Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Не съм имал никакви спорове с bojo06 . Извинявам се за острия тонразбрал съм го погрешно.Komisar от това което казваш разбирам , че колата ти /преди смяната на електрониката/ е била в авариен режим . За този проблем съм писал по-горе . Това със стрелките /гимнастиката/ е нормално само при първо подаване на контакт след като е разкачан акумолатора или таблото , така че вариантите са : таблото да не е имало постоянен + (изгорял предпазител) или пад на напрежението в следствие на "опечената" електроника.

    Коментар


    • #62
      До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Здравейте аз имам проблем с аванса на помпата така ми казаха в бош искат ми 1000 лв да я оправят там стендове прогамиране какво ли не Та мисълта ми знам къде се намира авансовото клапанче ако го извадя на място и го почистя или сменя дали ще се разбутат настройките на помпата имам чуството че просто има отлагания от нафтата или ръжда и това му пречи да си работи нормално .Някой път се оправя започва да върви няколко месеца и после спира кофти работа

      Коментар


      • #63
        До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Първоначално публикуван от plamen_hh Преглед на мнение
        Здравейте аз имам проблем с аванса на помпата така ми казаха в бош искат ми 1000 лв да я оправят там стендове прогамиране какво ли не Та мисълта ми знам къде се намира авансовото клапанче ако го извадя на място и го почистя или сменя дали ще се разбутат настройките на помпата имам чуството че просто има отлагания от нафтата или ръжда и това му пречи да си работи нормално .Някой път се оправя започва да върви няколко месеца и после спира кофти работа
        Клапана за управление на аванса се намира отзад на помпата, под нипелите, а буталото ,което завърта гърбичния диск - отдолу, под помпата. Ако е задрало бутлото е възможно да не работи аванса.

        Коментар


        • #64
          До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          При проблем с аванса , най-често се оказва че има ръжда или задиране на буталото в областта на механизма за изменение на аванса.Грешките за аванс записани в компа , могат да се дължат и на недостиг на гориво.Причината е , че помпата не може да поддържа необходимото и вътрешно налягане на горивото с което клапана за аванса придвижва авансаторното бутало.

          Успех.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #65
            До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Искам да попитам дали при изгорял ел. блок свети подгрева и чека? Имам следния случай колата изгасна и не пали. Но на таблото няма индикация за сервиз, чек на двигателя и подгрева си изгасва. Другото е че колата се опитва да запали не не може. ПО някога пари и работи като на 1/2 цилиндър.
            Милен Иванов
            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
            0887771559, Пловдив

            Коментар


            • #66
              До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от s.grigorov Преглед на мнение
              При проблем с аванса , най-често се оказва че има ръжда или задиране на буталото в областта на механизма за изменение на аванса.Грешките за аванс записани в компа , могат да се дължат и на недостиг на гориво.Причината е , че помпата не може да поддържа необходимото и вътрешно налягане на горивото с което клапана за аванса придвижва авансаторното бутало.

              Успех.
              Мехнизма за аванса като на по старите помпи ли е развиваш двете болтчета и вътре има пружинка и едно буталце а от другата страна има ли за разглабяне защото мисля на място да я отварям без да свалям помпата

              Коментар


              • #67
                До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Първоначално публикуван от plamen_hh Преглед на мнение
                Мехнизма за аванса като на по старите помпи ли е развиваш двете болтчета и вътре има пружинка и едно буталце а от другата страна има ли за разглабяне защото мисля на място да я отварям без да свалям помпата
                Да , така е - гледай да не загубиш подложната шайба под пружината,че ще имаш проблеми.

                Коментар


                • #68
                  До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Здравейте
                  Може ли някой да каже каква е разликата между"Bosch VP30"и"Bosch VP44"
                  Предварително благодаря
                  Поздрави на целия Форум

                  Коментар


                  • #69
                    До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Още малко информация по темата:
                    http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=5260
                    http://forum.vectraklub.pl/lofiversi...hp/t70635.html

                    Коментар


                    • #70
                      До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      Първоначално публикуван от s.grigorov Преглед на мнение
                      При проблем с аванса , най-често се оказва че има ръжда или задиране на буталото в областта на механизма за изменение на аванса.Грешките за аванс записани в компа , могат да се дължат и на недостиг на гориво.Причината е , че помпата не може да поддържа необходимото и вътрешно налягане на горивото с което клапана за аванса придвижва авансаторното бутало.

