ имам проблем с електрониката на VP помпата на Форд Фокус, номера е 0281001827, прочетен с програмата на DENIS. Измерил съм FET и стабилизатор 7805, с тази програма няма грешка. С LAUNCH дава грешка 1563...колата не иска да запали...Може ли да кажете какво му е и дали е нормално(ОК) между 6 и 7 пин съпротивлението да е 10К...Каква е стойноста на съпротивлението до SOURS. Извинявайте за езика...Благодаря!

                  Кире, дано съм полезен....С техническите неща се оправяй ти.
                  Mitsubishi L200 DobbleCab

                  KTM XC 450 RW 2009
                  KTM 350 SX 2011

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                    АЗ имам проблем с електрониката на VP помпата на Форд Фокус, номера е 0281001827, прочетен с програмата на DENIS. Измерил съм FET и стабилизатор 7805, с тази програма няма грешка. С LAUNCH дава грешка 1563...колата не иска да запали...Може ли да кажете какво му е и дали е нормално(ОК) между 6 и 7 пин съпротивлението да е 10К...Каква е стойноста на съпротивлението до SOURS. Извинявайте за езика...Благодаря!

                    Кире, дано съм полезен....С техническите неща се оправяй ти.
                    Милко, мерси за превода.Ама и така не се разбира много...Първо номера на електрониката го остави, дай номера на помпата по Бош.Съпротивлението 10Ком. не е нормално.Има ли комуникация по кан ? Що всеки си мисли, че само крайното стъпало им е проблем на тия помпи....??И други ядове дават по електрониката, а по механиката да не говориме.Имам при мене цял кашон запушени и изхвърлени корпуси примерно....
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Ако имам запушен корпус "примерно" неможе ле да се отпуши; или да си търся друга помпа.

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от Герчо Преглед на мнение
                        Ако имам запушен корпус "примерно" неможе ле да се отпуши; или да си търся друга помпа.
                        Не може.Ама сега си гадаем....Не е речено, че е от това проблема....А и да купуваш друга помпа втора ръка не си е работа.Кой може да каже в какво състояние е. И колко ще работи.Имам клиент с ауди 2.5 тди дето имаше запушване в корпуса.Видяха му се много 600лв. за нов корпус и си взе втора ръка помпа.След няма и два месеца му изчезна аванса, като я отворих- и тя на същото положение.Та после си купи нови корпус и авансаторно бутало, и си реши проблемите.А на мен ми остави електрониката от едната помпа да я продавам-помпа 002 ако някой търси електроника
                        Отделно, за нисан имам една перфектно работеща цяла механика.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          [QUOTE=kiki.t;1571680] А на мен ми остави електрониката от едната помпа да я продавам-помпа 002 ако някой търси електроника
                          QUOTE]

                          Каква е цената на електрониката и става ли за Форд Фокус?
                          Последно редактирано от vectordd; 30-06-11, 21:20.

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от vectordd Преглед на мнение
                            А на мен ми остави електрониката от едната помпа да я продавам-помпа 002 ако някой търси електроника

                            Каква е цената на електрониката и става ли за Форд Фокус?
                            Специално тази е от помпа за Ауди с бошов номер 002 накрая (AFB мотор).Ако питаш за електроника за помпа на Форд Фокус, която помпа също завършва с 002 накрая-имам и такава.За подробности-0888794435.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Благодаря за бързия отговор!
                              Точно такава е - завършва на 002

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Искам да благодаря на кики.т и пепи вр. След близо година разправии с "майстори" нисанчето ми така и не тръгна като хората.
                                В тази тема прочетох за ремонта на помпите и само за няколко дена помпата беше свалена и ремонтирана.
                                Благодаря още веднъж и поздрави на всички от форума.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X