                      Успех.
                      Здрасти,виждам че си компетентен ,даи координати за връзка имеил или телефони или местонахождение на сервиз ако имаш такъв .

                      Коментар


                      • #71
                        Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        До gedym и всички останали , практикуващи "home made" !
                        На-последък 50% от хората които ми се обаждат започват с: ами... те много се пробваха , ама казаха че не става ти можеш ли да я оправиш ?
                        Ако някой се е "пробвал" ЗАБРАВЕТЕ телефоните ми . НЕ ми губете времето.
                        Предварително се извинявам за грубият ми тон.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Pwter-d може-би съм закъснял с отговора на въпроса ти , но от много време не съм влизал във форума.Основната разлика е в това , че във VP 30 няма електроника , а само електо-механични елементи . Другата разлика е , че / при проблем /с VP 30 не гаснеш като "свещ" , а постепенно. Една от причините да търя за мен А6 1.9 TDI 14 месеца /при бол на половин цена 2.5 с VP44 / е , не че не мога да си я оправя - но не и по-път и навсякаде.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #73
                            До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            D_MAX !??? гледай "По американските сайтове" и не вярвай на ушите си. 'Що BMW е46 с електрическа подкачваща помпа има същите проблеми? Цитат : "Веднага възникна в мен въпросът, защо аджеба Бош не са си сложили още при разработката на VP44 обикновенна пластинчата подкачваща помпа на вала на помпата, за да се избегнат въпросните проблеми". Ако бош "милеят" за клиентите си след 10-тата година експлоатация : отдавна да са фалирали.
                            Аааа... забравих да спомена , че BOSCH са монополисти в бранша , и когато Вальо(топлото) ти върне пари за парното , BOSCH ще ти се обадят и ще кажат : извинявайте , но в тази система имаме фабричен дефект и ремонта ще е за наша сметка/ Чакай от умрял писмо/ .

                            Коментар


                            • #74
                              До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              kiki.t подведе тема , която е за професионалисти ( не за теб и приятелите ти) . Ти ми обясни защо твоят "дизелджия" не иска да прави това което " пропагандираш" , и ако ме убедиш защо: Аз ще ти покажа как се осъществява " план Б " /При това положение, единствената невралгична операция, е пускането на извод 2.Няма от къде другаде да се изкара, така че внимателно /

                              ИМА ОТ КЪДЕ , НО НЕ Е " НЕВРАЛГИЧНО " , а е за опитни. Ако не успееш от първият път с-лесното : по-добре не пробвай с трудното.

                              За 6 месеца "труд" по тази тема , си навредил на-повече хора от колкото си помогнал .
                              Избора е личен. Успех.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                kiki.t ! прекрасна тема захвана , ама не чувстваш ли че с
                                нея ,твоите познания и твоят дизелджия който се държи супер
                                "кисело" с всеки който му се обади се излагаш.
                                Пускал си и "добро" мнение за мен - абстрахирам се от него . Сега
                                пиша за негативите ти.
                                Кой умник ти каза , че "единствената невралгична операция,
                                е пускането на извод 2.Няма от къде другаде да се изкара,
                                така че внимателно" .
                                ИМА ,но ако за "умника" извод 2 е "невралгичен" то извод
                                "2+:second & last" би трябвало да е ИНФАРКТЕН , но Аз все още не
                                съм получил инфаркт и коли с подобни байпаси / направени от мен /
                                с години се движат по улиците.

                                Между-другото , нямам нищо против да помогнеш с каквото можеш на хората ,но от както отвори тази тема и каза : дай си тел. номер
                                / може би е съвпадение / ме заляха обаждания от сорта : много се
                                пробваха и казаха , че не става ти можеш ли да помогнеш ?
                                По този повод мисля , че с опита си да помогнеш - неволно навреди
                                на много пострадали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X